Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

- - - - -

Ubezpieczenie samochodu - Wasze pytania, rozterki , wnioski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Andrzej G

Andrzej G

Czekam na lato

• Eksperci

• 1005 postów
  • Flaga:
  • Model:Nissan Pulsar DIG-T 1,2 (manual) Tekna, V2 KE288-LCNKEV2
  • Silnik:1,2 DIG-T
  • Nr rejestracyjny:PO
  • Time Online: 79d 3h 49m 34s

Napisano 20 maj 2016, 16:57

Wcale się nie dziwię, że Cię namawia byś zostawił kasę w jego firmie - w końcu z tego żyje. Mnie też mój stary znajomy namiawiał bym kupił Peugeota ... ale jako istota rozumna, porównałem parametry, poczytałem opinie i kupiłem Pulsara. Jak ten znajomy odszedł z Peugeota, dopiero mi powiedział, jaki szajs przychodził do nich prosto z fabryki. Jak widać na tym przykładzie, niektórzy nawet b. dobrzy znajomi, przedkładają kasiorę nad przyjaźń.

Wejdź sobie na stronę AXA, zrób szczegółową kalkulację, a później zapytaj swojego znajomego, ile za identyczny pakiet zapłaciłbyś u niego. Nikt tego za Ciebie nie zrobi, a w końcu to Twoja kasiora i Twój interes :dribble:

• 0

#22 OFFLINE   matador41

matador41

Debeściak

• Użytkownik
  • 680 postów
  • Flaga:
  • Model:P12 2,0
  • Silnik:QR20DE
  • Time Online: 6d 5h 27m 15s

Napisano 20 maj 2016, 17:44

a miał ktoś kiedyś lub nadal posiada ubezpieczenie w compensie?? Znajomego z pracy syn pracuje i mnie namawia abym skorzystał z ich oferty. 

ja ubezpieczam autko u gościa który ma kilka (może kilkanaście) różnych firm ubezpieczeniowych w ofercie i co roku przy zawieraniu nowego sprawdza gdzie jest aktualnie najtaniej

dla mnie, ostatnio (od 2 lat) jest to w interrisk

• 0

#23 OFFLINE   Sky

Sky

Modka na emeryturze :D

• VIP

• 4560 postów
  • Flaga:
  • Kraj:POLAND
  • Model:najładniejszy :P
  • Silnik:za słaby
  • Time Online: 180d 23h 37m 8s

Napisano 20 maj 2016, 18:04

ja ubezpieczam autko u gościa który ma kilka (może kilkanaście) różnych firm ubezpieczeniowych w ofercie i co roku przy zawieraniu nowego sprawdza gdzie jest aktualnie najtaniej

dla mnie, ostatnio (od 2 lat) jest to w interrisk

I to jest dobra metoda. Ja też tak robię.

• 0

#24 OFFLINE   Fazzi

Fazzi

Debeściak

• Eksperci

• 744 postów
  • Model:Nissan Primera P12 2.0 16V 2006 140KM
  • Nr rejestracyjny:---
  • Time Online: 13d 1h 2m 10s

Napisano 21 maj 2016, 06:05

a miał ktoś kiedyś lub nadal posiada ubezpieczenie w compensie?? Znajomego z pracy syn pracuje i mnie namawia abym skorzystał z ich oferty. 

Tak się składa, że miałem kiedyś auto ubezpieczone w Compensie. Składka była atrakcyjna do czasu bo ku mojemu zdziwieniu z biegem czasu i przybywających lat składka była coraz wyższa. Reasumując - Compensa jest atrakcyjna dla stosunkowo "młodych" aut a im stasze tym składka wyższa.

• 0

#25 OFFLINE   borge

borge

Debeściak

• Użytkownik
  • 714 postów
  • Flaga:
  • Model:T31
  • Silnik:M9R
  • Time Online: 25d 15h 34m 26s

Napisano 21 maj 2016, 07:28

w przeszlosci  2 razy, za pozostanie u tego samego ubezpieczyciela, dostalem kilkusetzlotowa premie w postaci bonow towarowych

oczywiscie nie bylo to postepowanie obligatoryjne ubezpieczyciela ale wymagalo uzycia pewnych technik negocjacyjnych ; )

pozdrawiam

• 0

#26 OFFLINE   matador41

matador41

Debeściak

• Użytkownik
  • 680 postów
  • Flaga:

Napisano 21 maj 2016, 18:18

w przeszlosci  2 razy, za pozostanie u tego samego ubezpieczyciela, dostalem kilkusetzlotowa premie w postaci bonow towarowych

oczywiscie nie bylo to postepowanie obligatoryjne ubezpieczyciela ale wymagalo uzycia pewnych technik negocjacyjnych ; )

pozdrawiam

a to ciekawe, przyznam że nigdy o czymś takim wcześniej nie słyszałem ale dobrze wiedzieć, zapytam swojego ubezpieczyciela za następnym razem

pozdro

• 0

#27 OFFLINE   borge

borge

Debeściak

• Użytkownik
  • 714 postów
  • Flaga:
  • Model:T31
  • Silnik:M9R
  • Time Online: 25d 15h 34m 26s

Napisano 22 maj 2016, 04:48

jesli korzystasz z uslug brokera to raczej sie nie dowiesz, takie bonusy moga zaoferowac ubezpieczenia typu direct zawierane przez call center, przy jego kontynuacji

przynajmniej u mnie tak to wygladalo

pozdrawiam

• 0

#28 OFFLINE   matador41

matador41

Debeściak

• Użytkownik
  • 680 postów
  • Flaga:

Napisano 22 maj 2016, 07:54

jesli korzystasz z uslug brokera to raczej sie nie dowiesz, takie bonusy moga zaoferowac ubezpieczenia typu direct zawierane przez call center, przy jego kontynuacji

przynajmniej u mnie tak to wygladalo

pozdrawiam

Ok, dzięki za info

Pozdro

• 0

#29 OFFLINE   Locust

Locust

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 4 postów
  • Flaga:
  • Model:Micra
  • Silnik:1.2 Benzyna
  • Time Online: 25m 9s

Napisano 08 czerwiec 2016, 15:03

Bony towarowe za przedłużenie ubezpieczenia? Ciekawa opcja :D 

od kilku lat jestem w Liberty i jeszcze nigdy nie próbowałem takich sztuczek, ale może warto. W kazdym razie ja jesli chodzi o OC to polecam Liberty bo mi stawka wyszła tanio, ale tak jak koledzy wyżej pisali - musisz sam poszukać bo ile osób tyle składek.

Pozdrawiam

• 0

#30 OFFLINE   Mariusz-M

Mariusz-M

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 15 postów
  • Flaga:
  • Model:Micra
  • Silnik:1,4
  • Nr rejestracyjny:Sr
  • Time Online: 1h 39m 9s

Napisano 08 czerwiec 2016, 15:13

dowiedziałem się ciekawych rzeczy o możliwości dostania bonusów. Może te bonusy spadają na osoby / firmy które za nas wybierają ubezpieczenia. 
A odnośnie informacji że Compensa podniosła składkę to wydaje mi się że nie jest zależne od nich ponieważ co roku słychać że są podwyżki cen OC. 

• 0

#31 OFFLINE   Oskar86

Oskar86

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Model:Almera
  • Silnik:1.6
  • Time Online: 1h 38m 47s

Napisano 09 czerwiec 2016, 16:58

Ja przez porównywarkę ubezpieczeń kilka lat temu wybrałem Liberty i zadowolony jestem do dzisiaj. Cenowo jak i ofertą.

• 0

#32 OFFLINE   Sky

Sky

• VIP

• 4560 postów
  • Flaga:

Napisano 05 lipiec 2016, 12:42

Właśnie przyszła mi kontynuacja ubezpieczenia OC (+ Assistance Wypadkowy + Zielona Karta)... 100 zł. więcej niż w ubiegłym roku :/
Czyli towarzystwa podniosły jednak składki .

(aaa i Proama już nie jest czeska - należy do Generali ... ot, taka ciekawostka.)

• 0

#33 OFFLINE   mirekg9

mirekg9

Turbo Nissanmaniak

• Banned
  • 8018 postów
  • Flaga:
  • Model:Mitsubishi ASX, 1.8 DID-150KM /2013r. po lf oraz Clio II 1,4 98KM
  • Silnik:Było Tino 2,2dCi, Micra K11-1,0.
  • Nr rejestracyjny:EL

Napisano 05 lipiec 2016, 15:32

Pisałem - może nie tutaj, ale co dwa m-ce wzrastają składki ubezpieczeniowe w każdej firmie.

Teraz płaciłem ratę za Clio i już wiem, że za te pół roku będę płacił ok. 100zł więcej. Dodaję że stawka jest wysoka, gdyż córa jest cały czas traktowana jako młody kierowca-więc jest zwyżka.

Za bardzo nie będę się dalej wypowiadał, gdyż ja od roku 1980 zawsze brałem (istniała Warta) i biorę cały pakiet włącznie z AC.

A dla innych- zielona karta to obligatoryjne nam się należy i za to nie płacimy. Dostajemy to w każdej umowie przedłużającą kontynuację. 

Ktoś też pisał coś o porównywarce cen ubezpieczeń ----- szkoda tylko że jeszcze numeru buta nie żądają. Ta porównywarka przez dwa lata zapełniała mi skrzynkę pocztową i nie mogłem się od nich "oderwać" .

A wiecie co zrobiłem----użyłem kilku słów do wszelkich firm ubezpieczeniowych (do których nie pisałem /bo wszedłem tylko na porównywarkę/) - uznanych ogólnie za wulgarne i obelżywe (a w sądzie tym bardziej bym przegrał)--- lecz nie przegrałem i skarg nie było . A najważniejsze że "promocje i oferty" nie przychodzą.

Ale mój problem jest taki, że nie patrzę tylko na OC np. za 150 zł ( a ktoś zapomniał dodać że AC będzie +1300zł )-- ja biorę pakiet (tak jak wspominałem) i np. za 850 zł.(gdyż wiem co ile kosztuje i ile mogę stracić)... np zderzak przedni + lakierowanie to koszta 2800zł (jeśli z mojej winy)

Pozdrawiam

- i to normalne, że samochód to skarbonka. Ale jeśli ktoś nie wejdzie w AC ---to nigdy nie będzie miał na to zniżki----no chyba że myśli że będzie ciągle jeździł "pełnoletnimi" samochodami (a potem oddawał na złom).

• 0

#34 OFFLINE   Sky

Sky

• VIP

• 4560 postów
  • Flaga:

Napisano 05 lipiec 2016, 18:29

(...0

A dla innych- zielona karta to obligatoryjne nam się należy i za to nie płacimy. Dostajemy to w każdej umowie przedłużającą kontynuację. 

Zgadza się (podobnie jak AW jest w pakiecie z automatu) .....To chyba oczywiste dla każdego lub większości kierowców...Nigdzie nie pisałam,że płacę za nią.

Nie wiem w jakich ubezpieczalniach co 2 m-ce wzrasta skladka  :|

Ja od czterech lat płacę tę samą kwotę (może z różnicą kilku złotych) i tylko w tym roku jest "znacznie" wyższa (co było zapowiadane zresztą )

Reszty tekstu nie będę rozkładać na czynniki , bo nie zaglądam innym do kieszeni ... ani nie interesuje mnie kto jakie ubezpieczenie kupuje i jak płaci.

To jest indywidualna sprawa każdego z nas.

:wave:

• 0

#35 OFFLINE   mirekg9

mirekg9

Turbo Nissanmaniak

• Banned
  • 8018 postów
  • Flaga:
  • Model:Mitsubishi ASX, 1.8 DID-150KM /2013r. po lf oraz Clio II 1,4 98KM
  • Silnik:Było Tino 2,2dCi, Micra K11-1,0.
  • Nr rejestracyjny:EL

Napisano 05 lipiec 2016, 20:14

Czy tutaj chodzi o to aby "łapać się za słówka"? Chyba nie.

Napisałaś to co jest oczywiste - zielona karta i do tego się odniosłem.

A czy za nią płacisz - to powiem że tak. (masz to w pakiecie)

Dziwne tylko, że nie wspomniałaś nic o NW , dla mnie to jest ważniejsze niż np. AW (bo chyba masz na myśli Asistansse Wypadkowe) a to już jest temat rzeka.... i w każdej firmie jest inaczej i np. nie przyjadą i nie wymienią Ci koła, albo nie z holują Ci autka bo jest ponad 30 km od miejsca zamieszkania, lub nie uznają że to wypadek a kolizja.

Nie wiem w jakich ubezpieczalniach co 2 m-ce wzrasta skladka  :|

Ostatnio we wszystkich. Jak wspomniałem ubezpieczałem (druga rata) samochód córki i mówiła mi to moja pani agent. I dotyczy to każdej firmy ubezpieczeniowej. Ale nie powiem Ci od kiedy te składki cały czas wzrastają.

Ja od czterech lat płacę tę samą kwotę (może z różnicą kilku złotych) i tylko w tym roku jest "znacznie" wyższa (co było zapowiadane zresztą )

Myślałem że ja mam czasami szczęście - lecz kobiety miały i mają je zawsze.

Ja praktycznie co roku płacę ciut więcej --- gdyż to również wynika z przepisów - czym starszy, to trzeba dopłacić. (oczywiście nie tak dosłownie brzmi przepis i wytyczne firm ubezpieczeniowych).

Nie będę pytał o firmę aby nie robić reklamy - ale gratuluję szczęścia. Jak wspomniałem, ja takiego nie posiadam.

Chyba, że tutaj u mnie, chodzi więcej o AC (i składka wzrasta) - a dla mnie to również jest ważne. Tak samo jak dla niektórych dodatkowe ubezpieczenie szyb-bez udziału własnego.

• 0

#36 OFFLINE   Tomek78

Tomek78

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 5 postów
  • Model:350Z (marzenie)
  • Silnik:4.2
  • Time Online: 39m 35s

Napisano 06 lipiec 2016, 18:16

U mnie też podwyżka. +90zł na jednym aucie i +120zł na drugim.

Masakra, ubezpieczone w Avivie i Linku.

No cóż, taka #dobra zmiana...

• 0

#37 OFFLINE   listomek2015

listomek2015

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 177 postów
  • Flaga:
  • Model:K12 2008 Automat
  • Silnik:1.2
  • Nr rejestracyjny:NMR
  • Time Online: 4d 6h 53m 13s

Napisano 10 lipiec 2016, 16:53

Witam.Dzięki Jarkowi dopadły i nas podwyżki praktycznie od kwietnia wszystkie firmy podnoszą o jakieś 40% i o ile ktoś kupuje sam OC  to szukać jak najtaniej nie ważne jak nazywa się firma ale jeśli chodzi o AC to trzeba dobrze wybrać  żeby pózniej nie płakać tu trzeba  zapoznać się OW danej firmy bo się różnią i to znacznie i na ogół są to firmy które są drogie .Ja osobiście mam wszystkie w Pzu i polecam  przykładowo skuter 50cm to 36zł za rok gdzie u reszty zaczyna się od 100zł :wave:

• 0

#38 OFFLINE   Fryc

Fryc

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 204 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Flaga:
  • Model:WP12
  • Silnik:1.8
  • Time Online: 3d 9h 8m 18s

Napisano 28 lipiec 2016, 02:32

A jak w tym roku?Za primere zapłaciłem ponad 520 i to było max zniżek itp

Rok temu 328zl

Wiem że to pis zafundował ale czy wszędzie takie podwyżki?

• 0

#39 OFFLINE   listomek2015

listomek2015

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 177 postów
  • Flaga:
  • Model:K12 2008 Automat
  • Silnik:1.2
  • Nr rejestracyjny:NMR
  • Time Online: 4d 6h 53m 13s

Napisano 29 lipiec 2016, 20:01

Niestety wszędzie wysokość uzależniona od miejsca zamieszkania i to mają być te dobre zmiany a to dopiero początek ,niedługo czeka nas kolejne 500+ tylko od auta powyżej 10lat

• 0

#40 OFFLINE   Fryc

Fryc

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 204 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Flaga:
  • Model:WP12
  • Silnik:1.8
  • Time Online: 3d 9h 8m 18s

Napisano 30 lipiec 2016, 05:50

Tak coś słyszałem ,że gdzie więcej wypadków to drożej chyba coś takie ale to jest głupie tłumaczenie i statystyka i z moją jazdą nie musi i nie ma nic wspólnego.To samo jak mam klasyka 25 letniego i co jeszcze mi dowalą opłaty jak w takie auto trzeba cały czas ładować kasę?

Samo auto technicznie i tak jest lepsze od nowych gratów z trefną elektroniką z blachami grubości włosa.

Wybraliście a ja będę płacił dobra zmiana to będzie jak ten rząd się jak najszybciej skończy.

• 0