Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

- - - - -

Ubezpieczenie samochodu - Wasze pytania, rozterki , wnioski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   listomek2015

listomek2015

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 186 postów
  • Flaga:
  • Model:K12 2008 Automat
  • Silnik:1.2
  • Nr rejestracyjny:NMR
  • Time Online: 4d 9h 58m 39s

Napisano 30 lipiec 2016, 19:27

Ale ty i tak masz taniej bo masz lepszą strefę dla porównania wysyłam ci stronkę a ja w centrum mazur  masakra  a to jest zależne od zdarzeń na drogach w danym regionie ale cóż marnie się zarabia a stawki warszawskie  http://www.komunikac...enie_komunikacy

• 0

#42 OFFLINE   Sky

Sky

no i zaje*iście

• Użytkownik
  • 4649 postów
  • Flaga:
  • Kraj:POLAND
  • Model:najładniejszy :P
  • Silnik:za słaby
  • Time Online: 183d 8h 29m 13s

Napisano 31 lipiec 2016, 10:27

http://www.motofakty...nej-skorze.html

• 0

#43 OFFLINE   listomek2015

listomek2015

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 186 postów
  • Flaga:

Napisano 31 lipiec 2016, 18:52

I dojdzie do tego że będziemy pozbywać się aut bo z jednej strony ubezpieczyciel  a z drugiej jeśli wejdzie 500- od aut po 10roku życia  :icon_cry: 

• 0

#44 OFFLINE   borge

borge

Debeściak

• Użytkownik
  • 726 postów
  • Flaga:
  • Model:T31
  • Silnik:M9R
  • Time Online: 25d 23h 38m 36s

Napisano 01 sierpień 2016, 05:24

dobry tekst, a drugie dno to kolejne zyski ubezpieczycieli pod pozorem nowych regulacji prawnych, ubezpieczonemu pozostaje jak poprzednio szarpac sie z ubezpieczycielem i jego prawnikami o kwoty odszkodowan

pozdrawiam

• 0

#45 OFFLINE   mirekg9

mirekg9

Turbo Nissanmaniak

• Banned
  • 8018 postów
  • Flaga:
  • Model:Mitsubishi ASX, 1.8 DID-150KM /2013r. po lf oraz Clio II 1,4 98KM
  • Silnik:Było Tino 2,2dCi, Micra K11-1,0.
  • Nr rejestracyjny:EL

Napisano 01 sierpień 2016, 06:00

Tekst tylko potwierdza to co pisałem w poscie 33 i 35, oraz innych osób #36,#37,#38 .  :)

Dodam, że jeszcze będzie wzrastało.

Najbardziej odczują Ci co będą płacić składki roczne od października.

• 0

#46 OFFLINE   Locust

Locust

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 4 postów
  • Flaga:
  • Model:Micra
  • Silnik:1.2 Benzyna
  • Time Online: 25m 9s

Napisano 07 sierpień 2016, 16:48

Ja teraz też miałem przygody z OC, bo kupiłem Audi A4, poprzedni właściciel płacił w Liberty poniżej 500 zł i miałem misję w szukaniu ubezpieczyciela. Ostatecznie zostałem w Liberty i płacę niewiele ponad 600 zł. Dla mnie super cena bo bałem się, że będzie koło 1k

Nie ma złotego środka i rozwiązania, wykonaj kalkulację ubezpieczenia u poszczególnych TU oraz zapoznaj się z OWU 

jeśli chodzi o OC to nie ma różnicy, wszystkie mają ten sam zakres. Tu patrz tylko na cenę. AC to już wyższa szkoła jazdy. Ja teraz kupuję nowy samochód najlepsze ubezpieczenie pokazało mi w Liberty. Nie patrzyłem jeszcze na AC, ale pewnie będę chciał zrobić tam cały pakiet. Ale ważne to porównać dużo ofert

• 0

#47 OFFLINE   porter59

porter59

Debeściak

• Użytkownik
  • 818 postów
  • Model:Note 1.4 Acenta +
  • Nr rejestracyjny:DOL
  • Time Online: 19d 6h 30m 11s

Napisano 29 sierpień 2016, 21:59

Ubezpieczenie,tylko OC w Ergo Hestii wzrosło mi równe 50% od poprzedniego roku.

Ale jak czytam wyżej,to pewnie norma.

• 0

#48 OFFLINE   skyrobek

skyrobek

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 9 postów
  • Flaga:
  • Model:Micra 1,5D
  • Silnik:Diesel
  • Time Online: 11h 10m 56s

Napisano 27 październik 2016, 12:16

Witam wszystkich. Stałem się posiadaczem Micry 1,5D z 2000 roku.

Właśnie go zarejestrowałem i szukam taniego OC.

W tym celu, oprócz przejrzenia standardowych linków wyskakujących w wyszukiwarce udałem się na stronę mBanku gdzie mam konto i gdzie ponad miesiąc temu ubezpieczyłem korzystnie nasz stary samochód (Renault Laguna z 1995 roku, 1,8 benzyna). Było to tak jak teraz OC i automat w mBank wyliczył wówczas na około 411 zł. Pani z infolinii bez specjalnych starań z mojej strony (powiedziałem standardowe, że "muszę sie zastanowić") obniżyła cenę na jakieś 360 zł. Wziąłem to bo gdzie indziej ceny zaczynały się od 500 zł i nie było co się zastanawiać

Zatem i teraz z Micrą spróbowałem w mBank. zdziwiłem się bo automat wyliczył mi już około 580 PLN. po chwili zadzwonił telefon, po krótkiej rozmowie konsultant potwierdził tę cenę i powiedział, że nic nie jest w stanie opuścić. Na pytanie czemu za samochód z mniejszym silnikiem chcą ode mnie o 200 zł więcej niż wzięli za Lagunę miesiąc temu odpowiedź była standardowa: wyliczenia są na dzień bieżący, uwzględniając wszystkie dane i on nie wie..

Zaintrygowany sprawdziłem zmowy na stronie mBank OC na Lagunę: oferta cały czas 411 PLN, zatem nie zdrożało na lagunę, tylko ta Micra taka droga

Jedyne wytłumaczenie to takie, że te oferty, przynajmniej w mBanku silnie zależą od modelu i to nawet w ten sposób że na małe jeździecko z dieslem OC może być sporo droższe niż na duży samochód benzynowy, starszy o 5 lat. Swoją drogą ciekawe jak oni to wyliczają, że użytkownicy Micr są mocno szkodowi? może są?

Z ciekawości wyliczyłem jeszcze składkę na Micrę 1,3 z 1995 roku i też wyszła ponad 600 PLN.

Tyle wniosków, może komuś się przyda, bo jak widać w mBanku można trafić niezłe oferty (wyczytałem to na stronie Renault).

Niestety nie na Micrę jak widać.

A teraz pytanie: może ktoś ma pomysł gdzie można szukać taniego OC na mój pojazd?

• 0

#49 OFFLINE   Andrzej G

Andrzej G

Szczery do bólu

• Eksperci

• 1158 postów
  • Flaga:
  • Model:Nissan Pulsar DIG-T 1,2 (manual) Tekna, V2 KE288-LCNKEV2
  • Silnik:1,2 DIG-T
  • Nr rejestracyjny:PO
  • Time Online: 90d 7h 57m 50s

Napisano 27 październik 2016, 15:45

A teraz pytanie: może ktoś ma pomysł gdzie można szukać taniego OC na mój pojazd?

Wklep swoje dane i sprawdź ile sobie zażyczą. Dodam, że za samoobsługę (internet) dają dodatkową zniżkę.
https://www.axadirect.pl/quote/start#/

• 0

#50 OFFLINE   skyrobek

skyrobek

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 9 postów
  • Flaga:
  • Model:Micra 1,5D
  • Silnik:Diesel
  • Time Online: 11h 10m 56s

Napisano 27 październik 2016, 16:20

Wklep swoje dane i sprawdź ile sobie zażyczą. Dodam, że za samoobsługę (internet) dają dodatkową zniżkę.
https://www.axadirect.pl/quote/start#/

dzięki, spróbowałem, wyszło mi 678 zł, co jest około 100 zł drożej niż 580 za ile przed chwilą kupiłem (również w AXA ale przez mBank).

To i tak dobrze bo inne ubezpieczalnie śpiewały  po 800-900 zł za to samo. W razie czego mam 30 dni na odstąpienie jak się pojawi coś fajnego.

Chyba jacys szaleńcy tymi Micrami jeżdżą i powodują spustoszenia w budżetach ubezpieczycieli.

Ewentualnie kierowcy Lagun to spokojni kapelusznicy jeżdżący jedynie w niedzielę na działkę tuż koło domu ;-)

• 0

#51 ONLINE   MisilYE

MisilYE

Debeściak

• Eksperci

• 705 postów
  • Flaga:
  • Model:qashqai 1,6 b 2009r
  • Silnik:HR16de
  • Time Online: 35d 21h 7m 37s

Napisano 27 październik 2016, 16:21

http://www.rp.pl/Ube...za-OC-i-AC.html
  • 0

#52 OFFLINE   listomek2015

listomek2015

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 186 postów
  • Flaga:

Napisano 27 październik 2016, 19:07

Chyba jacys szaleńcy tymi Micrami jeżdżą i powodują spustoszenia w budżetach ubezpieczycieli.

Ewentualnie kierowcy Lagun to spokojni kapelusznicy jeżdżący jedynie w niedzielę na działkę tuż koło domu ;-)

Nie kolego to nie szaleńcy  to nie ma nic wspólnego z mikrą  tylko z pojemnością samochodu mianowicie   firmy ubezpieczeniowe zmieniają front teraz podnoszą max na małe pojemności bo jest ich coraz więcej na drogach i nie długo będzie taniej ubezpieczyć 3 litrowy motor 

• 0

#53 OFFLINE   marinero

marinero

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 467 postów
  • Flaga:
  • Model:X-Trail Platinium
  • Silnik:2.0 dCi 150kM M9R
  • Nr rejestracyjny:GD
  • Time Online: 6d 14h 49m 23s

Napisano 27 październik 2016, 19:17

w sumie to nie widzę większego uzasadnienia dla różnicowania ceny OC wg pojemności powiedzmy ok. 1,4 czy 1,6 lub 2,0, tym bardziej że coraz mniej jest tych większych, a mniejsze jednostki mają coraz większe osiągi

Firmy ubezpieczeniowe winny się raczej wziąć za cwaniaczków którzy rejestrują auto na dwóch żeby korzystać ze zniżek lub niższego taryfikatora uzależnionego od miejsca zamieszkania

Byłoby uczciwiej i taniej dla tej części którzy płacą latami i nie mają kolizji

Użytkownik marinero edytował ten post 27 październik 2016, 19:21

• 0

#54 OFFLINE   matador41

matador41

Debeściak

• Użytkownik
  • 680 postów
  • Flaga:
  • Model:P12 2,0
  • Silnik:QR20DE
  • Time Online: 6d 5h 27m 15s

Napisano 27 październik 2016, 20:06

..Firmy ubezpieczeniowe winny się raczej wziąć za cwaniaczków którzy rejestrują auto na dwóch żeby korzystać ze zniżek ...

bez przesady - a jak autko jest rejestrowane np. na męża i żonę lub do dowodu dopisuje się też dorosłe dziecko

bo wiadomo że na początku nie ma zniżek to co to za cwaniactwo?  to normalna rzecz

• 0

#55 OFFLINE   listomek2015

listomek2015

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 186 postów
  • Flaga:

Napisano 28 październik 2016, 18:19

Obecnie nie musisz już dopisywać( ok 2lata)żony męża do dowodu rejestracyjnego   wystarczy zgłosić to przy wykupie polisy i twoje składki wędrują na drugiego  tak jest w PZU ja tak robię

• 0

#56 OFFLINE   marinero

marinero

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 467 postów
  • Flaga:

Napisano 28 październik 2016, 18:56

Mam na myśli osoby nie mieszkające w tzw wspólnym gospodarstwie domowym a przedewszystkim tych którzy mieszkają w różnych miejscowościach i fikcyjne rejestrujących pojazd tam gdzie tanio żeby uniknąć wyższego OC druga grupa to ci którzy mają co nieco na sumieniu i rejestrując na tatę dziadka też unikają opłat
Dzięki nim płacisz drożej np Ty i ja
Też jestem z jednym autem w PZU i z drugim z uwagi na wiek w innym towarzystwie i płacę dość wysoką składki OC (ok 1100zl za auto) za Gdańsk i AC
Nadmieniam że nie mam zwyżki tylko pełne zniżki
Inni unikają wyższych stawek a firmy ubezpieczeniowe podnosząc je uderzają w uczciwych
Dla mnie niezrozumiałe jest ze moje OC AC rośnie tylko z powodu wieku mojej rav4 która jest w doskonałym stanie pomimo 12 lat a zaznaczam że mam ją od 5 lat i tak dobrze wyposażone auto jest bezpieczniejsze od wielu mlodszych

..Firmy ubezpieczeniowe winny się raczej wziąć za cwaniaczków którzy rejestrują auto na dwóch żeby korzystać ze zniżek ...

bez przesady - a jak autko jest rejestrowane np. na męża i żonę lub do dowodu dopisuje się też dorosłe dziecko

bo wiadomo że na początku nie ma zniżek to co to za cwaniactwo?  to normalna rzecz

to dla mnie jest OK pod warunkiem że się mieszka razem, bo trudno oczekiwać że ktoś będzie trzymał np 3 samochody tylko z powodu np. syna, ale kiedy "główny" właściciel mieszka w np. w Ustrzykach Dolnych bo tam OC kosztuje 400zł, a współwłaściciel np. w Warszawie gdzie OC wynosi 1000zł i tam faktycznie auto jeździ przyznasz że to cwaniactwo? wg mnie to fikcja i omijanie opłat spójrz po swojej najbliższej okolicy np. osiedlowy parking czy ulicę ile na stałe parkuje tam pojazdów na obcych "tańszych" rejestracjach?

• 0

#57 OFFLINE   listomek2015

listomek2015

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 186 postów
  • Flaga:

Napisano 28 październik 2016, 18:59

Też jestem z jednym autem w PZU i z drugim z uwagi na wiek w innym towarzystwie i płacę dość wysoką składki OC (ok 1100zl za auto) za Gdańsk i AC
Nadmieniam że nie mam zwyżki tylko pełne zniżki

Dla mnie niezrozumiałe jest ze moje OC AC rośnie tylko z powodu wieku mojej rav4 która jest w doskonałym stanie pomimo 12 lat a zaznaczam że mam ją od 5 lat i tak dobrze wyposażone auto jest bezpieczniejsze od wielu mlodszych

Rozumiem że płacisz oc i ac ok 1100  to jest tanio zważywszy że w tym masz oc ok 500zł  (nie wiem jaka poj.)  bo ac to jakiś tam pakiet kradzież itp (jak ci ukradną to  z oc nic nie dostaniesz.

A co do rośnięcia to co byś chciał żeby było taniej to nie będzie  mamy obecnie już 7 podwyżkę w tym roku

• 0

#58 OFFLINE   marinero

marinero

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 467 postów
  • Flaga:

Napisano 28 październik 2016, 19:10

Rozumiem że płacisz oc i ac ok 1100  to jest tanio zważywszy że w tym masz oc ok 500zł  (nie wiem jaka poj.)  bo ac to jakiś tam pakiet kradzież itp (jak ci ukradną to  z oc nic nie dostaniesz.

A co do rośnięcia to co byś chciał żeby było taniej to nie będzie  mamy obecnie już 7 podwyżkę w tym roku

płacę 1100 za OC i 1400 za AC za mojego NISSANA, a z RAV4 musiałem z uwagi na rocznik zmienić ubezpieczyciela bo PZU chciało chyba 2500zł za OCAC a udało mi się za 1900zł, zwyżka za lata a auto nie bite z małym przebiegiem

Oba silniki 2.0 diesel a różnica w cenie oczywista Nissana wycenili na 36tys a RAV na 23tys.

Użytkownik marinero edytował ten post 28 październik 2016, 19:11

• 0

#59 OFFLINE   listomek2015

listomek2015

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 186 postów
  • Flaga:

Napisano 28 październik 2016, 19:40

To kolego coś dużo płacisz mimo że Gdańsk przy wycenie tak niskiej i aż  to sporo za dużo poszukaj innych firm bo coś dużo dla przykładu ja sportage silnik podobny 2300w tym wszystko  w pzu  a co do cwaniactwa  to u mnie paru koleś wzięło sobie za żony ukrainki i jeżdżą na ich blachach i płacą jeszcze mniej

• 0

#60 OFFLINE   marinero

marinero

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 467 postów
  • Flaga:

Napisano 28 październik 2016, 19:52

Różnice w OC nie są duże bo najtańsze OC mogę kupić za ok. 950zł, a w PZU mam jeszcze darmo podstawowy assistance. Ponadto ma jeden duży plus przy AC - wiele ASO w tym serwisów z blacharniami posiada podpisane umowy z PZU i pracują w nich rzeczoznawcy uznawani przez PZU. Ma to -tak mi się wydaje -znaczenie jeśli trzeba będzie kiedyś naprawić pojazd w ramach AC. Co więcej za kilkadziesiąt złotych mam możliwość ubezpieczenia zniżek co zapewnia mi że w razie czego (odpukać w niemalowane) nie podniosą mi składki.

• 0