Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

- - - - -

Ubezpieczenie samochodu - Wasze pytania, rozterki , wnioski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   gruby

gruby

Kocham Swoją Teściową

• Eksperci

• 1330 postów
  • Flaga:
  • Kraj:POLAND
  • Model:Terrano 2 lift krótki był....
  • Silnik:2,7 TDI
  • Nr rejestracyjny:kch
  • Time Online: 93d 7h 11m 20s

Napisano 11 styczeń 2017, 18:50

Ja ubezpieczałem kilka dni temu, ale już w nowym roku i oc/nw/ochrona składek. Najtaniej wyszło w PZU.

• 0

#82 OFFLINE   listomek2015

listomek2015

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 186 postów
  • Flaga:
  • Model:K12 2008 Automat
  • Silnik:1.2
  • Nr rejestracyjny:NMR
  • Time Online: 4d 10h 29m 14s

Napisano 12 styczeń 2017, 09:09

Muszę to potwierdzić PZU rządzi  na mazurach też nie lepszej oferty

• 0

#83 OFFLINE   saydack

saydack

Debeściak

• Moderator Globalny

• 972 postów
  • Flaga:
  • Model:Y60/D22
  • Silnik:RD28T / QD32ETi
  • Nr rejestracyjny:SJZ

Napisano 12 styczeń 2017, 16:13

U nas dokładnie ta sama sytuacja - najtaniej w PZU(!) i to spora różnica - a ubezpieczenie z dzisiaj więc ceny aktualne :D  - zapłaciłem mniej niż w zeszłym roku w Warcie - normalnie szok :banan:

• 0

#84 OFFLINE   Biotyk

Biotyk

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 17 postów
  • Flaga:
  • Model:Qashqai J10
  • Silnik:2.0 Pb 4WD
  • Time Online: 20h 15m 49s

Napisano 13 styczeń 2017, 11:05

W święta ubezpieczałem Qashqaia 2.0. 

Mam od lat inny samochód w PZU i nie daje to nic w negocjacji cen. Dodatkową zniżkę można dostać tylko ubezpieczając mieszkanie. Duże firmy nie pozwalają szeregowym agentom dawać zniżek.

Telefonicznie powiedzieli, że samo OC będzie kosztowało 800 zł. Gdy poszedłem do siedziby osobiście powiedzieli 1000.

Poszedłem więc do pierwszego lepszego multiagenta i w MTU coś koło 700 zł wyszło, ale podokładałem dodatkowych opcji i za 1100 mam ograniczone AC i inne takie.

Parę dni temu ubezpieczałem stary samochód i w PZU za kontynuację chcieli 700 zł (rok temu było 350 zł), więc poszedłem do multiagenta i za 400 zł jako nowy klient w HDI mam wszystko poza AC.

Użytkownik Biotyk edytował ten post 13 styczeń 2017, 11:06

• 0

#85 OFFLINE   Szrek

Szrek

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 10 postów
  • Model:Xtrail T31
  • Silnik:2.0 DCi
  • Time Online: 3h 8m 51s

Napisano 13 styczeń 2017, 15:53

Bardzo fajną ofertę dostałem na stronie http://warta24.pl - mają tam kalkulator i z niego korzystałem. Z uwagi że mam również AC oprócz ceny też istotne są dla mnie warunki. Natomiast OC co też dla mnie ważne mam ochornę zniżek po szkodzie i w przypadku jak ktoś z innej firmy mnie uszkodzi wtedy nie muszę zgłaszać w firmie sprawcy tylko u swojego ubezpieczyciela.
Na dwa auta dali mi najlepszą ofertę i tu UWAGA w muliagencji otrzymałem znacznie wyższą cenę za to samo ubezpieczenie (też Warcie). Porównując więc ceny rozsądnym rozwiązaniem jest zwrócenie się bezpośrednio do agencji danej firmy a nie do multiagencji- w moim przypadku to się bardzo opłacało.
Kolega też u nich ubezpieczył ale samo OC na Golfa IV i zachwalał cene i to że dało się dokupić (mimo że auto stare) Assistance na rok z holowaniem,hotelem i autem zastępczym przy awarii pod domem i w trasie na wakacje za granice.

Dzięki marcinok za namiary. Skorzystałem z oferty na tej stronie i wyszło mi taniej niż Avivie i dużo taniej niż PZU.

• 0

#86 OFFLINE   mike12345

mike12345

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 220 postów
  • Flaga:
  • Model:Note E11 Acenta
  • Silnik:1.4
  • Time Online: 26d 20h 48m 33s

Napisano 18 styczeń 2017, 13:08

U mnie OC wyszło najtaniej w LINK4 477zł, ale i tak podwyżka o 55% od zeszłego roku.

• 0

#87 OFFLINE   Piotrek-5511

Piotrek-5511

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 12 postów
  • Model:Primera P12 1.8 + LPG BRC
  • Time Online: 1d 2h 48m

Napisano 28 styczeń 2017, 12:29

Witam,

Czy po naprawie bezgotówkowej w ASO z OC sprawcy powinienem dostać kopię faktury za naprawę? ASO stwierdziło,że oryginał wysyłają do ubezpieczyciela a kopi nie mogę otrzymać!!!

A co w przypadku reklamacji i gwarancji na usługę?

Pozdrawiam

• 0

#88 OFFLINE   Andrzej G

Andrzej G

Szczery do bólu

• Eksperci

• 1200 postów
  • Flaga:
  • Model:Nissan Pulsar DIG-T 1,2 (manual) Tekna, V2 KE288-LCNKEV2
  • Silnik:1,2 DIG-T
  • Nr rejestracyjny:PO
  • Time Online: 94d 3h 57m 33s

Napisano 28 styczeń 2017, 12:38

Ja kiedyś w identycznej sytuacji dostałem kopię ze szczegółowym rozbiciem jakie elementy były robione, ich koszt wraz z robocizną.

Przecież to Ty byłeś zleceniodawcą usługi i Ty odbierając auto, potwierdzasz jakość jej wykonania. Jak to masz zrobić, nie wiedząc co było robione (wymienione, klepane, lakierowane ...)

Niby na jakiej podstawie masz odebrać auto po naprawie, nie wiedząc, czy faktura jest zgodna z tym co zrobili. Przecież nie ubezpieczyciel odbiera od nich auto, tylko Ty składasz autograf.

Dodam, że to ja składałem podpis na fakturze, potwierdzając zakres wykonanych prac, użytych elementów ..., czyli finalnie zgodność faktury z rzeczywistością.

... i jak słusznie zauważyłeś - jak wyegzekwujesz ew. reklamację, nie mając faktury

Użytkownik Andrzej G edytował ten post 28 styczeń 2017, 13:02

• 0

#89 OFFLINE   Piotrek-5511

Piotrek-5511

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 12 postów
  • Model:Primera P12 1.8 + LPG BRC
  • Time Online: 1d 2h 48m

Napisano 30 styczeń 2017, 10:30

Po konkretnej rozmowie wydali mi kopię faktury.

• 0

#90 OFFLINE   Andrzej G

Andrzej G

Szczery do bólu

• Eksperci

• 1200 postów
  • Flaga:

Napisano 30 styczeń 2017, 17:10

Po konkretnej rozmowie wydali mi kopię faktury.

W końcu to Twoje zbójnickie prawo, by dostać kopię dokumentu, który podpisujesz.

• 0

#91 OFFLINE   Locust

Locust

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 4 postów
  • Flaga:
  • Model:Micra
  • Silnik:1.2 Benzyna
  • Time Online: 25m 9s

Napisano 31 styczeń 2017, 12:35

Mi się niedługo kończy ubezpieczenie samochodu (w sumie to mojej mamie), na razie rankomatu nie ruszałem. Przyznam się, że się trochę boję ile może wynieść. rok temu w PZU dawali mi 650 zł, teraz znajomi mają po + 200-300 zł, nie widzi mi się płacenie 1k ubezpieczenia tak szczerze mówiąc. Macie jakieś sprawdzone sposoby na obniżenie OC? Oprócz bezszkodowej jazdy ;)

• 0

#92 OFFLINE   mike12345

mike12345

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 220 postów
  • Flaga:

Napisano 31 styczeń 2017, 16:00

Parkowanie w garazu, przewozenie dzieci, zonaty, deklarowany przebieg ponizej 10tys i mozna obnizyc OC o ok. 100zl:-)
  • 0

#93 OFFLINE   jacek22

jacek22

Debeściak

• Użytkownik
  • 641 postów
  • Flaga:
  • Model:n16 p12
  • Silnik:2.2di i 2.2dci
  • Nr rejestracyjny:NBA
  • Time Online: 2d 17h 35m 3s

Napisano 07 luty 2017, 15:14

znajomy mówił ze ubezpieczył w czeskiej firmie terrano 2.4 i wyszło go cos około 350zł

• 0

#94 OFFLINE   borge

borge

Debeściak

• Użytkownik
  • 742 postów
  • Flaga:
  • Model:T31
  • Silnik:M9R
  • Time Online: 26d 6h 29m 59s

Napisano 10 luty 2017, 09:26

Macie jakieś sprawdzone sposoby na obniżenie OC? Oprócz bezszkodowej jazdy ;)

podczas procesu zawierania umowy ubezpieczenia zakresla sie szereg opcji dotyczacych osobistej sytuacji, wiecej lub mniej sa premiowane np. stan cywilny (preferowani zaobraczkowani), miejsce zatrudnienia (preferowane sluzby mundurowe), miejsce zamieszkania (preferowana prowincja), kiedys kolor samochodu (zmienial sie na przestrzeni lat), etc etc

nie karze Ci zmieniac pracy czy wstepowac szybko w zwiazek ; ) ale mozna porozmawiac z brukerem ubezpieczeniowym, oni czasem moga cos podpowiedziec

pozdrawiam

• 0

#95 OFFLINE   TESTER 1956

TESTER 1956

Nissanmaniak

• Eksperci

• 2643 postów
  • Model:NOTE 1,4; ACENTA
  • Nr rejestracyjny:LRY
  • Time Online: 40d 8h 1m 27s

Napisano 11 luty 2017, 08:31

W ubiegłym roku, miesiąc przed terminem,  szukając  ubezpieczenia skorzystałem z rankomatu. Najtaniej wyszło w PZU, zamówiłem rozmowę i zgłosiła się na telefon ajentka z pobliskiej miejscowości. Ustaliłem z nią warunki ale poprosiłem o kontakt, by sfinalizować transakcję, za dwa tygodnie. Tydzień po tej rozmowie zadzwonił do mnie przedstawiciel PZU z centrali i od tego, najtańszego, odjął mi dodatkowe 5% za to że zgodziłem się uczynić to u niego. Nie odwlekając już decyzji skorzystałem z oferty. Babka z którą rozmawiałem wkurzyła się bo prowizja jej sprzed nosa uciekła ale mnie, jeśli mam być szczery, to wisi.

• 0

#96 OFFLINE   polo32

polo32

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 426 postów
  • Flaga:
  • Model:WP11.144 + LPG
  • Silnik:SR20DE
  • Time Online: 50d 6h 56m 41s

Napisano 11 luty 2017, 11:58

Z Rankomatu tylko raz (ostatni) skorzystałem, po przysłaniu mi oferty wznowienia od dotychczasowego ubezpieczyciela. Ceny ofert na Rankomacie z księżyca.

Poszedłem do ajenta i w tym samym TU, które mi przysłało ofertę otrzymałem ofertę 80 zł tańszą (przy tym samym zakresie ubezpieczeń).

TU preferują bezszkodowość i lojalność, a dodatkowo brukerzy mają u nich zniżki, z których warto skorzystać (fakt, trzeba trochę ich przycisnąć)  :)

• 0

#97 OFFLINE   Andrzej G

Andrzej G

Szczery do bólu

• Eksperci

• 1200 postów
  • Flaga:

Napisano 11 luty 2017, 15:40

... Mi się niedługo kończy ubezpieczenie samochodu (w sumie to mojej mamie), na razie rankomatu nie ruszałem....

... Macie jakieś sprawdzone sposoby na obniżenie OC? Oprócz bezszkodowej jazdy ;)

Jak wcześniej ocenił działanie rankomatu kol. polo32 - trzymaj się od tego typu portali z daleka - ceny nie tylko z księżyca, ale wręcz z Marsa. Na dodatek często co innego pokaże Ci Rankomat, a co innego okaże się finalnie z chwilą kiedy już się zdecydujesz na ubezpieczenie w którymś TU. Jest kilka TU, w których mają własny kalkulator zakresu ubezpieczenia, m.in. AXA. Wklepujesz tam swoje dane (pojazdu, kierowcy, preferencje ....) sam wybierasz składniki, które Cię interesują, finalnie otrzymujesz 3 propozycje, a po wyborze jednej z nich przechodzisz do kolejnego etapu i wybierasz kolejne elementy które Cię interesują, mając przy każdym z nich konkretne warianty cenowe ... 
Pytasz, co ma wpływ na wysokość składki. Nie wiem czy identycznymi kryteriami posługują się wszystkie TU, ale podam Ci "z grubsza" na podstawie swojego TU AXA:

data urodzenia

rok uzyskania prawka

jak często pojazdem będą przewożone dzieci

wykonywany zawód

forma własności pojazdu

czy pojazd służy do celów zarobkowych

czy pojazd został sprowadzony z zagranicy w ciągu ostatnich 12 mies.

szacowany aktualny przebieg pojazdu

planowany roczny przebieg pojazdu

miejsce parkowania w nocy (garaż indywidualny, pod chmurką, ... etc)

gdzie parkujesz pojazd w nocy (kod pocztowy)

rok zakupu pojazdu

rodzaj zabezpieczeń antykradzieżowych

sposób montażu zabezpieczeń antykradzieżowych (fabryczny, na zlecenie użytkownika, ... etc)

czy pojazd posiada uszkodzenia, których szacunkowy koszt naprawy przekracza 500 zł

===============

Reszta w Twoich rękach - jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz.

• 0

#98 OFFLINE   TESTER 1956

TESTER 1956

Nissanmaniak

• Eksperci

• 2643 postów
  • Model:NOTE 1,4; ACENTA
  • Nr rejestracyjny:LRY
  • Time Online: 40d 8h 1m 27s

Napisano 11 luty 2017, 16:14

Do powyższego dodać należy, co znacznie podwyższa cenę, czy będziesz jedynym kierowcą tego pojazdu i czy ewentualny dubler ma mniej niż 25 lat. 

Jak wcześniej ocenił działanie rankomatu kol. polo32 - trzymaj się od tego typu portali z daleka - ceny nie tylko z księżyca, ale wręcz z Marsa. Na dodatek często co innego pokaże Ci Rankomat, a co innego okaże się finalnie z chwilą kiedy już się zdecydujesz na ubezpieczenie w którymś TU.

Ja co roku wpadam do prowadzących ubezpieczenia a potem porównuje z rankomatem i zawsze w rankomacie jest taniej od 50 do 200 złotych nawet a jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się by to co wyliczy rankomat nie zgadzało się z tym za co zapłacę. Wyliczenie z rankomatu utrzymuje swoją ważność przez miesiąc, kiedyś to były trzy miesiące ale i ubezpieczenie można było wykupić dużo wcześniej teraz z uwagi na zmieniające się przepisy dokładne wyliczenie można zrobić najwcześniej miesiąc przed datą zawarcia umowy.

• 0

#99 OFFLINE   mike12345

mike12345

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 220 postów
  • Flaga:

Napisano 12 luty 2017, 10:37

U mnie rankomat pokazal dokladnie ta sama kwote co na stronie Link4.
  • 0

#100 OFFLINE   Andrzej G

Andrzej G

Szczery do bólu

• Eksperci

• 1200 postów
  • Flaga:

Napisano 12 luty 2017, 12:08

U mnie rankomat pokazal dokladnie ta sama kwote co na stronie Link4.

Mnie, kiedy analizowałem z jakiego TU skorzystać, (OC + AC + NNW) rankomat też polecił kilka TU w pierwszej kolejności, natomiast AXA była daleko na jego liście, albo nawet się nie załapała, bo ... Rankomat nie raczył uwzględnić, że AXA honoruje zniżki wypracowane z OC i takie same daje na AC (pomimo że przez kilka lat nie opłacałem AC). Rankomat nie uwzględniał też "dodatkowych" zniżek, np. za skalkulowanie sobie oferty przez internet. W efekcie tego, rankomat preferował firmy, które życzyły sobie ode mnie 4 - 5 tys za coś, za co w AXA zapłaciłem poniżej 1300 zł. Gdzieś tutaj wkleiłem obrazek z moim ubezpieczeniem, by nie było, że leję wodę. Nie pracuję w żadnym TU, więc nie mam żadnego interesu, by wyrażać takie, a nie inne opinie i sugestie.

Jak zadzwoniłem do kilku TU które polecił rankomat, to nie byli w stanie nawet podać szczegółowo, co konkretnie obejmuje ubezpieczenia. Dlatego uważam tego typu firmy jak Rankomat, za typowych wyłudzaczy danych i ukierunkowanych na konkretne firmy.

Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie - w końcu każdy płaci z własnej kiesy, więc nie zamierzam nikogo zmuszać, by poświęcił kilkanaście minut i porównał swoją ofertę (z rankomatu), z tym co mu obliczy kalkulator AXA (on-line)

Użytkownik Andrzej G edytował ten post 12 luty 2017, 12:15

• 0