Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Mokra wykładzina za fotelem kierowcy.


Radeekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeśli temat się powtarza, to z góry wybaczcie za gapowe.

 

Mam problem przy ostatniej wizycie moją Micrą na wyjni podczas odkurzania auta zauważyłem bardzo niepokojącą rzecz, mianowicie po wyciągnięciu dywanika gumowego pasażera z tyłu za kierowcą zobaczyłem dziwny nalot na podłodze, okazało się, że jest to juz chyba pleśń, która spowodowana jest wilgocią tapicerki podłogi. Teraz poszukuje przyczyny tej wilgoci, dodam, że wszystkie uszczelki drzwi są ladnie dopasowane, nie są stare, ani przerwane. Jest to jedyne miejsce, w którym auto jest wilgotne w środku. Położyłem się pod Micrusa i zauważłem tam taki oryginlne zaślepki w podłodze, jedna z tych zaślepek jest luźna, więc moje pytanie brzmi tak, czy podczas jazdy w deszczu, wod może się przez nią dostawać do środka????? Właścicielem Micrusa jestem od chwili, więc nie znam jego wszystkich mankamentów, stąd post. Podzielcie się wiedzą, czy mogę być jakieś inne punkty, przez które woda dostaje się do Micrusa. Mało informacji jest na ten temat, wszystko co dotyczy wody i nissana Micry, to Micra k11 i zaślepka podszybia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sugestia - skoro z linków nic nie pasuje - może poprzedniemu właścicielowi coś się wylało , nie wysuszył i pod gumowym dywanikiem zapleśniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sugestia - skoro z linków nic nie pasuje - może poprzedniemu właścicielowi coś się wylało , nie wysuszył i pod gumowym dywanikiem zapleśniało.

 

Ta opcja też odpada, gdyż początkowo też tak myślałem. Wyczyściłem to i wysuszyłem, ale pojawiło się znowu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź drożność  odpływu klimatyzacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest z tyłu, wiec klima Manixio nie ma nic do tego.

Trzeba podnieść dywanik i wysuszyć do zera.

Przy okazji sprawdzisz czy tamtą zaślepką coś wlatuje.

A i jeszcze jedno, masz okienko w dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź drożność  odpływu klimatyzacji .

 

Możesz powiedzieć mi coś więcej na ten temat? gdzie dobrać się do tego odpływu i jak ostatecznie stwierdzić, że jest on drożny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu podniósłbym dywaniki wraz z wygłuszenaimi na kilka dni i obserwowałbym to miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest z tyłu, wiec klima Manixio nie ma nic do tego.

Trzeba podnieść dywanik i wysuszyć do zera.

Przy okazji sprawdzisz czy tamtą zaślepką coś wlatuje.

A i jeszcze jedno, masz okienko w dachu?

 

Też mi się wydaje, że klima nie ma nic wspólnego. Moja żona też kiedyś kiedyś miała Micrusa i leciało z klimatyzacji do środka, jednak mokro było z przodu. Mam zamiar wysuszyć autko, jechać na myjnie, zostawić żonę w środku i podczas mycia niech spogląda wszędzie, czyli bagażnik, uszczelki drzwi, podniosę też wykładzinę i solidnie wymyję podwozie, szczególnie z ukierunkowaniem na tą zaślepkę. Co do twojego pytania- okienka w dachu brak.

Ja na Twoim miejscu podniósłbym dywaniki wraz z wygłuszenaimi na kilka dni i obserwowałbym to miejsce

 

Dokładnie taki jest plan, szczególnie podczas jazdy w deszczu będę widział, czy to może ta obluzowana zaślepka w podłodze jest winna wilgoci w Micrusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki jest plan, szczególnie podczas jazdy w deszczu będę widział, czy to może ta obluzowana zaślepka w podłodze jest winna wilgoci w Micrusie.

 

Najlepiej zacząć od najprostszych rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zacząć od najprostszych rzeczy

 

Dokładnie, chociaż dzisiaj deszcz w moim miejscu zamieszkania padał dobrych kilka godzin i nie był to kapuśniaczek, a raczej opady przypominające urwanie chmury. Po tym zajściu wyszedłem obadać sytuacje, a auto wydawało się być suchsze niż w dniu wczorajszym. Z tego powodu skłaniam się coraz bardziej ku tej zaślepce w podwoziu i nabieraniu wody podczas jazdy w deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro po ulewie na postoju w dalszym ciągu jest sucho to pozostaje opcja przedostawania się wody podczas jazdy

Edytowane przez Fazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Powinieneś zacząć, jak to wspomniałeś .....podniosę też wykładzinę.....  przyda się dokładna lustracja podłogi-blachy i ewentualne jej zabezpieczenie.

Nie wiadomo jak długo ta woda tam była. Przy okazji i wyschnie dokładnie wykładzina a dni zbliżające się, będą temu sprzyjały.

Jeśli tego nie zrobisz, to niedługo możesz czuć nieprzyjemne zapachy stęchlizny w samochodzie i trudno będzie już ją wybawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...