Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Zardzewiały element - prośba porady dla laika


Rezzeko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś na forum miał podobny problem do mojego czyli rdza   :devil: . Nie dawno obejrzałem dokładnie auto i przyuważyłem nad wydechem dziurę, element kompletnie zjedzony przez rdzę.  W załączniku zamieszczam zdjęcia, jestem zielony w tych sprawach. Może ktoś doradzi - bo już mi mówią że odleci mi koło. Czy jest to do zrobienia i ile kosztowała by robocizna. Chciałbym wstępnie zaplanować wydatki i koszta więc sięgam tutaj po wiedzę. Pozdrawiam 

post-98963-0-22034900-1463337716_thumb.jpg

post-98963-0-44545200-1463337720_thumb.jpg

post-98963-0-05302100-1463337724_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w ogóle przechodziło przegląd do tej pory to jest sprawa "niepojęta". Ciekawe kiedy ktoś w końcu się weźmie za te wszystkie niby SKP, bo niedługo będzie strach się do drogi zbliżać.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w ogóle przechodziło przegląd do tej pory to jest sprawa "niepojęta".

 

Pewnie w taki sposób jak wiele aut w naszym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś na forum miał podobny problem do mojego czyli rdza   :devil: . Nie dawno obejrzałem dokładnie auto i przyuważyłem nad wydechem dziurę, element kompletnie zjedzony przez rdzę.  W załączniku zamieszczam zdjęcia, jestem zielony w tych sprawach. Może ktoś doradzi - bo już mi mówią że odleci mi koło. Czy jest to do zrobienia i ile kosztowała by robocizna. Chciałbym wstępnie zaplanować wydatki i koszta więc sięgam tutaj po wiedzę. Pozdrawiam 

to robota dla blacharza samochodowego (bo sam raczej nie zrobisz), podjedź do jakiegoś w miarę przyzwoitego w twojej okolicy to obejrzy i powie co, jak i za ile

za samo zorientowanie cenowe się nie płaci a będziesz wiedział co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest robota dla operatora prasy, a nie blacharza i to już dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest robota dla operatora prasy, a nie blacharza i to już dawno temu.

 

 

Rezzeko

jak wygląda reszta samochodu w zakamarkach i miejscach trudnodostępnych - progi, elementy nośne, miejsca mocowania elementów zawieszenia przedniego i tylnego?

Edytowane przez Fazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne nie są, ale są wystarczająco grube by nic nie odpadło. W tej podłużnicy jest sporo fabrycznych otworów i to co na zdjęciu właśnie na taki wygląda. Załatwi to co się rozsypało i jeszcze na rok drugi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezzeko

jak wygląda reszta samochodu w zakamarkach i miejscach trudnodostępnych - progi, elementy nośne, miejsca mocowania elementów zawieszenia przedniego i tylnego?

 

Ogólnie miałem jeszcze przeżarty kawałek mocowania przedniego zderzaka od strony lewego koła ale ten problem już załatwilem. Przerpaszam ale nie znam fachowych nazw :P

Reszta jest ok, tylko ta dziura mnie martwi.  Jak ją ujrzałem to nie ruszam tego auta wolę nie ryzykować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziura to otwór technologiczny ale i tak tak postępująca korozja na elementach konstrukcyjnych i podbity przegląd w dowodzie rejestracyjnym to jest kpina.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy w Polsce są na porządku dziennym. Nie wiem gdzie poprzedni właściciel robił przegląd. O tyle cieszę się że to zauważyłem bo bezpieczeństwo to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy w Polsce są na porządku dziennym. Nie wiem gdzie poprzedni właściciel robił przegląd. O tyle cieszę się że to zauważyłem bo bezpieczeństwo to podstawa.

 

Cieszy fakt, że masz tego świadomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt mozna przywrócić zawsze, wytrzymałość już niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie jest to do zrobienia czy koszt naprawy przerośnie wartość auta ?

 

Podjedź do dobrego blacharza i niech oceni fachowym okiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do dobrego blacharza i niech oceni fachowym okiem

To co widać to nic wielkiego. Ja myślę że tam więcej takich "niespodzianek" jest. Trzeba auto przechylić na bok do pionu albo na podnośnik i dokładnie obejrzeć całą podłogę i wszelkie mocowania. Ja walczę z takimi rzeczami każdej wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odkręć zderzak przedni to prawdopodobnie zobaczysz spustoszenie, tylko uwaga już ponownie możesz nie mieć do czego go przykręcić. Generalnie w tak starym aucie roboty blacharskie zlecone fachowcowi totalnie nie opłacają się, chyba że podejmie się tego jakiś wieśniak (nikogo nie chcę urazić) w stodole. Piszę szczerze bez żadnej ironii i dowalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d4nny, akurat w tym wypadku z kolegą się nie zgodzę, bo tylko fachowiec może poradzić takim problemom, a wieśniak w stodole sobie nie poradzi jak nie ma doświadczenia i odpowiedniego sprzętu. Nie strasz też kolegi bo nie wiemy jak u niego rozwija się korozja. Z mojego doświadczenia to najgorzej jest z tyłu bo wszelkie brudy się zatrzymują a z przodu jest przepłukiwane i przewietrzane podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? To chyba swojej belki pod chodnicą niż gdy nie oglądałeś. To co tu pokazane to elementy konstrukcyjne, mozna przywrócić ich pierwotny kształt, ale wytrzymałości juz nigdy nie, niezależnie od tego kto to będzie łatał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...