Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Jaki olej do 1,8 PB


adasss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Kupiłem własnie Nissana Almere N16 z silnikiem 1.8 benzyna+lpg. Jaki olej silnikowy kupic ? Czytalem że do 1.8  benzyna stosuje się 10w40, lecz czy taki sam moge kupić jeżeli posiadam lpg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bierze Ci ektremalnie oleju to lej syntetyka 5w30 lub 5w40 np motul x-cess 8100 5w40. bardzo dobry olej a silnik też Ci na tym pochodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bierze Ci ektremalnie oleju to lej syntetyka 5w30 lub 5w40 np motul x-cess 8100 5w40. bardzo dobry olej a silnik też Ci na tym pochodzi

 

5w30 odradzam bo tworzy zbyt cienki film olejowy, natomiast 5w40 motul albo 10w40 motul jest jak najbardziej ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5w30 odradzam bo tworzy zbyt cienki film olejowy, natomiast 5w40 motul albo 10w40 motul jest jak najbardziej ok

 

Jasne 8100 X-cess 5w40 jest w sumie najlepszy (najlepsza ochrona i parametry), a miałem na myśli zastosowanie w pełni syntetycznego oleum.

Na 10W40 kiepsko pracuje rozrząd, często zacina się przez zbyt gęsty olej nawet napinacz łańcucha (z autopsji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne 8100 X-cess 5w40 jest w sumie najlepszy (najlepsza ochrona i parametry), a miałem na myśli zastosowanie w pełni syntetycznego oleum.

Na 10W40 kiepsko pracuje rozrząd, często zacina się przez zbyt gęsty olej nawet napinacz łańcucha (z autopsji).

akurat słyszałem kilka razy coś innego: że to właśnie 10w40 jest lepszy pod kątem żywotności łańcucha rozrządu i jego wyciszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat słyszałem kilka razy coś innego: że to właśnie 10w40 jest lepszy pod kątem żywotności łańcucha rozrządu i jego wyciszenia

 

Nissan fabrycznie zaleca 5W40 a nawet 5W30 (wg instrukcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matador41 doķładnie tak jak pisze switch

10w to jak już bardzo chleje oil. A jak chcesz wyciszyć łańcuch to go wymień razem z napinaczem. Jak Ci głośno przcuje to wyciągnięty masz

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem almere z takim silnikiem wlałem Shell-a 5W40 i poszła do założenia gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam zalany shell 5W40, a w serwisie mój zalewany był ELF 5W40.

Następne wymiany będą na Gulfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam zalany shell 5W40, a w serwisie mój zalewany był ELF 5W40.

Następne wymiany będą na Gulfie.

 a dlaczego  po elfie i shellu teraz  Gulf? pytam z ciekawości bo mało opinii w necie jest na temat tego oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a dlaczego  po elfie i shellu teraz  Gulf? pytam z ciekawości bo mało opinii w necie jest na temat tego oleju?

Ponieważ jest równie dobry jak Shell przy tym tańszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest równie dobry jak Shell przy tym tańszy. 

 

ale słyszałeś tylko takie opinie czy znasz osobiście kogoś kto stosował i Ci polecił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Gulf, miałem w niejednym aucie i się sprawdza.

Nic nie przeszkadza lać i Purple Royal czy Redline oil jak cię stać... lecz do zwykłego samochodu szkoda przepłacać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

274 tys na helix ultra 5w40 (zresztą polecanym w poradniku olejowym tutaj). Wymieniany co rok lub co max 15-20 tys razem z filtrem. Zależy co było pierwsze.

86-97 zł za 4l.

Edytowane przez kmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Tak, teraz już jest wymieniany częściej. 15-20 to było max jak był młody (bardziej 15). Teraz bierze olej więc i uzupełniany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

274 tys na helix ultra 5w40 (zresztą polecanym w poradniku olejowym tutaj). Wymieniany co rok lub co max 15-20 tys razem z filtrem. Zależy co było pierwsze.

86-97 zł za 4l.

 

sugeruję wymieniać co max 12 tys, oczywiście obowiązkowo z filtrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 10w40 lepik do ulepiania pierścieni ...

Kup taki wymieniaj co 10.000 i będzie pięknie  :spoko:

1.8 miały pierścienie z Plastelyny to pewnie silnik ci popija to 5l będzie idealnie.

Oczywiście bardziej opłaca się kupować w bańkach 5L i rozlewnia będzie Holandia !!

elf-evolution-900-sxr-5w40-500x500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Kolego temat wałkowany tyle razy wystarczy poszukać ,ja wlałem teraz olej valvoline jak na razie zadowolony ale moim zdaniem to czas pokaże czy był to dobry olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakoś na tapatalku mi nic nie znajduje a jak już to jakieś bzdury. Dlatego dałem nowy. Zresztą dobrze czasami otworzyć nowy temat, forum jakoś zaczyna żyć.

Ja się mocno udzielałem na osobnym forum almery i tam pod koniec to była martwa cisza bo wszystko napisane.

 

Zbaczam z tematu czekam na kolejne propozycje:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...