Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alufelgi 18' 19' Xtrail T31 parametry


szmolik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak w temacie. Przeszukiwałem forum, ale nie mogę znaleźć. Czy ktoś z Was posiada założone felgi 18' lub 19' Czy znacie dokładne wymiary takiej felgi, jakie et (odsadzenie), szerokość felgi żeby to było kompatybilny z T31? I jakie na to najlepiej kapcie założyć, o jakim profilu i szerokości? Z góry dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw przejrzyj tu:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/45916-x-trail-opony-zimowe-felgi/

 

chyba te będą za duże na t31

jeśli jednak mają być to:

DEZENT M HG TM9L0S 235/40R19 92
Rozmiar: 8.5x19 235/45R19 95
PCD: 5/114.3 245/40R19 94
Offset: 38 255/40R19 96
Zestaw: ZJN4
Uwaga: TUEV

 

http://www.alcar.pl/AlcarKonfigurator/index.php?lcs=rpkjdhla2a

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie zalozone felgi 18' z oponami 225x55x18, jak to wyglada mozesz zobaczyc na fotce mojego auta
http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/15428-galeria-auta-forumowicz%C3%B3w-zdj%C4%99cia/page-10?do=findComment&comment=1116526

ponizej dane dot. T31 z rosyjskiego forum Nissana
Wyposażenie fabryczne:
215/65 R16

Opcje zamienne:
235/60 R16
215/60 R17
225/55 R17
235/55 R17
235/50 R18

Kola do Nissan X-Trail
Parametry ogólne:
Nakrętka: 12 * 1,25
PCD: 5 * 114,3
Dia: 66.1 mm

Wyposażenie fabryczne:
6.5Jx16 5 / 114,3 ET 40

Opcje zamienne:
7Jx16 5 / 114,3 ET 40
7.5Jx17 5 / 114,3 ET 40
7.5Jx18 5 / 114,3 ET 40

jak widzisz rozmiar felg 19' Nissan nie przewidzial dla T31 ale znajac pomyslowosc uzytkownikow moze bedzie mozna cos dobrac znajac powyzsze parametry

pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc! Borge, podoba mi się twój x, właśnie takich fabrycznych szukam (to są chyba enkei) Powiedz mi jeszcze jak Ci się jeździ na tych oponach, obecnie mam 215/60/17 i jest tragedia, auto pływa jak balia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys felgi Mercedesa rozroznialem, teraz nie potrafie odpowiedziec czy Enkei, sa sygnowane przez Nissana, w sieci wystepuja jako FACTORY OEM RIM WHEEL #62561 (kat. part ALY62561U20)

na komfort i trakcje nie narzekam ale wolalbym wiecej nie pisac, auto mam za krotko i km zrobilem niewiele, nie chce Cie wprowadzac w blad subiektywnymi opiniami

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc! Borge, podoba mi się twój x, właśnie takich fabrycznych szukam (to są chyba enkei) Powiedz mi jeszcze jak Ci się jeździ na tych oponach, obecnie mam 215/60/17 i jest tragedia, auto pływa jak balia. 

W aucie takim jak X-trail ,ktore  uzywane jest jeszcze  na "polskich drogach" przechodzenie na niższy profil to wyłacznie  dramatyczne pogorszenie komfortu jazdy i szybsze zuzycie elementow zawieszenia.

A jeśli X-trail "plywa jak balia" to radzę szybko pojechac na przegląd i gruntownie sprawdzic stan zawieszenia.

Szczególnie zaś amortyzatory :rolleyes:

Jako ,ze cenie sobie komfort jazdy kiedy przyszedl czas na wymianę opon przeszedłem z fabrycznego rozmiaru 215/60/17 na wyższy profil 215/65/17.

Licznik predkosci wskazuje predkośc prawie równą ze wskazaniami navi ,komfort jazdy wyższy a przeswit jest trochę wiekszy co bardzo przydaje sie na drogach nieutwardzonych.

Polecam kązdemu przy wymianie opon rozwazyć przejscie na wyszy profil opon.Na prawdę warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek dobrze napisal, jak 'plywa' to zawieszenie lub uklad kierowniczy do roboty, albo jedno i drugie

szukajac swojego X-Trailowego Graala odbylem jazdy probne kilkoma egzemplarzami, wsrod nich trafil mi sie jeden wyjatkowy ktory wg. mnie mial do roboty caly przod, trudno bylo utrzymac prosty tor jazdy, przyznaje ze szukajac auta zwracalem uwage na jakosc bieznika opony a nie na ich rozmiar

profil opon bedzie mial wplyw na odczuwanie komfortu zwiazanego z amortyzacja, poprzednio  MB B200 na niskim profilu przypominal w miescie jazde wozem drabinistym na drewnianych kolach z metalowymi obreczami

T31 lubie ze dobre zestrojenie zawieszenia, IMO dobrze dopasowane do polskich drog i ich stanu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Kupując swojego traila, sprawdzałem go w serwisie Nissana pod kątem m.in. zawieszenia. Serwis zdiagnozował oberwane tuleje belki przedniego zawieszenia. Do końca nie ufając serwisowi, pojechałem na sprawdzenie do innego mechanika i jeszcze innego. Stwierdzili, że można jeździć i nie jest to w takim stanie, który miałby wskazywać na wymianę tym bardziej, że zawieszenie wygląda na fabryczne więc lepiej jeszcze go nie rozbierać. Nie wiem czy te tuleje mogą mieć wpływ na "pływanie auta". Przychodzą mi jeszcze na myśl opony, które mam od zakupu, ich stan pozostawia wiele do życzenia, pościnane i ledwo co widać bieżnik, może one powodują taką jazdę samochodu? Mój temat miał mi pomóc m.in. w doborze opon do tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ,ze cenie sobie komfort jazdy kiedy przyszedl czas na wymianę opon przeszedłem z fabrycznego rozmiaru 215/60/17 na wyższy profil 215/65/17.

Licznik predkosci wskazuje predkośc prawie równą ze wskazaniami navi ,komfort jazdy wyższy a przeswit jest trochę wiekszy co bardzo przydaje sie na drogach nieutwardzonych.

Polecam kązdemu przy wymianie opon rozwazyć przejscie na wyszy profil opon.Na prawdę warto!

 

Możesz wrzucić fotki przed i po?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić fotki przed i po?

Nie bardzo rozumiem..

Chcesz zdjecie koła,opony,auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Kupując swojego traila, sprawdzałem go w serwisie Nissana pod kątem m.in. zawieszenia. Serwis zdiagnozował oberwane tuleje belki przedniego zawieszenia. Do końca nie ufając serwisowi, pojechałem na sprawdzenie do innego mechanika i jeszcze innego. Stwierdzili, że można jeździć i nie jest to w takim stanie, który miałby wskazywać na wymianę tym bardziej, że zawieszenie wygląda na fabryczne więc lepiej jeszcze go nie rozbierać. Nie wiem czy te tuleje mogą mieć wpływ na "pływanie auta". Przychodzą mi jeszcze na myśl opony, które mam od zakupu, ich stan pozostawia wiele do życzenia, pościnane i ledwo co widać bieżnik, może one powodują taką jazdę samochodu? Mój temat miał mi pomóc m.in. w doborze opon do tego auta.

Najlepiej jest zawsze zakładac opony dedykowane przez producenta.Ja zrobiłem inaczej bo chciałem miec lepszy komfort jazdy ,prawidłowe wskazania licznika a przy okazji troszke wiekszy prześwit aut.Tak "na oko" kiedy przystawilem  do siebie opony 215/60/17 do 215/65/17 to te drugie były ~~1,5 cm wyzsze.

Tu jest tabela zamienników i istotne informacje co niesie to dla auta.

http://rozmiar-opon.bmw-tech.pl/kalkulator-zamiennikow/215/60/17/

 Za "Pływanie" auta odpowiada jego zawieszenie.

No przecież nie właściciela. :)

Przed wymianą i po wymianie - jak wyglądają założone.

Cofnac sie w czasie nie moge aby zrobic zdjecia przed wymiana.Ale z tymi co mam to moge je wrzucić.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak "na oko" kiedy przystawilem  do siebie opony 215/60/17 do 215/65/17 to te drugie były ~~1,5 cm wyzsze.

A tak dokładniej - 1,08 na promieniu, 2,15 cm na średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam 65 i chwalę. Do 60 już nie wrócę w tym aucie.

Jest naprawde róznica na plus w komforcie.

Na razie tylko letnie mam o profilu 65 ale jak przyjdzie czas na wymiane zimowek to tez nie zaloze innych innych jak 65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogliście wcześniej powiedzieć ?

Właśnie kupiłem nowe kapcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do "60" jest znacznie mniejszy wybór w "65", przy czym większość ma nazwy typu "Huang Ho".

Jaką markę i model polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania @Erdol i co sądzicie o oponach całorocznych, ja planuje swoim Xem pojeździć jeszcze ok 4 lata i szpece z oponiarskiego twierdzą, że na takich całorocznych spokojnie tyle oblecę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu, przyjmij standardowo 1-2mm rocznie. Nowa ma ok10mm. U mnie 1mm/10tysi.

Edytowane przez karibox1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował, @karibox1, a jak zachowują się w zimie ?

Edytowane przez szmolik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie widzę różnicy. Ale i tak będziesz musiał wyważać, zatem nie oszczędzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie o tym komforcie na profilu 65 to może 225/65/18 byłoby dla mnie odpowiednie jeśli szukam 18tek i do tego komfortowych, @borge pisał parametry z ruskiego forum i nie ma tam takiego rozmiaru. Znalazłem jedne wielosezonowe w takim rozmiarze:

http://www.sklepopon.pl/dunlop-grandtrek-st20,p-1791

ewentualnie nieco szerszy kapeć bo 235

http://www.sklepopon.pl/pirelli-scorpion-verde-all-season,p-85337

Co myślicie ?

Edytowane przez szmolik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest troszkę przejrzyściej : http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

 

Co do all seasons - ja teraz sobie coś takiego zakupiłem. Jak będzie zimą to jeszcze nie wiem ale śnieg to u nas występuje najczęściej w telewizji więc się zbytnio nie przejmuje. Szmolik - ty masz na aucie felgi 18 czy chcesz kupić? Nie wiem co się zmieści do T31 ale im większa tym lepiej ;) Jeśli taka sama jak w T30 to rzuć okiem na http://www.opony.com.pl/opony/dunlop/grandtrek-st30/225/60R18/100/H/?idp=16746

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest troszkę przejrzyściej : http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

 

Co do all seasons - ja teraz sobie coś takiego zakupiłem. Jak będzie zimą to jeszcze nie wiem ale śnieg to u nas występuje najczęściej w telewizji więc się zbytnio nie przejmuje. Szmolik - ty masz na aucie felgi 18 czy chcesz kupić? Nie wiem co się zmieści do T31 ale im większa tym lepiej ;) Jeśli taka sama jak w T30 to rzuć okiem na http://www.opony.com.pl/opony/dunlop/grandtrek-st30/225/60R18/100/H/?idp=16746

 

To na co wskazujesz, czyli na oponę Dunlop Grandtrek ST30 to jest opona letnia. Tak wynika z opisu Dunlop'a, chociaż nie wiedzieć czemu zakwalifikowali je do opon całorocznych. Na oko niczym nie różnią się od poprzedniej wersji, czyli Dunlop Grandtrek ST20 standardowo instalowanych do T30 i także opisywanych jako całoroczne. Jeździłem na ST20 i jako opony letnie były OK, ale nie całoroczne. Ewidentnie nie radziły sobie na mniej przyczepnych podłożach, a do zimówek to było im bardzo daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...