Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Czy to rozrząd ?


gaco12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie

Czasem na zimnym silniku słychać u mnie pod maską delikatnie "pykanie" (strzelanie), coś jak odbijanie malutkich kamyczków spod kół podczas jazdy, podobny dźwięk. Taki głos jakby łozyska strzelały. Mam nadzieje, że wiecie o co chodzi. Nie wiem co to może byc ?. 

Głos pochodzi z lewej strony silnika tam gdzie jest pasek i te rolki.

Czy to może być rozrząd?

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał łańcuszek to takie metaliczne postukiwanie było wyznacznikiem że się wyciągnął, przy pasku nie ma takich dźwięków co by znaczyło że to mogą być odgłosy z łożyska jakiegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja mam łancuch.

Czyli to nie są odgłosy od rozrzadu ?

Prędzej łożysko tam koło paska ? Bo z tamtąd słychac ?

To rolka może byc.

Ale nie zawsze to wystepuje. Zazwyczaj jak jest mogro lub wilgotno wtedy strzela.

A jak teraz jest sucho to nie ma tak tego bardzo tylko czasami strzeli cicho.

Sam nie wiem co to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan pasków napędzających osprzęt (czy nie są poszarpane, wystrzępione itp.) - kord z zużytego paska może obijać o obudowę.

Jeśli podejrzewasz któreś łożysko - osłuchaj jego okolice za pomocą stetoskopu samoch. (tylko ostrożnie - łatwo o wypadek). Pomoże on zlokalizować uszkodzone łożysko np. alternatora, pompy wodnej, sprężarki klimy itp.  Nie mając stetoskopu w warunkach poligonowych wystarczy... kawałek drewnianej listewki, kija  :) .

Edytowane przez polo32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo. jutro za to sie wezme i zobacze tak jak mówisz i dam znac.


Patrzyłem pod maska to według mnie pasek zadnych nie ma uszkodzen.

Tylko takie jest trzaskanie z tego ostatniego koła na koncu.

Pojechac z tym do mechanika czy narazie nie ma sensu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zlokalizowałeś miejsce, to masz problem z pompą wspomagania, ale odgłosy nasilałyby się podczas skrętu kół.  

Zwlekanie z naprawą narazi Cię na wyższe koszty ... i nie tylko.

Edytowane przez polo32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Nie zawsze jest taki dzwiek raz jest cichszy a raz głosniejszy.

Głośniej jest kiedy dodaje gazu.

To udam sie w poniedziałek do mechanika zobaczy co to moze byc. Jesli dobrze oceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw oceń napięcie pasków (za mocno naprężony pasek powoduje przyspieszone zużycie łożysk). Następnie zdejm pasek od wspomagania - jeśli odgłosy ucichną, masz winowajcę (pompa wspomagania lub pompa wody). Metodą opisaną wyżej doszedłbyś szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Tylko mam utrudnienie bo w bloku mieszkam.

Dodam że z przekładni kierowniczej pod spodem od strony kierowcy cieknie mi olej i dolewam co jakis czas.

Naprawa przekłądni to koszt z 1000 zł a teraz nie mam tyle kasy aby to zrobic.

Paski nie sa napręzone bo ruszałęm nimi eczwsniej to maja troszke luzu.

Zerkne na tem pasek od wspomagania tylko nie wiem który to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko takie jest trzaskanie z tego ostatniego koła na koncu.

 

Trochę więcej inwencji - poszukaj gdziekolwiek np. na  alledrogo: "pompa wspomagania Almera N16" - będziesz wiedział jak wygląda. 

Te usterki które masz, to mszczą się zaniedbania i tzw. "pseudooszczedności". Dalsze takie postępowanie może doprowadzić do wypadku, gdy nagle w trakcie jazdy nie będziesz miał wspomagania kierownicy.

Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...