Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Connect II + IPhone: do tych co korzystają


Karminadel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam możliwości przetestowania takiego zestawu w praktyce, więc pytanie do tych co mają.

Mam zamiar zmienić telefon. Telefony z Androidem odpadają w przedbiegach z braku wybierania głosowego.

Podobno, tak jak w innych normalnych telefonach, działa wybieranie w iPhonie?

Prawda li to?

Jak działa wybieranie głosowe w iPhone?

Wsiadam do samochodu, uruchamiam silnik, automatycznie nawiązuje się połączenie z iPhonem i

... tak jak powinno to być: wystarczy nacisnąć przycisk słuchawki na kierownicy i wypowiedzieć nazwę kontaktu by nawiązać połączenie?

Czy być może muszę robić jakieś debilne czynności, typu:

- wzięcia telefonu do ręki, by

- włączyć najpierw jakąś dodatkową aplikację, typu Hello Siri czy jak to guaono się nazywa

- a i tak na końcu się okaże, że rozpoznaje.... ale tylko po angielsku?

- już przełknę to, iż iPhone, z tego co zauważyłem mając go w ręce, potrzebuje do tak prostej czynności połączenia z siecią, bo dziś pakiety danych są w abonamncie

I oczywiście czy - JEŻELI - to wszystko działa normalnie, to wystarczy połączenie przez Bluetooth? Nie interesują mnie żadne kabelki.

PS

Od kilku dni mam w domu nowego iPada - jestem pełen podziwu, jak im (żydkom z USA) udało się wmówić, co by nie było to jednak, że ten zacofany sprzęt (na tle przeciętnego sprzętu, czy choćby konieczność kabelków (SIC!) w NCII) jest to przedmiot kultu... i jak za wszystko tylko KASA, KASA, KASA, KASA hehehehehehe - naprawdę: podziwiam. Nawet się tego nie dało uruchomić bez podania danych karty....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(żydkom z USA)  taka wypowiedz na tak sympatycznym forum nie przystoi, polecam poduczyć się i liznąć trochę historii, i poczytać o Apple oraz spróbować przestudiować instr. obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iphone musi być sparowany przez BT. Wciskasz i przytrzymujesz przycisk odbierania w telefonie. I teraz zależy od ustawień iPhone'a. Jeśli masz włączoną SIRI, to pewnie Ci się włączy. Ja Siri nie używam, więc włącza mi się sterowanie głosowe. Wydajesz komende, w Twoim przypadku "zadzwoń do [nazwa kontaktu]". I tyle. Możesz też powiedzieć "wybierz [ciąg cyfr]" jeśli chcesz zadzwonić do kogoś, kogo nie masz w książce. Komendy głosowe działają po polsku (Siri nie). Do wybierania głosowego nie musisz mieć połączenia z internetem (do Siri musisz). Wystarczy BT.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ajed - dziękuje za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie - czy do wybierania głosowego - muszę jak za dawanych czasów nagrywać jakieś próbki głosowe - czy po prostu rozpoznaje wypowiadany tekst?

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio jest Wam potrzebne wybieranie głosowe? Przecież można sobie bardzo wygodnie wybrać numer z listy kontaktów lub wybieranych połączeń.

 

Chyba jak dzwoni się tylko do teściowej i żony ;-)

Dla mnie jest to niezbędne. Rozmowy telefoniczne dla mnie to tylko marnowanie czasu - ale trzeba je wykonać. Więc robię listę i obdzwaniam klientów  jak jadę samochodem - bo w tym czasie nic innego produktywnego i tak nie da się robić. Więc robię sobie listę do obdzwonienia i dzwonię jak jadę samochodem. Inicjuję wtedy nawet z kilkanaście połączeń, zawsze z kiś innym.

Co jak co - ale szukanie kontaktów w NCII jest mega niewygodne, bo niestety nie da się ich szukać wpisując np. literki jak adres w nawigacji.

Odświeżając ostatnio listę kontaktów (import do NCII) było tego ponad 900.

Zanim w NCII znalazłbym dany kontakt - to się już bym się rozwalił na jakieś latarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider zgadzam się z tobą jest to sprzęt prosty i jak ktoś pyta o podstawowe rzeczy to tłumaczenie bywa czasami ciężkie a jak ma jeszcze dziwne nastawienie do tego to co miałem napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskasz i przytrzymujesz przycisk odbierania w telefonie.

ktory to przycisk w iPhone? do tej pory to ten z prawej, dlatego nie bardzo rozumiem o czym napisales

iphone-pl-PHN_textRemind.png

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj blad. Chodzilo oczywiscie o przycisk odbierania na kierownicy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi radochy po 2 latch jazdy zrobił ten post. Dzieki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Żona ma s6. Przy próbie wybierania głosowego dzwoni tylko na jej nr dlaczego? U mnie a samsungu jest ok.

Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyświetlaczu pojawia się "mójnumer", ale po połączeniu jest juz nazwa użytkownika.

Próbowałeś nawiązac połaczenie? faktycznie sam do siebie dzwonisz - czy tylko na wyświetalczu taki numer się pojawił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie wciśnięcia na kierownicy słuchawki zielonej...sam zaczyna wybuerac do siebie nr. Miże żona ma coś źle skonfigurowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo lubi porozmawiać z kimś na poziomie ;)

 

No i znowu się narażę co poniektórym :D, w poczciwej Lumii 735 wybieranie glosowe działa super, podobnie jak czytanie smsów. Do Androida nie mogę się przekonać, tym samym, nowe Nokie odpadają, iPhony nie mają dual sim, a surfacephone jest jak yeti...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Żona ma s6. Przy próbie wybierania głosowego dzwoni tylko na jej nr dlaczego? U mnie a samsungu jest ok.

Podrawiam

 

Niech żona zainstaluje z google play wyszukiwanie głosowe od Google. To powinno rozwiązać sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie wciśnięcia na kierownicy słuchawki zielonej...sam zaczyna wybuerac do siebie nr. Miże żona ma coś źle skonfigurowane?

 

Przycisk na kierownicy "podniesiona słuchawka" musisz trzymać naciśnięty do momentu usłyszenia "beep" i wtedy puszczasz i mówisz komendę "Połącz z [nazwisko imię + ewentualnie rodzaj numeru np. praca jak masz do danego kontaktu więcej przypisanych]. Jak nie powiesz rodzaju to system zapyta: "[imie nazwisko} praca czy dom?" i musisz zaś powiedzieć np. "dom".

W telefonie musisz mieć też wyłączoną "Siri".

Niech żona zainstaluje z google play wyszukiwanie głosowe od Google. To powinno rozwiązać sprawę

 

Wg mojej wiedzy na iPhonie nie da się pobierać z gogle play :devil:  :thumbsup:  czy coś nowego odkryłeś hihihih?

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

"SIRI" wyłączona. Co do "biiip" pomimo trzymania słuchawki na kierownicy - sam automatycznie się łączy ze swoim nr. Fakt na iphona nie ma google tylko itunes.

Pozdrawiam dzięki za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej wiedzy na iPhonie nie da się pobierać z gogle play :devil:  :thumbsup:  czy coś nowego odkryłeś hihihih?

 

Napisał, że żona ma S6 a nie 6S :) stąd wywnioskowałem, że chodzi o Androida 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał, że żona ma S6 a nie 6S :) stąd wywnioskowałem, że chodzi o Androida 

 

A to fakt - nie znam się aż tak na telefonach by wyłapać takie niuanse. Ja zaś założyłem, że jak pisze w temacie dotyczącym Iphona - to taki ma.

Cóż - każdy z nas miał rację w oparciu o inne przesłanki ;-)))

Powtórzę jeszcze raz pytanie:

 

 

Próbowałeś nawiązac połaczenie? faktycznie sam do siebie dzwonisz - czy tylko na wyświetalczu taki numer się pojawił?

 

bo nie wierzę, że system dzwoni sam do siebie? Nie wierzę, że w głośnikach masz sygnał zajętości [sam do siebie dzwonisz].....

Coś tu kłamiesz.

Po przytrzymaniu słuchawki na wyświetlaczu jest:

Mój numer

123456789

0:00:03 [zaczyna lecieć stoper połączenia - ale nie dochodzi do żądnego połączenia - system czeka na komendę]

 

Mówisz komendę i system nawiązuje połączenie z wybranym kontaktem wyświetlając go.

Więc - sprawdź jeszcze raz - bo bardzo nie wierzę, że DZWONI sam do siebie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karminadel jest dokładnie jak opisujesz. Pokazuje nr mój 123123123 i licznik bije...

Rozumiem że wtedy mam powiedzieć"zadzwoń imię"? I on zaczyna wybierać? Sprawdzę fakt chodziło mi o iphona 6s. Natomiast w androidzie jest zupełnie inaczej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo wyłączenie Siri nie pomoże. Po jednej z aktualizacji Apple domyślnie wyłączyło "sterowanie głosowe" a ustawienia przenieśli w takie miejsce, że sam szukałem długo i w końcu zapytałem wujka Google.

Zatem:

-wyłącz Siri (Ustawienia->Siri)

Następnie:

-włącz sterowanie głosowe (Ustawienia->Ogólne-.Dostępność->Przycisk Początek->zaznacz "Sterowanie głosowe")

I będzie działać tak, jak koledzy opisywali wcześniej. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie chciałem podziękować działa jak to opisaliście a w szczególności Karminadel!!!

Pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Użytkownicy Iphonów - czy po aktualizacji systemu operacyjnego do IOS 11 - macie nadal tak samo wybieranie głosowe?

Bo im się coś pocgraniło - nadal działa wywołanie funkci po naciśnięciu na kierownicy "podniesienie słcuhawki", słychac charakterystyczny źwięk (beep), ale... z głośnika telefonu a nie z głośników NCII i mam wrażenie, że nasłuchiwanie mojej komendy tez jest przez głośnik telefonu - a nie przez głośnik zestawu głośnomówiącego. I w tej sytuacji łapie raz na trzydzieści prób.

Sam system głośnomówiący działa normalnie - można normalnie rozmawiać jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...