Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Świeci na stałe airbag


tz1609
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum ale nie znalazłem na temat ciągłego świecenia kontrolki poduszki(jest tylko o miganiu ale to znam z Almery).Wymieniałem radio na stację multi i po wymianie kontrolka świeci na stałe,bezpiecznik dobry.Powrót do fabrycznego radia nic nie zmienił.Czy oprócz serwisu ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tz,posprawdzaj wszystkie kostki-połączenia.Może którąś nierozważnie ruszyłeś a miała słaby styk.Pod fotelami nic nie grzebałeś???


A na koniec ,możesz odpiąć klemy na 12h. może to coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kolega odjechał sobie fotelem do tyłu żeby było wygodniej i kostka straciła kontakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem nie włączyłeś zapłonu w czasie, gdy miałeś wybebeszone kable (rozłączone kostki)?

Jeśli tak, to najprawdopodobniej komputer zanotował błąd i konieczne będzie skasowanie w serwisie.

Podjedź tam i ściemnij ich, że samo się zapaliło, to skasują Ci zapewne od ręki.

No chyba, że zauważą zmienione radyjko.  :D

Ot i to właśnie zalety szyny CAN. Odepniesz radio, to zapalą się poduszki, przerwie się kabel w drzwiach, to wyświetli się komunikat o usterce silnika. ;) Nowoczesna elektryfikacja, hehe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tz,posprawdzaj wszystkie kostki-połączenia.Może którąś nierozważnie ruszyłeś a miała słaby styk.Pod fotelami nic nie grzebałeś???

A na koniec ,możesz odpiąć klemy na 12h. może to coś zmieni.

 

To już zrobiłem ale efektu brak. :(

Czy przypadkiem nie włączyłeś zapłonu w czasie, gdy miałeś wybebeszone kable (rozłączone kostki)?

Jeśli tak, to najprawdopodobniej komputer zanotował błąd i konieczne będzie skasowanie w serwisie.

Podjedź tam i ściemnij ich, że samo się zapaliło, to skasują Ci zapewne od ręki.

No chyba, że zauważą zmienione radyjko.  :D

Ot i to właśnie zalety szyny CAN. Odepniesz radio, to zapalą się poduszki, przerwie się kabel w drzwiach, to wyświetli się komunikat o usterce silnika. ;) Nowoczesna elektryfikacja, hehe. :D

Chyba masz rację Colinsie :) Wydaje mi się,że w czasie operacji przekładania zaczęło padać i przekręciłem kluczyk,żeby pozamykać szyby.

A z tym ściemnianiem w serwisie to może być ciężko :(,nawet jak włożę fabryczne radio.Kumpel z serwisu Peugeota mówił mi,że każda taka czynność jak np. włożenie innego radia jest odnotowana w jakiejś innej pamięci jako radio niezgodne i  chyba ma rację bo jak po całonocnym odłączeniu akumulatora i włożeniu radia fabrycznego pamiętało wszystkie stacje i inne ustawienia,pomimo,że od wczoraj było odpięte,wątpię żeby radio miało wewnątrz jakąś baterię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo to powinni Ci skasować ten błąd za darmoszkę. Przynajmniej tak sądzę, bo to zapewne jedynie kwestia podpięcia kompa serwisowego i jednego kliknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zrobiłem ale efektu brak. :(

Chyba masz rację Colinsie :) Wydaje mi się,że w czasie operacji przekładania zaczęło padać i przekręciłem kluczyk,żeby pozamykać szyby.

A z tym ściemnianiem w serwisie to może być ciężko :(,nawet jak włożę fabryczne radio.Kumpel z serwisu Peugeota mówił mi,że każda taka czynność jak np. włożenie innego radia jest odnotowana w jakiejś innej pamięci jako radio niezgodne i  chyba ma rację bo jak po całonocnym odłączeniu akumulatora i włożeniu radia fabrycznego pamiętało wszystkie stacje i inne ustawienia,pomimo,że od wczoraj było odpięte,wątpię żeby radio miało wewnątrz jakąś baterię

Każde radio ma pamięć wewnętrzną,czasami wymagane jest podtrzymanie tej pamięci ,a czasami nie.

Tz,jeżeli obawiasz się serwisu ,że Cię skasują,to jedź do jakiegoś elektronika i on Ci skasuje za parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde radio ma pamięć wewnętrzną,czasami wymagane jest podtrzymanie tej pamięci ,a czasami nie.

 

Tz,jeżeli obawiasz się serwisu ,że Cię skasują,to jedź do jakiegoś elektronika i on Ci skasuje za parę złotych.

Tak chyba zrobię, zastanawiam się tylko czy będą mieli program do diagnostyki poduszek w J11

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Sprawa załatwiona,40 PLN skasowanie błędu u mechanika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa,tutaj masz rację ;) ale jakbym pojechał z tym do serwisu to skasowaliby nie tylko błąd ale i mnie na jakąś skrzynkę parkowej i paletę oranżady :thumbsup:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba zrobię, zastanawiam się tylko czy będą mieli program do diagnostyki poduszek w J11

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Sprawa załatwiona,40 PLN skasowanie błędu u mechanika :)

 

Sprawa tanio załatwiona.Serwis skórę by zdjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej prze demontażu radia odpisałeś kontrolkę " passenger airbag on/off" sprawdź czy jest dobrze podpięta i czy działa jak tak to airbag moduł ma zapisany błąd w pamięci i wykasowanie powinno pomoc. Pozdrawiam

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...