Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Radioodtwarzacz Almera N16 zmieniarka


Lukaku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nigdzie nie umiem znaleźć rzetelnych informacji na nurtujące mnie pytania więc zostałem zmuszony do założenia tematu.

Mam Nissana Almerę N16 (wersja poliftingowa) z fabrycznym radiem CY450 dokładnie PN-2424M. Chciałbym kupić do tego radia zmieniarkę, niby multum tego jest wszędzie, ale nigdzie nie ma informacji z jakimi zmieniarkami jaki radia współpracuję. Czy ktoś z forumowiczów ma takie radio i zmieniarkę? Może ktoś już próbował do tego radia podłączać różne zmieniarki i może się pochwalić doświadczeniem w tym temacie?

 

Mam jeszcze jedno pytanie - na panelu przednim radia jest symbol telefonu z napisem "mute". Czy ktoś wie w jaki sposób obsługuje się funkcję mute w tym radiu? Wiem że odpowiada za to przewód niebieski, jednak idzie on wraz z wiązką z deskę i nie wiem gdzie go szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Mam jeszcze jedno pytanie - na panelu przednim radia jest symbol telefonu z napisem "mute". Czy ktoś wie w jaki sposób obsługuje się funkcję mute w tym radiu?'

 

 

To szybkie wyciszenie radia w sytuacji gdy nawiązujemy lub odbieramy połączenie -  zestaw głośnomówiący trzeba mieć podpięty do niego (radia)

Czy to działa i jak działa - nie mam pojęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

nigdzie nie umiem znaleźć rzetelnych informacji na nurtujące mnie pytania więc zostałem zmuszony do założenia tematu.

Mam Nissana Almerę N16 (wersja poliftingowa) z fabrycznym radiem CY450 dokładnie PN-2424M. Chciałbym kupić do tego radia zmieniarkę, niby multum tego jest wszędzie, ale nigdzie nie ma informacji z jakimi zmieniarkami jaki radia współpracuję. Czy ktoś z forumowiczów ma takie radio i zmieniarkę? Może ktoś już próbował do tego radia podłączać różne zmieniarki i może się pochwalić doświadczeniem w tym temacie?

 

Mam jeszcze jedno pytanie - na panelu przednim radia jest symbol telefonu z napisem "mute". Czy ktoś wie w jaki sposób obsługuje się funkcję mute w tym radiu? Wiem że odpowiada za to przewód niebieski, jednak idzie on wraz z wiązką z deskę i nie wiem gdzie go szukać.

Ja podłączyłem emulator zmieniarki firmy Nvox - tu masz link do strony: http://www.xsonic.pl/emulator-zmieniarki-cyfrowej-nvox-nissan-infiniti-zczem-instalacja-plugplay-p-15127.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szybkie wyciszenie radia w sytuacji gdy nawiązujemy lub odbieramy połączenie -  zestaw głośnomówiący trzeba mieć podpięty do niego (radia)

Czy to działa i jak działa - nie mam pojęcia ;)

"Czy ktoś wie w jaki sposób obsługuje się funkcję mute w tym radiu?" <------------------------------------------- czytanie ze zrozumieniem

 

Ja wiem jak ta opcja działa, ale nie wiem jak ją uruchomić. Normalnie w radioodbiornikach samochodowych działa to w ten sposób że mamy przycisk "MUTE" na panelu, lub przełączanie następuje poprzez bluetooth. Ewentualnie jest pin z tyłu radia, którego zwarcie do masy powoduje wyciszenie.

Niestety w tym radioodbiorniku są dwa gniazda: jedno standardowe (zasilanie + głośniki), drugie na zmieniarkę. Piny standardowego sobie rozpisałem, ale ze zmieniarką jest ciężko, do tego znalezione w internecie rozpiski pinów nie do końca się zgadzają. Chyba tylko pinem z gniazda zmieniarki da się wysterować MUTE, ale nie wiem którym, bo innego pomysłu nie man

 

 

Ja podłączyłem emulator zmieniarki firmy Nvox - tu masz link do strony: http://www.xsonic.pl/emulator-zmieniarki-cyfrowej-nvox-nissan-infiniti-zczem-instalacja-plugplay-p-15127.html

 

To jest bardzo ciekawe wyjście, ale 300 zł za zmieniarkę do 10 letniego samochodu to jednak wg mnie za dużo.

Oryginalne zmieniarki Nissanowskie można kupić za 100 złotych, tylko nigdzie nie ma rozpiski, która pasuje do mojego radioodtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale zmieniarkę można przenosić pomiędzy autami. Poza tym cóż ma wiek auta do rzeczy? Idąc Twoim tokiem myślenia, nie warto zmieniać oleju, a jeśli juź to jakiś słaby, klocki hamulcowe wybierasz na szrocie (może mało zużyte) i lejesz do baku olej opałowy...

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...