Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ALARM OSZALAŁ


Ave Tino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

 

Mój problem polega na tym, że alarm w moim tino włącza się sam po pare razy na godzinę. Alarm jest fabryczny nigdy przy nim nic nie było zmieniane ani regulowane. Od dwóch miesiecy szczególnie jak jest ciepło alarm sam się włącza co jest bardzo uciążliwe. Powtarza się to juz drugi rok z rzędu. Chociaż jakieś 6 lat temu było tak samo że alarm się włączał potem było kilka lat przerwy i znów to samo. Dodam jeszcze ze potrafi się włączyć nawet gdy nie jest auto zamknięte. 

 

Bardzo proszę o pomoc bo jest to strasznie męczące dla mnie samego jak i ludzi z otoczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj post #5 w http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/74094-almera-tino-brak-dzwieku-uzbrojenia/

Jest tam instrukcja wyłączania alarmu, pod warunkiem ze masz taki sam.

Opisane jest też dlaczego się lubi sam włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj post #5 w http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/74094-almera-tino-brak-dzwieku-uzbrojenia/

Jest tam instrukcja wyłączania alarmu, pod warunkiem ze masz taki sam.

Opisane jest też dlaczego się lubi sam włączyć.

Dzięki, ale nie mam ani kluczyka ani żadnego kodu PIN. Jestem pierwszym właścicielem wiec gdzieś coś takiego bym miał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pierwszym właścicielem wiec gdzieś coś takiego bym miał. 

Więc powinieneś mieć instrukcję jak go dezaktywować.

Alarm musi mieć możliwość ręcznego wyłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he... witaj w klubie :D

Mojemu też się popierniczyło ostatnio i wyje kiedy chce.

Na początku myślałam, że jakieś cholerstwo lata w środku i go aktywuje.

Potem doczytałam na naszym forum, że to czujniki jakieś (ultradźwięki czy coś) wariują i dlatego tak się dzieje :/

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he... witaj w klubie :D

Mojemu też się popierniczyło ostatnio i wyje kiedy chce.

Na początku myślałam, że jakieś cholerstwo lata w środku i go aktywuje.

Potem doczytałam na naszym forum, że to czujniki jakieś (ultradźwięki czy coś) wariują i dlatego tak się dzieje :/

i wiesz możesz co trzeba zrobić żeby go opanować ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam dziada kluczykiem... i jest spokój ;)

Jeśli Ci bardzo zależy, to podjedź do jakiegoś fachury od centralnych i alarmów, aby ti ogarął... Bo tu raczej kiepsko ;)

Aaaa. Kluczyk powinneś mieć do syrenki. Jak to nie masz? Gdzie alarm zakładalłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, 

 

Mój problem polega na tym, że alarm w moim tino włącza się sam po pare razy na godzinę. Alarm jest fabryczny nigdy przy nim nic nie było zmieniane ani regulowane. Od dwóch miesiecy szczególnie jak jest ciepło alarm sam się włącza co jest bardzo uciążliwe. Powtarza się to juz drugi rok z rzędu. Chociaż jakieś 6 lat temu było tak samo że alarm się włączał potem było kilka lat przerwy i znów to samo. Dodam jeszcze ze potrafi się włączyć nawet gdy nie jest auto zamknięte. 

 

Bardzo proszę o pomoc bo jest to strasznie męczące dla mnie samego jak i ludzi z otoczenia. 

 

alarm może mieć czujnik wstrząsowy (obecnie szwankujący) i to on wywołuje takie reakcje

spróbuj zresetować alarm odłączając akumulator na  1 godz. a jeśli to nie pomoże

to podjedź do tych co alarm zakładali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to czy masz wejście na kluczyk w syrence jeśli tak to takowy musisz lub musiałeś posiadać. Po drugie jeśli to alarm fabryczny to ma własne zasilanie i odłączenie aku nic nie da. Trzeba sprawdzić wszystkie czujniki, odłączając je po kolei, sprawdzić też trzeba zasilanie alarmu, może trzeba wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to czy masz wejście na kluczyk w syrence jeśli tak to takowy musisz lub musiałeś posiadać. Po drugie jeśli to alarm fabryczny to ma własne zasilanie i odłączenie aku nic nie da. Trzeba sprawdzić wszystkie czujniki, odłączając je po kolei, sprawdzić też trzeba zasilanie alarmu, może trzeba wymienić.

wejscia nie ma kluczyk i kluczyka nie dostałem. Samochód wyjechał z polskiego salonu Nissana więc alarm ma fabryczny. Gdzie znajdę czujniki i zasilanie alarmu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli salon alarm zakładał we własnym zakresie, tak się zdarza, to alarm  nie musi być fabryczny i na taki nie wygląda. Pytaj w salonie o szczegóły. A jaki masz pilot..?? Czy w kluczyku dwa przyciski..? I  gdzie jest syrena alarmu...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli salon alarm zakładał we własnym zakresie, tak się zdarza, to alarm  nie musi być fabryczny i na taki nie wygląda. Pytaj w salonie o szczegóły.

a byłby wtedy alarm (pilot) wbudowany w kluczyk ? 

Edytowane przez Ave Tino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz kluczyk? 

 

Taki ?  - 13501872_595544007282052_364354665530983

nissan-micra-note-kluczyk.jpg    taki mam kluczyk 

comment_Z6GPbedprvoXmc13447ywAGXDQ4luKLqtakie coś mam w aucie czy to jest czujnik ultradźwięku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest czujnik ruchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz książkę / instrukcję?

Tam chyba jest to opisane i narysowane (gdzie te czujniki są)

Nie chce mi się do garażu lecieć po nią, zresztą inny model nyski mam i może w innych miejscach to upchali...

Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz kluczyka do syrenki to masz zamontowany już nowszy "krzyk mody" czyli syrenkę cyfrową z własnym zasilaniem (nie zasila ona samej centralki alarmu, a tylko samą syrenkę). Rozkodować to można jedynie pinem, który powinien być zapisany w instrukcji obsługi alarmu, jeżeli tam go nie ma to masz zapewne standardowy, (czyt. instrukcje) bądź losowy który często jest zapisany na centralce alarmu, którą niestety musiałbyś sam znaleźć. Co do samego problemu, to zacznij od odpięcia właśnie tych czujników które masz na podsufitce i ewentualnie czujnika wstrząsowego (o ile został zamontowany). Te czujniki najczęściej powodują samoczynne włączanie się alarmu, moje są już odpięte od ponad roku i puki co nie zauważyłem żeby włączał mi się alarm w nocy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz kluczyka do syrenki to masz zamontowany już nowszy "krzyk mody" czyli syrenkę cyfrową z własnym zasilaniem (nie zasila ona samej centralki alarmu, a tylko samą syrenkę). Rozkodować to można jedynie pinem, który powinien być zapisany w instrukcji obsługi alarmu, jeżeli tam go nie ma to masz zapewne standardowy, (czyt. instrukcje) bądź losowy który często jest zapisany na centralce alarmu, którą niestety musiałbyś sam znaleźć. Co do samego problemu, to zacznij od odpięcia właśnie tych czujników które masz na podsufitce i ewentualnie czujnika wstrząsowego (o ile został zamontowany). Te czujniki najczęściej powodują samoczynne włączanie się alarmu, moje są już odpięte od ponad roku i puki co nie zauważyłem żeby włączał mi się alarm w nocy.

własnie odpiąłem czujnik w podsufitce i zobaczymy, oby to pomogło. O czujniku wstrząsowym nie wiem nic, gdzie takowy się może znajdować. 

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a byłby wtedy alarm (pilot) wbudowany w kluczyk ? 

Przyciski w kluczyku są przede wszystkim do zamka centralnego, do którego podłączony jest alarm. Tak jak pisałem wcześniej, metodą prób i błędów, odpinaj poszczególne czujniki aż znajdziesz ten wadliwy. W zamkniętym aucie na słońcu temperatura dochodzi do 70-80 stopni więc nie ma się co dziwić że czujniki mogą wariować..

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znalazłem alarm w aucie rozłączyłem na jakiś czas ( ok 1 godziny) poźniej podłączylem na nowo i problem ustał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reset się opłacił, elektronika [potrafi, choć nie zawsze i raczej nie powinna, szwankować przy skrajnych warunkach.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...