Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Maglownica - kupić nową czy regenerować starą?


codi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Może i były takie tematy ale większości nie uzyskałem pełnej odpowiedzi. Poszukuję zakładu, który zregenerował by przekładnie od mojej Almery N16, wymiana uszczelniaczy i prawdopodobnie tulejki (są luzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogłoszeniu jest nr. tel. do dwóch warsztatów w Tarnowie http://allegro.pl/przekladnia-nissan-primera-p12-vanette-maglownica-i6270569830.html

Zadzwoń i sprawdź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś opinie odnośnie tych zakładów? Bo chce żeby to trochę pojeździło (wiem nic wieczne nie jest :P)

 

zanim zdecydujesz się na konkretny warsztat zapytaj jaką dają gwarancję na maglownicę

dobry zakład powinien dać 2 lata, jeśli dają mniej to szukaj innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś opinie odnośnie tych zakładów? Bo chce żeby to trochę pojeździło (wiem nic wieczne nie jest :P)

Opinie to sobie sam znajdziesz jak mieszkasz w Tarnowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sprawdzonych fachowców ;)

Niestety z tej strony co podałeś to parę warsztatów już nie istnieje a reszta to raczej cieszy się zła sława w okolicy ;)

 

Szukam kogoś sprawdzonego, nie musi być z mojej okolicy bo przekładnie i tak sam zdemontuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do Was prośbę i pytanie.

Chciałbym zrobić maglownicę i zastanawiam się - czy tą swoją regenerować czy kupić nową ?

Na allegro jest nowa oryginalna maglownica http://allegro.pl/maglownica-kolumna-49001-bn701-nissan-almera-n16-i5454364611.html i nie wiem czy do mojego będzie pasowała.

Dzwoniłem ,to powiedział facet ,że daje miesiąc gwarancji.

Czy będzie będzie pasowała ona do mojego benzyna 1.8 116 km ?

Po numerze nie mogłem znaleźć

Proszę o pomoc i poradę.

Edytowane przez Skylimera
Poprawione - brak polskich znaków (w kilku miejscach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc nowa bedzie pewnie droga ,napewno nie należy kupować zamienników ja bym sie decytwał na używkę z gawrancją w PL jest sporo mało jeżdżonych angoli wiec jest w czym wybierać nie wiem skąd kolega pisze ale poadam tu numery tel do takiego Outletu w wawie ostanio kupilem tam raddio i cewki 100% zadowolenia

792 537 992 Warszawa ul Ogorkowa 96 ( przy Wale Midzeszyńskim) i 22 613 10 57 ul Kaczeńca numeru nie pamietam ( na rogu ul Korkowej ) tam kupowałem na tył blotniki  z progami orginał wszystko w idelnym stanie , na przód kupiłem zamienniki i tragedia rok temy załozone i juz ruda szaleje Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do Was prośbę i pytanie.

Chciałbym zrobić maglownicę i zastanawiam się - czy tą swoją regenerować czy kupić nową ?

Na allegro jest nowa oryginalna maglownica http://allegro.pl/maglownica-kolumna-49001-bn701-nissan-almera-n16-i5454364611.html i nie wiem czy do mojego będzie pasowała.

Dzwoniłem ,to powiedział facet ,że daje miesiąc gwarancji.

Czy będzie będzie pasowała ona do mojego benzyna 1.8 116 km ?

Po numerze nie mogłem znaleźć

Proszę o pomoc i poradę.

 

miesiąc gwarancji to tyle co nic, dobre firmy które robią regenerację maglownic dają 2 lata gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie warto kupowac u tego sprzedawcy.

Zregeneruje tą swoja.

400-500 zł koszt zalezy od tego czy trzeba by ja szlifowac jak bedzie skorodowana


wszedzie daja rok gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam regeneracji, moja zregenerowana miała również rok gwarancji, padła po roku i 3 m-cach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Zależy od fachowca i zakładu. Ja regenerowałem w autku córy (dodam że gwarancja też rok). Rano zostawiłem w warsztacie, oni sami demontują i montują z powrotem i ok. 15-ej odebrałem. Kosztów nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , podłącze się do temu.

Panowie mam problem z ściąganiem  autka w lewo po wymianie maglownicy ,opony po tym zabiegu założyłem nowe ,nowe sprężyny ,zero luzów w zawieszeniu, ustawiona zbieżność( w czterech warsztatach sprawdzali i wszędzie pokazywało wynik pozytywny .. Normalnie ręce opadają , jeden z mechaników podpowiedział mi ze powodem może być nie wyśrodkowana maglownica przed założeniem ze wystarczy się pomylić o parę zębow i bedzię kicha , moje pytanie brzmi czy podpowiedz mechanika może być prawdą ???? bo jak tak to czeka mnie wydzieranie i ustawianie ???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za "nowa" maglownica została założona: nowa oe, regenerowana, używka? Kierownica jest prosto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy spytam sie jeszcze o taką rzecz.

Jest do sprzedania uzywana maglownica firmy TRW to ona bedzie dobra do mojego auta ?

Czy takie były zakładanie oryginalnie ?

Warta jest zainteresowania ?

http://allegro.pl/maglownica-przekladnia-nissan-almera-n16-nr303-i6063533390.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Sprawdź sobie sam tutaj http://nissan4u.com/parts/

Znasz dokładne dane swojego autka a w/w linku masz numer artykułu - numer artykułu masz również podany w ogłoszeniu.

Wystarczy porównać a jeśli nie to do godz. 20-ej możesz zadzwonić do IC i tam się spytać podając wszelkie dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze spytam a to IC to co to jest ?

bo pierwszy raz słysze o tym


Ta maglownica z ogłoszenia ma numer 49001-BN010 a z tej stronki mojej almerki  pokazuje mi ten numer 49001BN013

Tzn ze nie bedzie pasowała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

IC -- to hurtownia motoryzacyjna. Pełna nazwa to INTER CARS.

natomiast co do numerów artykułu - to może być inny numer gdyż będzie inny producent - ale wszelkie parametry będą zgodne.

Dlatego zadzwoń do najbliższego IC lub inna hurtownia w PL, to 4CAR (ja się w nich najczęściej zaopatruję i dopytuję)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za pomoc zadzwoniłem i dowiedziałem się że jest to ta sama maglownica.


I będzie też pasowala bo niczym się ona nie rózni.


Bede szukał też tych oznaczen.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

 

Dziękuje bardzo za pomoc zadzwoniłem i dowiedziałem się że jest to ta sama maglownica.

I będzie też pasowala bo niczym się ona nie rózni.

Bede szukał też tych oznaczen.

 

Po to tutaj dla siebie jesteśmy. A nikt z nas znowu nie jest Alfą i Omegą aby wszystko wiedzieć, więc trzeba się również "podeprzeć" np. wiedzą z pracownikami z IC.

Pozdrawiam.  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...