Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Tajemnicze gaśnięcie auta - micra k12 1.2


kamilekmiszczu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu Micra K12 1.2 65KM 2003r  zaczyna gasnąć w różnych okolicznościach

Dodam, że katalizator został zdemontowany przez mechanika i pozbawiony środka, a następnie wstawiono pustą puszkę po katalizatorze. Stosunkowo często auto faluje na obrotach, ale najbardziej irytujące jest gaśnięcie silnika w różnym czasie (nie ma zasady - czasami gaśnie zaraz po odpaleniu co kilka metrów, a czasami można przejechać całą trasę bez tego problemu).

Auto ma założoną instalację LPG (sprawdzałem - problem występuje podczas jazdy na benzynie i na gazie).

Swoją micrę podłączałem dwoma testerami diagnostycznymi : Bosch KTS 570    błędy P0011 oraz P0420 (w załączniku poniżej)  oraz testerem DELPHI (załącznik poniżej).

Rozrząd był wymieniany ok 2 miesiące temu (do tej pory było wszystko dobrze).

Przepustnica wyczyszczona i zamontowana spowrotem.

Ma ktoś jakiś pomysł ?

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc :)

 

micra k12 autocom.pdf

post-100162-0-37930400-1468072188_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa że zmienne fazy rozrządu szwankują , elektrozawór , koło rozrządu , źle poskładany rozrząd !

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariator rozrządu również został wymieniony ok 4 miesiące temu na nowy, nieoryginalny (firmy FAI) --- przez kilka miesięcy przyniosło to poprawę. 

Prawdopodobnie zaryzykuję wymianę czujnika wałka rozrządu i zobaczę. 

A czy auto by nie miało spadku mocy i szarpania, gdyby źle został złożony rozrząd ?

Dzięki za poszlakę. Sprawdzę ustawienie rozrządu i czujnik położenia wałka rozrządu na oscyloskopie.

Zobaczymy czy to pomoże

Edytowane przez kamilekmiszczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Jeśli masz takie objawy jak opisałeś to ja stawiam na komputer przechodziłem to samo w innym aucie identyczne objawy wymieniłem też czujnik wału nawet katalizator a nie był tani  i du...a i okazał się komputer trzeba dobrać się do styków poczyścić spryskać  i będzie jak nowy

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z nissanem micrą. W lutym został wymieniony rozrząd z firmy FAI oraz olej. Samochód zgasł mi podczas jazdy i okazało się że łańcuszek wyciągnął się o jedno oczko. Od jakiegoś czasu mam kolejny problem z samochodem, wsiadam i jadę normalnie po czym gdy za godzinę lub dwie chcę ruszyć samochód nie odpala. Początkowo po paru minutach załapywał i jechał normalnie dalej. Ostatnio już potrafił nie odpalać dobę, po czym gdy się udało, to po paru godzinach znowu nic. Oddałam do mechanika i na komputerze wyszło, że czujnik. Jednak mechanik po znalezieniu starego pudełka po czujniku, które leżało od zakupu samochodu i przeze mnie nie było wymieniane, stwierdził że czujnik musi być nowy i to rozrząd albo jest źle złożony albo w ogólne jakiś chiński. Za samo dojście naliczył 750 zł, za nowy rozrząd 950zł i robocizna 700 zł trochę sporo tych kosztów. Po konsultacji z dwoma innymi mechanikami poprosiłam o samą wymianę czujnika i czekam na informacje czy coś się poprawiło. Gdyż powiedzieli, że nie możliwe że to rozrząd po takim krótkim czasie.. Czy ktoś miał podobny problem ?


Wariator rozrządu również został wymieniony ok 4 miesiące temu na nowy, nieoryginalny (firmy FAI) --- przez kilka miesięcy przyniosło to poprawę. 

Prawdopodobnie zaryzykuję wymianę czujnika wałka rozrządu i zobaczę. 

A czy auto by nie miało spadku mocy i szarpania, gdyby źle został złożony rozrząd ?

Dzięki za poszlakę. Sprawdzę ustawienie rozrządu i czujnik położenia wałka rozrządu na oscyloskopie.

Zobaczymy czy to pomoże

Czy wymiana czujnika coś pomogła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Jeśli masz takie objawy jak opisałeś to ja stawiam na komputer przechodziłem to samo w innym aucie identyczne objawy wymieniłem też czujnik wału nawet katalizator a nie był tani  i du...a i okazał się komputer trzeba dobrać się do styków poczyścić spryskać  i będzie jak nowy

A w jakim aucie miałeś podobne objawy ? W benzynie czy dieslu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to przypadłość dwukrotnie w dwóch markach w  benzynie  ale nie ma to znaczenia bo w dieslu też masz komputer.Ale co sprawdzałeś ten komputer styki które tam wchodzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie sprawdziłem komputera, bo nie bardzo wiem jak to zrobić. Jeszcze raz dostanę się do rozrządu i wymienię czujnik zmiennych faz i zobaczę czy pomoże 


Problem rozwiązany.Wystarczyło zrobić adaptację przepustnicy testerem diagnostycznym np. kts 570 oraz podnieść obroty na biegu jałowym (też testerem) i auto śmiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super można powiedzieć bzdet to tak jak z zębem boli a do dentysty nie idę  ale ważne że tabletka pomogła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

mam podobny problem kupilam pare dni temu micre k12 1.2 80km i tez mi czsami zgasnie na luzie, zwlaszcz rano jak jade do pracy. Mechanik wymysla niesamowite chistorie pewnie chce mnie naciagnac na kase tak sie domyslam. Prosze o pomoc, jeszcze raz opisze co sie dzieje: odpalilam rano moja micre wszystko ok po przejechaniu ok 5km silnik sie rozgrzal i na swiatlach na luzie zaczely wachlowac obroty, podczas jazdy jest wszystko ok zmiana biegow ok tylko jak gdzies stoje troche dlozej to wachlowanie obrotow sie zaczena i jest bardzo denerwujace Moje pytanie mozna tak jezdzic? czy cos sie powaznego zepsulo? Prosze o pomoc ILONA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowa kontrolka silnika zaświeca się ???? Jeśli tak to odczytaj błędy z komputera , wtedy można coś powiedzieć . Jeśli nie świeci to tylko dobry mechanik co ogarnia Micry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za podpowiedz, pojechalan na diagnostyke komputerowa wyswietla sie blad P0340 . Mechanik jest Holendrem i powiedzial mi ze kobiecie nie potrafi wytlomaczyc tyle zrozumaialam ze cos z powietrzem? i co mam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod błędu oznacza czujnik wałka rozrządu.

Może też być rozciągniety łańcuch

Edytowane przez camello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...