Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Podświetlenie zegarów i konsoli centralnej


tomekx8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, musiały poprzepalać mi się żarówki od prędkościomierza, bo od 140 wzwyż nie widać już cyferek. Pytanie jakie modele żarówek potrzebuję i o jakich mocach? Poczytałem trochę tematów ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem, tym bardziej że nie wiem czy moja Alma jest przed czy po lifcie? Jak rozebrać zegary, od czego zacząć?

post-99867-0-05525600-1468505768_thumb.jpg

Edytowane przez tomekx8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie żarówki podświetlenia do Almery N16 znajdziesz allegro.

Wyjęcie licznika to prosta sprawa, kierownica na sam dół, odkrecasz widoczne śrubki i masz licznik na wierzchu.

 

Po liście to od 2003r wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie żarówki podświetlenia do Almery N16 znajdziesz allegro.

 

Od Ciebie? 

Wyjęcie licznika to prosta sprawa, kierownica na sam dół, odkrecasz widoczne śrubki i masz licznik na wierzchu.

Czy jakieś kable trzeba odpinać dla swobodnego dostępu do żarówek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wystarczy odwrócić licznik. Kabel od niego jest dlugi. Tak, posiadam odpowiednie zarowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 


Wieczorem poszedłem jeszcze do auta, ze znalezionym wcześniej schematem, otworzyłem wszystko raz jeszcze i jedna oprawka chyba była poluzowana bo teraz wszystko ładnie świeci. Moje pytanie jeszcze takie czy potraficie powiedzieć dlaczego na schemacie są wolne miejsca i faktycznie tych żarówek nie ma w samochodzie w tym miejscu (zaznaczone na zielono)? Czy jakby były to byłoby jeszcze jaśniej? 


 


I drugie pytanie, na schemacie jest (zaznaczone na czerwono), a ja fizycznie nie mam jej włożonej, może od nowości jej nie było, co ona może podświetlać? 3ce06fa126be2d09med.png


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersji licznika jest kilka, stąd zapewne puste pola.

 

Co do brakującej żarówki, jak włączasz zapłon to świeci się check engine?

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, sorki to usuń. 

Nie chodzi o usunięcie, lecz wystarczy tematy połączyć aby było dla potomnych.

Niestety ale już w tej materii nie pomogę, gdyż inni są od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...