Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N16 1.5 2001 kilka pytań


tomekx8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Moja Almerka w zasadzie nie ma oznak rdzy, ale w 3-4 miejscach takowe są i chciałbym samemu to oczyścić, pomalować i zabezpieczyć. Korozja jest na wewnętrznej części klapy bagażnika wzdłuż rantu (tu co prawda nie jest jeszcze tak źle) i przy przedniej szybie przy łączeniu dachu gumą. To jest tyle poważne, że woda wdziera się i przy deszczu potrafi kapnąć 2-3 razy na fotel (tego sam nie zrobię, bo zapewne trzeba zdjąć gumę z szybą i dogłębniej oczyścić), ale chciałbym zaoszczędzić trochę pieniążków i zamiast oddawać do blacharza to miejsca dostępne zrobić samemu. Tu znalazłem taki temat: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/90707-samodzielna-walk%C4%85-z-rud%C4%85/?hl=podk%C5%82ad Kupiłem już papier ścierny grubszy- i cieńszo-ziarnisty, natomiast pytanie co do samej chemii, czy możecie polecić konkretne produkty? Czy możecie polecić blacharza, lakiernika, taniego ale dobrego z Warszawy?

 

 

Dalej: mam zamiar zamontować podgrzewane lusterka i elektryczne szyby z tyłu. Czy wiecie, bo nie znalazłem odpowiedzi dla wersji sprzed FL, czy były doprowadzone odpowiednie wiązki kabli do lusterek i tylnych szyb? W wersjach po FL było to chyba w opcji

 

Czy w gniazdo zapalniczki 12V moźna włoźyć rozgałęziacz dla podłączenia większej liczby urządzeń (lodówka, nawigacja, kamera, telefon) - mam dwa gniazda 12V, jeden pod radiem, drugi podłokietnikiem. Czy nie będzie to zbyt duże obciążenie dla akumulatora gdy wszystkie cztery będą podłączone (oczywiście podczas jazdy, bo przy uruchamianiu silnika to chyba rzecz jasna że odłączone bo przez skoki prądu można uszkodzić urządzenie)?  

 

I ostatnie pytanie: mam coś takiego jak na zdjęciu (dostałem od poprzedniego właściciela) i znalazłem ten temat: http://nissan-almera.pl/viewtopic.php?f=13&t=6281&sid=98568b49e0586916050b1fe0adbbe2d8 Czy to jest to o czym myślę, czy ściągając program Torque mogę odczytać spalanie na telefonie? :D

 

post-99867-0-39497900-1468705036_thumb.jpg

post-99867-0-39497900-1468705036_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że woda dostaje się przez górną część szyby. Albo woda dostaje się poprzez sparciałą gumową uszczelkę anteny z dachu, albo szyba była wcześniej wymieniana i poprzez niechlujny montaż przecieka. Lej wodę z konewki na dach i sprawdź miejsce przecieku. Później rdzę oczyść, potraktuj Cortaninem a po jego wyschnięciu - farbą (opis masz w linkach aż przesadny).

Co do ilości odbiorników, to przelicz sobie (korzystając z prawa Ohma), jakiej mocy masz wszystkie podłączane jednocześnie odbiorniki do jednego gniazda, oraz jakiej wartości masz zabezpieczający to gniazdo bezpiecznik (zwykle 15-20A). Nie wiadomo też czy alternator podoła takiemu obciążeniu (chodzi o lodówkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis montażu lusterek podgrzewanych masz na nissan-almera.pl - bardzo prosta sprawa.

Szyby przedniej nie wyjmiesz - jest klejona, więc albo była wymieniana i zle wklejona, albo cieknie gdzie indziej (np. przez antenę o ile masz ją z przodu) lub korozja przeszła na wylot.

Żadna chemia dostepna ogólnie w handlu się nie sprawdzi, dlatego najlepiej naprawdę dokladnie wyczyścić skorodowane miejsce (w przypadku rantu usunąć mastykę) i pomalowac to np. Hammerite, a na to lakier.

Do szyb ele. nie ma wiązek, do tego zdaje się ze sterowanie idzie przez moduł "komfortu" a tego już w zasadzie nie wymienisz (kodowanie).

To co na zdjęciu to to czym myślisz.

Navi, kamera i telefon mają tak małe zapotrzebowanie na prąd ze spokojnie mozesz je podpiąć z lodówką. Pamiętaj ze jedno z gniazd ma zasilanie nawet przy wyłączonym zapłonie. Nie wiem co to za bzdurna teoria o alternatorze powyżej ale ten wyrobiłby nawet gdybyś podpiął tam stacjonarną lodówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc samochodowych lodówek to od min. 35W do 100W i więcej, (dla 100W to obciążalność dla prądu ok,8,5A). Teoretycznie wyrobi, ale chińskie huby dostępne w handlu wytrzymują prądy od 2A do 10A (tzw. wzmocnione). Biorąc pod uwagę słabą jakość materiałów z których są produkowane, to i tak dużo. Poczytaj:

https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/387291-przedłużacz-zapalniczki/?hl=rozgałężnik#entry5278388 (zwłaszcza  #11)

 

... 
Żadna chemia dostepna ogólnie w handlu się nie sprawdzi, dlatego najlepiej naprawdę dokladnie wyczyścić skorodowane miejsce (w przypadku rantu usunąć mastykę) i pomalowac to np. Hammerite, a na to lakier.

Navi, kamera i telefon mają tak małe zapotrzebowanie na prąd ze spokojnie mozesz je podpiąć z lodówką. Pamiętaj ze jedno z gniazd ma zasilanie nawet przy wyłączonym zapłonie. Nie wiem co to za bzdurna teoria o alternatorze powyżej ale ten wyrobiłby nawet gdybyś podpiął tam stacjonarną lodówkę.

Hammerite jest farbą reaktywną i jak dasz bezpośrednio lakier na niego to go "zważy" (podkład epoksydowy odcina obie farby, ale musisz odczekać 24 h). Resztę pozostawiam bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc samochodowych lodówek to od min. 35W do 100W i więcej, (dla 100W to obciążalność dla prądu ok,8,5A). Teoretycznie wyrobi, ale chińskie huby dostępne w handlu wytrzymują prądy od 2A do 10A (tzw. wzmocnione). Biorąc pod uwagę słabą jakość materiałów z których są produkowane, to i tak dużo. Poczytaj:

https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/387291-przedłużacz-zapalniczki/?hl=rozgałężnik#entry5278388 (zwłaszcza #11)

 

Hammerite jest farbą reaktywną i jak dasz bezpośrednio lakier na niego to go "zważy" (podkład epoksydowy odcina obie farby, ale musisz odczekać 24 h). Resztę pozostawiam bez komentarza.

Połowę tego rzęcha tak pomalowałem i nic się nie zwarzyło, ale być może w teorii jest tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też tak uważałem, zrobiłem na błotniku zaprawki Hemmerite, odtłuściłem zmywaczem i bezpośrednio pomalowałem bazą - efekt był taki, że musiałem zedrzeć wszystko i malować jeszcze raz (zgodnie z teorią B)). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jak z tym podkładem pod farbę? Epoksydowy czy reaktywny? Nie chcę też ładować się w koszty typu, że kupię wielką puchę Hammereit, maznę dwa razy a z farbą nic nie zrobię. W podesłanych linkach czytałem że jeden z nich można kłaść bezpośrednio na blachę tam gdzie nie jest doczyszczony z rdzy, a drugi tylko na oczyszczoną. Jak mi się to uda zrobić i czy wyczyszczę maksymalnie to zobaczymy. Poniżej podsyłam zdjęcia tych miejsc gdzie ruda działa. Przecieka w tym miejscu gdzie widać te purchle przy uszczelce, więc pewnie wyjęcie szyby gwarantowane. A polo32 masz rację, a raczej zgadłeś - szyba była wymieniana przez pierwszego właściciela, co ciekawe w autoryzowanym serwisie Nissana - mam fakturę - lat temu ok 6 czy 7.

Do szyb ele. nie ma wiązek, do tego zdaje się ze sterowanie idzie przez moduł "komfortu" a tego już w zasadzie nie wymienisz (kodowanie).

 

Aha, czyli problem sam się rozwiązał :(

post-99867-0-29717100-1468952390_thumb.jpg

post-99867-0-91457400-1468952418_thumb.jpg

post-99867-0-76610100-1468952458_thumb.jpg

post-99867-0-52249200-1468952482_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz poglądowo, gdzie powstaje najpierw ognisko rdzy pod szybą: 

post-26752-0-35767700-1406281309_thumb.j (foto @tadek z forum)

a zrozumiesz, że Twoje zamiary zabezpieczenia są już mocno spóźnione. Po oczyszczeniu z purchli będziesz miał już perforację blachy (stąd kapie Ci na fotel). Doraźnie (ale niewiele to pomoże), oczyść z rdzy, Cortanin i farba (po wyschnięciu wciśnij pod uszczelkę klej do szyby) - pachnie trochę druciarstwem B) .

Tylko wyjęcie szyby, wycięcie skorodowanych fragmentów i właściwe zabezpieczenie da gwarancję braku przecieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy w gniazdo zapalniczki 12V moźna włoźyć rozgałęziacz dla podłączenia większej liczby urządzeń (lodówka, nawigacja, kamera, telefon) - mam dwa gniazda 12V, jeden pod radiem, drugi podłokietnikiem. Czy nie będzie to zbyt duże obciążenie dla akumulatora gdy wszystkie cztery będą podłączone (oczywiście podczas jazdy, bo przy uruchamianiu silnika to chyba rzecz jasna że odłączone bo przez skoki prądu można uszkodzić urządzenie)?  

Ja się wypowiem tylko co do gniazd.

Z uwagi tej że czasami podróżuję, to wiem że przetwory czy też napoje są ważne.

Na lodówkę proponuję abyś korzystał z gniazda które ma cały czas zasilanie. Mało tego, najlepiej pociągnąć nowe przewody prosto z aku i przy aku zamontować na przewodzie plusowym bezpiecznik a nie szukać później (przy orginalnych przewodach do zapalniczki) co jeszcze nie działa i który to bezpiecznik.

Niektóre odbiorniki mogą również powodować zakłócenia na inne, tak miałem np. z transmiterem, który dawał zakłócenia na nawigację i nawigacja nie działała. Gdy podłączyłem do drugiego gniazda, chodziło wszystko elegancko.

Często podłączam lodówkę, CB, nawigację, trasnsmiter, telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...