Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP12] Zestaw Bluetooth zamiast zmieniarki CD


jajok

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Może trochę odgrzewany kotlet, ale postanowiłem pokazać Wam, jak zlikwidowałem zmieniarkę cd w moje P12, a w zamian uzyskałem "Bluetooth Link-in", co pozwala mi teraz połączyć smartfon z fabrycznym zestawem audio w P12.

Robiłem ostatnio trochę porządków w swoich gratach i znalazłem stary zestaw słuchawkowy Media-Tech MT3534, ładowarkę do niego oraz stare słuchawki z kablem zakończonym wtykiem mini jack.

Ponieważ tworzenie i wymiana płyt cd w zmieniarce mnie już dawno nie bawi (ostatni raz płyty zmieniałem w niej jakieś 2 lata temu), postanowiłem zlikwidować (częściowo) zmieniarkę na rzecz bezprzewodowej swobody i nie ograniczonych ilości dobrej muzy ze spotify na przykład.

Poniżej wrzuciłem kilka fotek, jak to zrobiłem.

 

post-21287-0-35294500-1468918287_thumb.jpg
Tak wygląda zestaw słuchawkowy media tech. Ma wbudowany mikrofon oraz gniazdo stereo mini jack. Nie wiem czy jeszcze go produkują, ale zapewne jest coś podobnego za grosze.
 
post-21287-0-46748300-1468918306_thumb.jpg
Gniazdo pod fotelem kierowcy na wiązce wchodzącej w tunel między fotelami i połączonej z radiem w konsoli.
 
post-21287-0-45728500-1468918318_thumb.jpg
Wtyk z kablem do zmieniarki cd
 
post-21287-0-71786300-1468918327_thumb.jpg
Polutowane kable. Opis na zdjęciu. Na końcu połączenia oblałem plastikiem z lutownicy oraz zaizolowałem taśmą. Kabel słuchawkowy z wtyczką mini jack wypuściłem przez tunel obok lewarka.
Ładowarka do zestawu jest mobilna, ale gdybyście chcieli, można na stałe podłączyć ładowarkę, odszukując w tunelu kabelek z plusem po zapłonie, aby nie bawić się we wtykanie ładowarki do gniazda zapalniczki.
Mnie to jednak nie przeszkadza, poza tym nie chce mi się rozgrzebywać tunelu w poszukiwaniu.
Teraz telefon łączy się z zestawem bezprzewodowo, w głosnikach gra fajna muza a i rozmowę telefoniczna też da rady prowadzić.
 
W razie pytań, chętnie pomogę. Pozdrawiam

 

post-21287-0-35294500-1468918287_thumb.jpg

post-21287-0-46748300-1468918306_thumb.jpg

post-21287-0-45728500-1468918318_thumb.jpg

post-21287-0-71786300-1468918327_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś czy wchodzi do radia w konsoli? Bo jak tam nie wchodzi to nie znajdziesz. U mnie wiązka wchodzi w tunel między fotele pod wykładzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie patrzyłem, bo słyszałem żeby dostać się do radia to jest trochę rozbierania, a nie chcę żeby skończyło się to wszystko na połamanych spinkach itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie połamiesz. Dostać się do lcd i radyjka to pikuś. Ściągasz osłonkę lewarka, odkręcasz bodajże 4 wkręty, z boku od kierowcy i od pasażera po dwa wkręty i bodajże schowek. Całą ramkę podnosisz do góry i zdejmujesz, odłączając kostkę od sterowania radyjkiem oraz przycisku świateł awaryjnych. I już masz wszystko na wierzchu. Zdejmowałem to u siebie z 10 razy, jak wymieniałem tranzystor mocy do sterowania wentylatorem, jak naprawiałem zasilanie w navi i  jeszcze z innych mało istotnych powodów. Ale łatwiej rozglądnąć się w tunelu za wiązką od zmieniarki...o zdjąć tunel to też pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam mam pytanie bo pod siedzeniem kierowcy nie mam wtyczki pod zmieniarkę ale znalazłem w bagażniku po prawej stronie wtyczkę po podłączeniu zmieniarki migają 6 przycisków i nie otwiera tacki 4109315f4b953b28.jpg


odpowie mi ktoś jak to ogarnąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...