Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Warsztat w trójmieście


gregport

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Ponad pół roku temu kupiłem x trail 2.0 dci 150 KM z 2008 r. Jeszcze nie miałem nie miłej (bo to zawsze boli kieszeń) okazji udać się z nim do mechanika. Przy jeździe po bruku zaczyna mi coś pukać w przednim zawieszeniu, ponadto czas rozpędzania się od 0-100 km wynosi 23 sek. Trochę długo, powinno być 10-13 sek.W związku z tym chciałbym zapytać właścicieli X -ów albo i nie tylko. Czy możecie polecić jakieś warsztaty naprawcze ,które zajmują się tymi autami solidnie.Pytam o warsztaty na terenie trójmiasta a szczególnie Gdańsk.Jeszcze jedno pytanie czy ktoś z was chip-ował   silnik ze 150KM na 173KM .Dobrze, .profesjonalnie i solidnie bez późniejszych kłopotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 150 i 173KM nie różnią się mechanicznie od siebie - taką wiedzę dostałem od mechanika w ASO Nissana. Mają różny soft.

Wczoraj dowiedziałem się w serwisie turbosprężarek że różnią się właśnie turbiną - tak wyszło mu z komputra. Ale to nie przeszkadza bezpiecznie "zachipować" do ok. 183KM i 390Nm (bo to o nie chodzi a nie o KM) - tak zachwalam bo mnie tak zrobiono :wave:  . Są tutaj i tacy co mają nawet 205KM, ale w kilku serwisach zajmujących się chipowaniem odradzają takie wysilanie silnika i podzespołów i niezależnie wychodzi im że te wartości zbliżonych do moich są ok. Fajne też to, że spalania spadło mi ok. 1 litr.

 

Tyle w sprawie chipowania - a tak przy okazji na tym forum było o tym i najpierw poczytaj, potem pytaj. Daj znać jak zienisz soft i jakie wrażenia.

Na pozostałe pytania kto inny może odpowie.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja serwisuje w allmotors i soft car w Brzeźnie. Prowadzą go dwaj bracia. Jeden "robi" mechanikę, drugi jest specem od softów i kompów. Polecam ten warsztat. Chłopaki są bardzo ogarnięci, tam załatwisz wszystko. Wcześniej auto cały czas było serwisowane w KMJ Kaszubowscy ale dla mnie ten serwis jest słabym warsztatem. Więcej info priv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...