Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

350z tarcze do systemu Brembo - jakie?


MGQ700
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam zamiar zakupić tarcze do 2004r. 350z Europa z systemem Brembo. Nie jeżdżę wyczynowo ale lubię dać ognia, w roku może z 2 wyjazdy na jakiś tor (zaraz wybudują mi w Łodzi pod nosem :) ). W różnych katalogach różnie podają - tył 292mm czy 322mm średnicy? przednie na stronie TRW podają średnicę tarczy 324mm, a jak wpisałem w katalog Nissana VIN to po numerze referencyjnym wyskakują tarcze 322mm. To jakie w końcu te tarcze?

Dodam że jest różnica w cenie bo nie znalazłem TRW 322mm i zostają mi Brembo 100zł za sztukę drożej a z tego co czytam na forum to szału nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne tarcze to Stoptech i Dba nie gna sie i wyjatkowo duży wspolczynnik tarcia mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód 324x30 znalazłem w moim zakresie cenowym TRW 240zł sztuka lub Brembo 350zł sztuka - warto dopłacać?

Tył 322x22, zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mailem do czynienia juz z trzema kompletami Brembo i kazdy po 2 miesiacach trzeba przetoczyc bo sie krzywia wiec jak kupisz Brembo to musisz sie z tym liczyc. Po tym zabiegu jest juz luuuz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam EBC Turbo Groove i jestem zadowolony....swoją drogą doświadczenie mikre bo dopiero od 2 miesięcy ale jak narazie spisują się ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Bydle piszę u mnie też nowe Brembo zaczęły bić niedługo po założeniu, z TRW byłem bardzo zadowolony ale w dwukrotnie słabszym aucie więc nie wiem jak w Z ale w tamtym przypadku na forum też pisali że lepsze niż Brembo. Mam wrażenie że toczenie tarcz to trochę popelina ale trochę żal praktycznie nówek wywalać więc trzeba będzie tak zrobić. Osobiście drugi raz na pewno Brembo nie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam EBC Turbo Groove i jestem zadowolony....swoją drogą doświadczenie mikre bo dopiero od 2 miesięcy ale jak narazie spisują się ok.

 

Raz gwałtowniej zahamowałem z 160... i się skrzywiły :/ SZKODA KASY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może chłopaki macie coś nie tak z zaciskami (  ZAPIECZONE TLOCZKI )  bo naprawde dziwie sie że te tarcze wam sie krzywią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie sobie sprawdzę xD

W każdym razie, też rozglądam się za tarczami... DBA --> 2000 zł komplet :o trochę sporo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapieczone tłoczki nie mogą wpływać bezpośrednio na krzywienie tarcz, przy zapieczonych tłoczkach czułbyś na nodze przechodząc obok auta że aż felga jest nagrzana, uwierz mi zorientowałbyś się że Ci zacisk nie odbija.
Tarcze wykrzywić najłatwiej gwałtownym hamowaniem i zaraz po tym "wiadro" wody na rozgrzane tarcze i już ;) Aczkolwiek porządne tarcze nie powinny tak łatwo się poddawać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często przyczyną krzywych tarcz jeszcze jest to jak po ostrej jezdzie jedzie sie odrazu na myjnie i myje felgi. To wtedy jak nagrzana tarcza dostanie zimnej wody to odrazu...ale Brembo tak ma seryjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  tarcze wykrzywia temperatura, takich sytuacji gdzie po hamowaniu zaraz są schładzane momentalnie przez wodę praktycznie sie nie zdarzają.

brembo odmiany cywilne tarcz są słabe i tak jak pisał bydle gną się na potęgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w końcu zdecydowałem się na te:

 

http://www.brakes.pl/product_info.php/tarcze-hamulcowe-sp-performance-drilled-slotted-p-3479?cPath=43608_43609_47796_53689_53690_53691

 

 

żeby pasowały do tylnych :P xD

Edytowane przez TheMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Panowie, chciałem odświeżyć temat, obecnie mam z przodu całkiem ładne tarcze (nie wiem, po czym poznać, jakiej marki to tarcze), wyglądają na prawie nie zużyte, lecz lewa jest lekko wygięta, pewnie nie ma sensu ich przetaczać :D

 

jakie tarcze, poza DBA, warto kupić? Nie upalam auta na torze, raczej jeżdżę z głową i w miarę dynamicznie. Brembo też już sobie odpuszczam, po lekturze tego tematu.

Jeśli dobrze wyczytałem, to rozmiar tarcz na przód to 324x30?

 

Te się nadają? 

http://allegro.pl/trw-tarcza-przod-nissan-350-z-i6598205495.html

 

widzę takie Brembo, ale podobno będą się krzywić :/

http://allegro.pl/brembo-tarcze-przod-nissan-350-z-350z-324mm-krakow-i6127940791.html

Edytowane przez patrick1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie oszczędzaj na tarczach po 200 zł za sztukę bo będą się krzywić - szkoda kasy. Raz zahamujesz gwałtownie i będzie trzeba wymieniać :/ 

 

Mówię z autopsji :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...