Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

miekkie sprzegło w xtrail 2,2 Di 114


gidek40

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem ze sprzęgłem:po dłuższej jezdzie na trasie gdy chce zmienić bieg pedał sprzęgła jest opuszczony do połowy i po wybiciu biegu juz  nie mozna wbic . Dopiero po jakims czasie zaskakuje.Moze ktoś miał podobny problem. z góry dziękuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poziom płynu, to na początek.

Następnie, przy skrzyni biegów masz wysprzęglik.

Na nim jest odpowietrznik jak w hamulcach.

Trzeba odpowietrzyć/wymienić płyn, bo może być już stary i naciągnął wody.

Procedura odpowietrzania taka sama jak w hamulcach.

Jeśli to nie pomoże to pisz, coś doradzimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawdź poziom płynu, to na początek.

Następnie, przy skrzyni biegów masz wysprzęglik.

Na nim jest odpowietrznik jak w hamulcach.

Trzeba odpowietrzyć/wymienić płyn, bo może być już stary i naciągnął wody.

Procedura odpowietrzania taka sama jak w hamulcach.

Jeśli to nie pomoże to pisz, coś doradzimy ;)

ok dzieki jutro podjade do warsztatu i bedziemy  działać jak zrobie to napisze jakie efekty bo do warsztatu mam okolo 15 km wiec mu depne i zobacze 

ok dzieki jutro podjade do warsztatu i bedziemy  działać jak zrobie to napisze jakie efekty bo do warsztatu mam okolo 15 km wiec mu depne i zobacze 

witam nie odpowiadałem bo dałem autko do warsztatu i pojechałem na wakacje. mechanik zrobił to co  mi poradziłeś ,dodatkowo wymienił pompke  i okazało sie ze jest tak jak było wczesniej .prosze o rade 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wina we wnętrzu ( w co wątpię ) to będzie to widać na zewnątrz przy wysprzęgliku. W momencie gdy pedał wpada trochę w podłogę trzeba obejrzeć łapę sprzęgła i wysprzęglik czy są do połowy wciśnięte. W przeciwnym razie warto zainteresować się  pompą sprzęgłową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...