Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] wymiana żarówek w przednich przeciwmgielnych


Grimis

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, czy ktos z was juz samodzielnie wymienial zarowki w reflektorach przednich przeciwmgielnych?

Jak sie do nich dobrac? Z gory słabo, z dolu oslone chyba trzeba zdejmowac. Nie mam kanalu i zastanawialemn sie czy da sie do nich dostac w jakis latwy sposob. Prosta operacja, szkoda oddawac do mechanika.

Chce tam wstawic diodowe i uzywac jako dziennych zamiast palic ksenony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości spytam, czy można tak zrobić? jakie te żarówki led tam wsadzasz, z homologacją czy bez? pytam bo też żal mi ksenonów i sam bym sobie takie coś zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... Chce tam wstawic diodowe i uzywac jako dziennych zamiast palic ksenony.

 

Narażasz się na mandat i 2 pkt. karne (p.r.d. art.51 ust. 1 lub 2 - "jazda bez wymaganych świateł od świtu do zmierzchu")

Jeśli nawet spełnisz wymogi co do umiejscowienia świateł dziennych ( min. 25 cm od jezdni, max. 40 cm od obrysu itd.), to łamiesz homologację (normy dopuszczenia do ruchu). Na homologowanej lampie dziennej musisz mieć oznaczenie  E oraz R/L (lub DRL). Tymczasem na kloszu p/mgielnej masz dodatkowe oznaczenie B (p/mgielna), co jednoznacznie określa jej przeznaczenie.

Pomijam fakt, że każda z lamp stosowanych dla oświetlenia zewnętrznego w samochodzie jest homologowana łącznie ze żródłem światła. Jeżeli wsadzimy tam coś innego - automatycznie cała lampa nie spełnia wymogów świadectwa homologacji które otrzymała.

Nie lepiej zainstalować  homologowane  listwowe DRL (miejsca masz aż nadto w zderzaku P11.144), a p/mgłowe pozostawić na złą pogodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...