Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatyczne zamykanie drzwi


Mr. Rockandroll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników nowego X-Traila. Do "X-a" przesiadłem się niedawno z Juke'a, w którym automatycznie (chyba po przekroczeniu 10 km/h) zamykały się wszystkie drzwi.

 

Czy orientujecie się jak tę funkcję włączyć w X-Trailu? Obecnie muszę to robić ręcznie, przyciskiem po lewej stronie kierowcy. Szukałem odpowiedzi w podręczniku, ale albo jej tam nie ma albo wzrok tracę :)

 

pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opcja była w QQ J10 - w J11 nie ma już tej opcji - było opisywane na forum - myślę , że również w nowym X-ksie tej opcji nie ma - ale głowy za to nie dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Skorzystałem z podpowiedzi Skylimera, u mnie niestety te zabiegi nic nie dały... Stuff1000 - w ustawieniach komputera pokładowego (settings) rownież nic w tym temacie nie znalazłem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci sprobowalem w T31 i .... dziala :)

 

1. Przekrecenia kluczyka o 2 pozycje (bez zapalania silnika)

2. Wcisniecie i przytrzymanie przycisku zamykania wszystkich drzwi (~10sek)

3. Powinno "piknąć" :)

4. Wyłączenie kluczykiem

 

Jakby jeszcze ktos mial patent na domykanie szyb z pilota albo po wlaczeniu alarmu/zamknieciu samochodu.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wydaje mi się, że jest i widziałem to w ustawieniach

jutro sprawdzę i dam znać

 

Edit:

Pomyliłem z selektywnym otwieraniem drzwi, rzeczonej funkcji w europejskiej T32, nie ma. Widziałem to w instrukcji od alarmu tylko nie jestem pewien czy nie jest potrzebny dodatkowy moduł, sprawdzę. Przyznam, że w poprzednich autach nigdy z tego nie korzystałem, co więcej w jednym celowo wyłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ale co wlaczyc?? Nie ma aut. zamykania drzwi, wiec nie ma co wlaczac. W przypadku alarmu i dodatkowego modulu, programowanie Cie nie obchodzi, bo robi to serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki

Zasugerowalem się tymi kombinacjami z kluczykiem i przyciskiem zamykania drzwi ale rozumiem, ze to w T32 nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie działa. Jedyna rada, zamykając drzwi, ręka do konca na uchwycie i po zamknięciu, wskazującym na guzik centralnego. Można sie przyzwyczaić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze da się z tym zyc. Tak mam teraz w Misku i chyba juz się przyzwyczaiłem ;)

Szkoda tylko tych lusterek nie zamykanych automatycznie... w ASO chcą za to 500 zl -nie wiem czy warto doplacac czy się przyzwyczajać do "recznego" zamykania przy wychodzeniu w auta -teraz mam automatycznie składane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Musi się dać uruchomić ryglowanie bo wcześniej zamykały się po przekroczeniu jakiejś prędkości. .Bawiłem się przyciskami od ryglowania drzwi bo tylne prawe się nie zamykały . Mrógneły kierunkowskazy zamek się zamknął i teraz mimo różnego rodzaju prób nic się nie dzieje .Jak przekręcę stacyjkę otworzę drzw i wcisne przycisk zamykania  to słychać sygnał .Natomiast przycisk otwierania drzwi nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma czegoś takiego że po przekroczeniu jakiejś prędkości ryglowały się. Zawsze zastanawiałem się czy to dobre rozwiązanie. Wiem chodzi o dzieci. ale są po to blokady. Rodzi się jedynie pytanie dlaczego my szukamy rozwiązania ? jakieś kombinacje klawiszy, zamka? powinno to być ogólnie dostępne np w instrukcji. W Stanach to nie do pomyślenia. Zresztą o czym mówimy. Nawet nie ma co porównywać wersji UE z tą za wielką wodą. myślę że wielu z nas się teraz zastanawia co dalej ? tym bardziej po reorganizacji priorytetów firmy po newsach o wycofaniu się z naszego rejonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam ryglowanie automatyczne, ja najbardziej ubolewam nad brakiem pamięci ustawień fotela, a w stanach oczywiście że jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie tylko .To tak jak u nas myślimy że wersja Tekna jest najwyższa. dla nich Tekna jest u nich Visią chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem czy wiecie lub tylko u mnie tak bylo. Zakładałem sobie nakładki na pedały gazu i hamulca. Jakiesz było moje zaskoczenie że tylko pedał hamulca miał gumową nakładkę, pedał gazu był niczym nie pokryty sam plastyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 4 wersje wyposażenia w USA S,SV,SL i Platinium. W internecie można porównać sobie wersje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...