Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drgania na silniku podczas przyspieszania 120km/h na 5 i 6 biegu


slaz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drgania na silniku podczas przyspieszania 120km/h - nissan qashqai 2.0 dci visia 2007

Z góry dziekuje za odpowiedź. Jak w temacie. Kiedy zdejmuję nogę z gazu drgania znikają. przy nizszych prędkościach sie nie pojawiają.Drgania rowniez nie wystepuja kazdorazowo. Dodam że pojawił sie błąd z czujnikiem cisnienia doładowania. Poprzedni właściciel wstawił zamiennik zamiast Boscha. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,to już poniekąd masz odpowiedź na swoje pytanie.Jedna z przyczyn i może właściwa to byłby ten czujnik i od tego bym zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz obd żeby zobaczyć czy są jakieś błędy?

 

Na allegro są za grosze a program da rade z neta ściągnąć np. torqe. Podpinasz tablet po blutooth i patrzysz co się dzieje z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz jakiś obd polecić? Jakiś rozsądny cena/jakość?

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie update sytuacji.teraz auto mocno drży już przy 80km na 4 biegu. Już nie tylko silnik a przeniosło się na całe wnętrze. Tak jak pisałem wcześniej tylko podczas wciskania pedału gazu.Przy czym silnik pracuje poprawnie wskazówki zegara nie drgają. Nie wiem co to takiego. Poratujcie proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaz,przyczyn może być dużo.

Sprawdzałeś elektronikę czy coś się nie urodziło???Sprawdziłeś ten czujnik?

Zaczynając od silnika,może być nieszczelny przewód podciśnienia,możesz mieć zanieczyszczone wtryski,możesz mieć uszkodzoną pompę wtryskową,albo sterownik,pod spodem możesz mieć uszkodzony przegub wewnętrzny(miałem tak w Matizie)podczas przyspieszania drgało wszystko,a jak się jechało spokojnie to luzik.Może to sprzęgło??? Tak gdybać możemy bez końca,zacznij eliminować pewne rzeczy.

Czyściłeś wtryski? Auto ma już trochę lat,wlałbyś mu do zbiornika jakiś preparat doczyszczenia wtrysków i może okazałoby to się strzałem w dziesiątkę?

Może też zająć się tym czujnikiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki JACKO29 . Problem rozwiązany. Walnięty prawa półoś. Koszt z robotą 230 funtów. Sensor ciśnienia ładowania wymieniony rownież 40 funtów. W sumie nieźle. Jeszcze raz dziękuje wszystkim udzielającym się w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie update sytuacji.teraz auto mocno drży już przy 80km na 4 biegu. Już nie tylko silnik a przeniosło się na całe wnętrze. Tak jak pisałem wcześniej tylko podczas wciskania pedału gazu.Przy czym silnik pracuje poprawnie wskazówki zegara nie drgają. Nie wiem co to takiego. Poratujcie proszę

.przegub wewnetrzny na 100 % nie sluchac sie mechanikow zamowic na alLegro przegub wewnwtrzny w moim przypadku dwa padly. Polecic moge firme z allegro p.u.h. zerd. Podalem vin za dwa dni przyslali wymienilem i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojechałeś... W sierpniu 2016 napisał, że wymienili prawą półoś, a Ty mu w maju 2017 wskazujesz przegub.

Przy walniętym przegubie auto nie drży, słychać terkot przy ruszaniu i skręcaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herson,przegub wewnętrzny nie terkocze,wewnętrzny jest przy skrzyni biegów i objawia się właśnie drżeniem podczas jazdy,przyspieszania.Co do zewnętrznego zgodzę się z Tobą w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...