Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nieszczelność w układzie serwo


skerim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W swoim aucie przy normalnej pracy silnika, wewnątrz słyszę odgłos nieszczelności (jak uciekając powietrze). Nie wydaje mi się żeby było to normalne. Odgłos znika po wciśnięciu pedału hamulca. Gdy przytrzymując go dodam gazu to pojawi się ponownie. Wydaje mi się że jest to kwestia serwa i podciśnienia w jego układzie. Moje pytanie czy ktoś miał podobną usterkę i o ile moje przypuszczenia są słuszne to wymienia się serwo jako całość, czy może jest to kwestia jakiejś uszczelki?

 

 

 

 

Hmm, może ktoś chociaż wie czy odpowietrzając układ po wymianie serwa w naszych autkach robi się to przy wypiętym bezpieczniku ABS, czy może odwrotnie - przy włączonym zapłonie - podobno różnie bywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pedał po postoju normalny,dwa razy "zapadnięty" miałem od sprzęgła więc noszę się z zamiarem wymiany pompki sprzęgłowej i serwa jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Trochę mnie to irytuje, gąpka wygląda ok i powietrza nie zatrzyma, więc pewnie jej wymiana wiele nie wniesie. Porównam z jakąś Navarką - widziałem w okolicy kilka.

A w kwesii odpowietrzania układu po wymianie serwa to przy wypiętym bezpieczniku ABS, czy może odwrotnie - przy włączonym zapłonie?

Zrobione, ociągałem się bo usterka była nieszkodliwa, wymiana serwa (używka) pomogła. Przy okazji wymieniłem płyn hamulcowy, odpowietrzanie przy odłączonej baterii (w tej sytuacji zawory abs-u powinny być otwarte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...