Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stuknięcie przy dodawaniu gazu


Daro11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się, czy otwierać kolejny temat, ale nie doczytałem się w dotychczasowych wpisach, aby ktokolwiek poruszał tę kwestię. Uwaga wydaje mi się jednak na tyle ważna, że poruszam sprawę. Czy zdarza Wam się słyszeć podczas gwałtowniejszego wciśnięcia pedału gazu lekkie stuknięcie w silniku? Podczas jazdy jest to niesłyszalne, ale na postoju, jak się nadstawi dobrze ucho, to i owszem.  Dzwoniłem do serwisu - powiedzieli, że ten typ tak ma. Dla mnie jest to trochę dziwne, ale może powszechne. Nie wiem, dlatego pozwalam sobie zaproponować ten temat. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na przepustnicę i jednocześnie gratuluję dobrego słuchu, bo nie wszyscy są w stanie wyłapać ten dźwięk. Też w niektórych warunkach pracy silnika słyszę stukanie elektrycznej przepustnicy. Krótkie, głuche stuknięcie przy dodawaniu gazu. Przy nadstawieniu ucha słyszalne również czasem w czasie jazdy. Nie ma powodów do paniki. No chyba, że stuka Ci jeszcze coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... sprawdzę to również u siebie, ale chyba jednak nie ma tego przełożenia w moim aucie, bo zaraz po uruchomieniu silnika i dodaniu gazu puka sobie elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe... sprawdzę to również u siebie, ale chyba jednak nie ma tego przełożenia w moim aucie, bo zaraz po uruchomieniu silnika i dodaniu gazu puka sobie elegancko.

Rzeczywiście też słyszę ten stuk, niesprawdzałem korelacji ze StartStop.

 

Brzmi jak serwomechanizm przepustnicy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ciekawostka: podczas przeglądu wgrali mi nowe oprogramowanie - nie podnoszą się obroty silnika po wrzuceniu 1ki i nie ma stuknięcia przy dodawaniu gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: podczas przeglądu wgrali mi nowe oprogramowanie - nie podnoszą się obroty silnika po wrzuceniu 1ki i nie ma stuknięcia przy dodawaniu gazu...

Widocznie wyższe obroty nie służą skrzyni ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o stuknięcie prawdopodobnie wydobywające się z przepustnicy. Ale pewnie skrzyni też nie służyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daro11 - obroty silnika podnosiły się na sofcie fabrycznymi i to nie tylko po wrzuceniu jedynki, ale jakiegokolwiek biegu - w zasadzie po wciśnięciu pedału sprzęgła. W kolejnych wersjach softu już to nie występowało - przynajmniej u mnie. Softów tzn wersji łącznie z fabrycznym jest już cztery. Moim zdaniem nailepszy pod względem dynamiki jazdy i zużycia paliwa był fabryczny i potem trzeci (czyli drugi wgrywany). Taka Ciekawostka - mam wyjazd z garażu pod górkę tyłem i na fabrycznym sofcie moja żona wyjeżdżała bez problemu a po zmianie już jej to nie wychodzi bo jak twierdzi - auto "nie ma już tej siły". Szarpnięcie lub jak kto woli chwilowa utrata mocy przy dynamicznym przyśpieszaniu na biegach 2,3,4  i przy  2300 obr występowała w moim aucie na każdym sofie i występuje do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, aż cztery. Nieźle. Myślałem, że po prostu zaktualizowali ten fabryczny. Rzeczywiście też odnoszę wrażenie, że na poprzednim sofcie samochód palił mniej, ale ponieważ nie jestem aż tak dociekliwy w tym temacie, może zwyczajnie kiedyś było cieplej, a teraz nie i w naturalny sposób auto zużywa więcej paliwa. Zobaczymy, aby do wiosny. Jedno jest pewne, że już nie stuka i to mnie cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daro11 - pali więcej około 0,5 l/100km - zmieniali mi na najnowszy w sierpniu 2016 to miałem okazje zweryfikować bez zmiany warunków pogodowych, zmiany kół n zimowe itp. Tą obserwację zdaje się potwierdzali także inni n forum ale nie wiem czy w dziale Pulsara czy QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daro11 - pali więcej około 0,5 l/100km - zmieniali mi na najnowszy w sierpniu 2016 to miałem okazje zweryfikować bez zmiany warunków pogodowych, zmiany kół n zimowe itp. Tą obserwację zdaje się potwierdzali także inni n forum ale nie wiem czy w dziale Pulsara czy QQ.

A ja się zastanawiam czy to podnoszenie obrotów po wrzuceniu biegu to nie jest czasem jakaś opcja, którą można włączyć bądź nie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polonus - zapewniam, że nie jest. Pierwszy upgrade softu eliminuje ten objaw.

A jak to jest w Kiszce? Tam też już po kilka softów mieli. Najbardziej mnie iryruje, że to auto ma obroty jałowe od 750-1000obr/min i podobno tak ma być bleh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak długo będą zmieniać softy zanim znajdą ten optymalny. Nie wiecie, czy w Renatach z tymi silnikami równie nieprzytomnie żonglują oprogramowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, od pewnego momentu w moim Pulsarze słyszę mocne stukanie/strzelanie, które daje o sobie znać najczęściej podczas pokonywania wzniesień lub gwałtownego wciskania pedału np przy wyprzedzaniu. Czy to ma jakiś związek z turbiną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...