Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] Demontaż skrzyni biegów 2.0 dci


guma

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakas porada , przymieram sie do wyjecia skrzyni biegów i wymiany wysprzeglika siłownika ( polecaja mi Valeo koszt ok 300zł ) mam juz duzo rozkręcone ,półoski powyciagane ,wał rozkrecony , tłumik cały wyjęty ( tylny tłumik okazał sie zgnity od góry i może przy okazji wyczyszczę filtr DPF tzn usunę go ze środka ) pozostało odkręcić śruby łączące silnik ze skrzynia , tak za bardzo nie wiem co dalej  :dribble:  bo nie ma miejsca gdzie ta skrzynia mogła by sie przesunąć aby wałek wyszedł ze sprzegła a potrzebuje pewnie z 15cm , czy mam demontować cała belkę z zawieszeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak . Demontujesz belkę , silnik podwieszasz i odkręcasz łapę skrzyni biegów. jeśli skrzynia będzie wadzić o podłużnice to możesz wtedy ją  trochę opuścić ( bez odkręcania poduszki prawej silnika)  No i nie pisałeś czy rozrusznik wykręciłeś. 

Nie wiem jak w T31 ale w T30 przy 2,2dci najpierw trzeba też wykręcić przekładnie kątową tylnego napędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznika i przekładni kontowej  nie demontowałem ,zobacze w praniu ,narazie nie mam czasu sie tym zajac ale dzieki za rade ,opisze jak mi sie ta operacja uda  pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...