Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pulsar - komputer


Daro11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja uwaga dotycząca komputera może jest banalna, ale tak sobie myślę, czy napewno? Otwieram nowy temat, bo pewnie macie dużo spostrzeżeń dotyczących elektroniki w Pulsarze. Mnie mocno irytuje brak polskiego menu w oprogramowaniu komputera. Wiadomo, że wiele osób zna angielski, a ci, którzy jeszcze się uczą lub też nie, bo mają do tego święte prawo, i tak szybko zaznajomią się z funkcjami drogą prostej dedukcji połaczonej z równie prostym wciskaniem klawiszy na kierownicy, ale... importer tych samochodów na polski rynek zwyczajnie nas olewa! Kierowcom menu w języku ojczystym należy się jak psu buda, zwłaszcza buda za taką kasę! Jeśli producent nie raczy uszanować klientów kupujących jego dupowóz, to rolą importera jest wymuszenie na nim umieszczenia tak banalnej, a jednocześnie przydatnej opcji. Mam nadzieję, że ktoś decyzyjny w tym temacie stuknie się wreszcie w głowę i wezwą nas kiedyś do serwisu celem wgrania nowego oprogramowania

Edytowane przez Daro11
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga dotycząca komputera może jest banalna, ale tak sobie myślę, czy napewno? Otwieram nowy temat, bo pewnie macie dużo spostrzeżeń dotyczących elektroniki w Pulsarze. Mnie mocno irytuje brak polskiego menu w oprogramowaniu komputera. Wiadomo, że wiele osób zna angielski, a ci, którzy jeszcze się uczą lub też nie, bo mają do tego święte prawo, i tak szybko zaznajomią się z funkcjami drogą prostej dedukcji połaczonej z równie prostym wciskaniem klawiszy na kierownicy, ale... importer tych samochodów na polski rynek zwyczajnie nas olewa! Kierowcom menu w języku ojczystym należy się jak psu buda, zwłaszcza buda za taką kasę! Jeśli producent nie raczy uszanować klientów kupujących jego dupowóz, to rolą importera jest wymuszenie na nim umieszczenia tak banalnej, a jednocześnie przydatnej opcji. Mam nadzieję, że ktoś decyzyjny w tym temacie stuknie się w głowę i niedługo nas wezwą do serwisu na wgranie nowego oprogramowania

Co ciekawe oprogramowanie w radiu jest w języku polskim :D ewidentne dziadowanie :/ Edytowane przez polonus
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to Edi nawet z polskim na bakier. :D;)

Co do braku polskiego języka w menu komputera, to rzeczywiście Nissan dał ciała. Musi czuć się strasznie pewnie na naszym rynku skoro pozwala sobie na takie praktyki. Toż nawet Volkswagen ugiął się i polskie "szeleszczenia" w kompy wmontował. :P

Z drugiej strony te kilka lakonicznych komunikatów pojawiających się na ekranie między zegarami ogarnie nawet średnio rozgarnięty gimnazjalista. Nam więc, starym capom, powinno przyjść to tym bardziej łatwo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w szkole się uczył języków obcych  był to Rosyjski  :D

Zawszę śpiewalim  tą piosenkę, wiecznie żywą jak Lenin   :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie, jaki fajny temat? Nowe wątki tworzą się same :) wracając do początku mojej myśli uważam, że jest to wina importera, czyli strony polskiej. Taka postawa "na dzień dobry" firmy Nissan Polska może skutkować w przyszłości np. marną jakością serwisu. Ci panowie/panie, którzy sprowadzają auta, wiedzą doskonale, że konkurencja ten temat już dawno załatwiła. Oni również powinni to zrobić - dlatego się czepiłem ( jak to będzie po rusku? :))

Edytowane przez Daro11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, 


czy ktoś uratuje moje zszargane nerwy i podpowie mi jak zmienić ustawienia, żeby  wyświetlacz wskazywał bieżące spalanie a nie jak w chwili obecnej Settings =enter itd .


Posiadam pulsara od dwóch tyg , na początku  to właśnie komputer wyświetlał , ponadto dało się sprawdzić spalanie  trip 1 itd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś uratuje moje zszargane nerwy i podpowie mi jak zmienić ustawienia, żeby wyświetlacz wskazywał bieżące spalanie a nie jak w chwili obecnej Settings =enter itd .

Posiadam pulsara od dwóch tyg , na początku to właśnie komputer wyświetlał , ponadto dało się sprawdzić spalanie trip 1 itd .

Po co dublować posty? Odpisałem w drugim wątku :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chwilowe spalanie masz na niebieskim pasku, średnie pokazuje wskaźnik nad tym paskiem - podobnie, na kierownicy po wciśnieciu enter masz pod nr 1 średnie spalanie np od momentu tankowania (po zresetowaniu), a po kolejnym wciśnieciu enter, pod 2 -spalanie od chwili ostatniego rozruchu pojazdu. Nie wiem, czy to jest zrozumiałe co nawypisywałem

Czy macie w swoich Pulsarach takie cudo, które powoduje, iż po zamknięciu samochodu świecą się wewnątrz dwa punkty: żółta kontrolka zamkniętych drzwi i ekran komputera wskazujący godzinę i przebieg? Po jakimś czasie gasną, raz nawet monitorek w moim aucie świecił ze 2 godziny :) Też tak macie, czy to są cuda, cuda ogłaszają? Przy okazji - dobrego Nowego Roku dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie w swoich Pulsarach takie cudo, które powoduje, iż po zamknięciu samochodu świecą się wewnątrz dwa punkty: żółta kontrolka zamkniętych drzwi i ekran komputera wskazujący godzinę i przebieg? Po jakimś czasie gasną, raz nawet monitorek w moim aucie świecił ze 2 godziny :) Też tak macie, czy to są cuda, cuda ogłaszają? Przy okazji - dobrego Nowego Roku dla wszystkich!

 

Jak tak czasem mam, z tym że ekran komputera świeci się przez pare minut nie przez 2h :)

Nie wiem od czego to zależy - czasem wszystko gaśnie po parunastu sekundach od zamknięcia auta, a czasem się świeci dłużej....

Moim zdaniem to objaw tęsknoty za kierowcą... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chwilowe spalanie masz na niebieskim pasku, średnie pokazuje wskaźnik nad tym paskiem - podobnie, na kierownicy po wciśnieciu enter masz pod nr 1 średnie spalanie np od momentu tankowania (po zresetowaniu), a po kolejnym wciśnieciu enter, pod 2 -spalanie od chwili ostatniego rozruchu pojazdu. Nie wiem, czy to jest zrozumiałe co nawypisywałem

Czy macie w swoich Pulsarach takie cudo, które powoduje, iż po zamknięciu samochodu świecą się wewnątrz dwa punkty: żółta kontrolka zamkniętych drzwi i ekran komputera wskazujący godzinę i przebieg? Po jakimś czasie gasną, raz nawet monitorek w moim aucie świecił ze 2 godziny :) Też tak macie, czy to są cuda, cuda ogłaszają? Przy okazji - dobrego Nowego Roku dla wszystkich!

W moim tylko wskazuje przebieg i godzinę ,ale moment gasną mam Pulsara 3 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...