Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojej TIIDY?


paba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie  :)

No ja w Piuntek wlałem 250ml Milicjanta do pełnego baku , po przekręceniu kluczyka pompę ledwo słychać a i wtryskiwacze przycichły  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ,w kierownicy się nie świecą ,dobrze że chociaż te od sterowania szybami w drzwiach kierowcy są podświetlane ,bo już w nowym QQ nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekładasz całą płytkę ,niczego nie kodujesz.

Dzięki za odpowiedź. Czyli tak: kupujesz kluczyk z czystym "grotem", przekładasz elektronikę a ślusarz nacina ząbki na "grocie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ,tyle że jest kilka patentów na tego rodzaju "scyzoryki " a i groty nie które daje się przełożyć ORI . Tu w dziale QQ wielu to opisywało a i na you tube masa tego nawet w PL \

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam

 

w temacie - po worku silka gel pod siedzenie i do bagażnika

Paba co szyby w deszcz w TIIDA  ci parują ???  :D

Tak Tiida jest szczelna za szczelna ..............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek ma rację ,szczelność ,to brak wietrzenia...

A swoją drogą pamiętam kawał z czasów komuny.

Jak sprawdza się szczelność Poloneza? Wpuszcza się kota i jeśli nie uciekł do następnego dnia to szczelny.

A jak sprawdzają szczelność w Japońskich autach? Tak samo ,tyle że tam szczelny ,jeśli kot następnego dnia leży martwy ,bo się udusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu w TIIDA kotecek długo by nie pożył  :blink:  :D

Dokładnie jak wiatrak nie chodzi u mnie minimum 3 kreski najlepiej 4 na wyświetlaczu i obieg otwarty to idzie się udusić  :wacko:

Ale jaja to się dzieją w deszczowy dzień muszę jeździć na włączonym AC 18+ bo inaczej w sekundę szyby parują  :blink:

Szyby od środka przeczyste lśnią !!

Filtr kabinowy nowy Filtrona K-1317 !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę źle się wyraziłem

auto faktycznie jest bardzo szczelne i zgadzam się co Edek wyżej napisał

aczkolwiek mi chodziło o wilgoć, którą zostawiamy przy deszczach, która się osadza, a nie wywietrzona powoduje zamarzanie szyb od wewnątrz na mrozie i zwiększone parowanie

z tego powodu kupiłem sobie Silcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wszystko jasne  :) 

Ja już na Jesień wkładam dwie skarpety z Silica Gel  pod siedzenia aby chłonęły wilgoć .

 

Paba a w deszcz szybko zaparowywują ci szyby jak jedziesz?? bo u mnie to bez ON AC to kaplica ................ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

aż tak źle to nie jest, ale zwłaszcza późną jesienią jak wsiadałem do auta i je odpaliłem to była para - wilgoć w aucie


przełącznik

https://pl.aliexpress.com/item/New-Trunk-Switch-Opner-For-Nissan-Tiida-Murano-Maxima-Altima-Versa-Infiniti-Q70-M37-M56-25380/32760322051.html?spm=2114.13010608.0.0.aoPSbv

 

zwalnia mi klapę po 2 kliknięciu i zauważyłem lekko przerwaną gumę na oryginalnym


mikrowłącznik na nowy, w Nissanie chyba ponad 300zł :D :D 

20170113_124500ewu27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300zł ..... a wiesz ile dziś liczą za wymianę świec 650zł do kasy!!!!

A świece mam własne! te same co oni moje 30zł szt a dziś ich 99zł szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wczoraj zamontowałem oprawki led podświetlenia tablicy

 

a dziś wózek widłowy ubrudził mi dół kurtki i nieświadomie usiadłem :( całe siedzisko, jasna tapicerka w smarze

 

pojechałem odrazu na pranie fotela i wygląda na to, że nie ma śladu (jeszcze trochę mokre)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj męczyłem się dwa lata z praniem tapicerki, teraz skórka  z pyty kangurka, się lux sprawdza :)  ubrudzisz przetrzesz i po sprawie  :D

A z taką tapicerką i to jeszcze jasną! to Horror w utrzymaniu jest  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierze coś tam HR16DE oleju?

 

zalałem go teraz Totalem Ineo First 0W-30 i regularnie daję mu w palnik autostradą po 160-180 km/h i nie ma ubytków

 

zalewam zawsze 4,3 litra, od wymiany 3000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paba z całym szacunkiem, przeginasz z oleum do tego motorka. Oby napinacz to przeżył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lux malina że nic nie konsumuje ci oleju 0W30 :D
Ale Manix ma rację napinacz i łańcuch dostaje pierwszy po kościach a pierściony drugie :(
Pytasz czy mi podjadał, 5w50 podjadał 200 ml .
Po zmianie na Elfa SXR zero ubytku :D
Ale oleje Total-Elf mają bardzo małą odparowalność!
Ostatnie lato A1 i A2 nad Morze -140 prawym , lewy do końca możliwości silnika i 5w30 SXR nie popił :D

 

Paba a o ile spadło ci spalanie na tym zerku od Totala ??

 

 

Paba ty testujesz 0W30 a ja zapodany gratis przez firmę  Ceramizator, przejechałem już całe pińcet kilometrów  :P

http://naosi.pl/ceramizatory-firmy-chemmotor/

http://www.tvnturbo.pl/nasze-programy,1684,v/test-ceramizatora,1422395.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...