Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojej TIIDY?


paba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Darku wycieraczki mam Alca Super Flat i bardzo dobrze zbierają  :D

 

Używam takich wycieraczek od 2,5 roku i jestem zadowolony z efektów i trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mam założone w służbowym samochodzie jutro cykne fotkę czy to one, ujowe niesamowicie na mrozie ta guma sztywnieje i kiepsko zbiera płyn do spryskiwaczy!!!

 

Paba jeśli to są te to pies je .......................

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tobie trafiła się lux gumka :D bo tą co mam  przy -2  sztywna jak nieboszczyk  :P

 

 

Paba zobacz jaki ujowy samochód kupilim :laie_67:

Z dwoma punktami się zgodzę łożyska mieliły się i na gwarancji były u mnie wymieniane!

Tiida jest dla starszych tak !młodzi nie widzą w niej plusów  :P

A ciasne to miał gacie co pisał tą recenzje :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Natomiast ja widzę same zalety i ch*jowy lakier  :D  

Paba zobacz czy ci się nie poci silnik na uszczelkach ??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Była Gruba robota  :D

1) Wymiana płynu chłodniczego razem z płukaniem układu ,wymiana na Prestone 

2) Wymiana świec ,czyszczenie ,przepustnicy razem z adaptacją  :P

Świece wymienić kupę czasu trza na walkę z tym plastikowym kolektorem :wacko:

Udało się wyczyścić osobiście przepustnice, firmy Hitachi co się okazało i osobiście ją zaadaptować  z pozycji kluczyka i pedału gazu :banan:  

3) Korekta lakieru Ultimate Coumpound + śmalcowanie  :spoko:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Paba było zapytać. ..

Jest klapka metalowa u mnie wpatrz się za otworem,u mnie ona zamyka się jak leje do odbicia pistoletu.

Ale że nie leje do pełna to ona ukrywa się zawiesza nie wiem tam w prawym rogu!!

 

 

Wróciłem z wojaży sprawdzałem jak wkładam palec to mogę te klapkę, kapkę pociągnąć ale wraca do pozycji otwartej !!

Czyli musiał bym mieć non stop fula aby ta metalowa klapka była zamknięta ....no ale ja krezus nie jestem :D

 

Wyczyściłem i naoliwiłem filtr powietrza silnika i zamontowałem roletę przeciwsłoneczną bagażnika teraz jest Galante :D

A dziś zrobiłem po 5000K w lampach z przodu piknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

spotkał się ktoś z problemem korozji w Tiidzie? znalazłem jakiś czas temu spore ognisko na przedniej krawędzi wewnętrznej, lakier w oryginale jeśli chodzi o pomiar miernikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paba, możesz sprecyzować co to jest " przednia krawędź wewnętrzna" ? Chodzi o belkę wzmocnienia z przodu? Jeśli tak, to nie karoseria.

U mnie w roczniku 2007/09 było zero rdzy, poza punktowo przy chromowanej blendzie na tylnej klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymienilem filtr powietrza na Edkowego Knechta. Stary Filtron wymieniany w grudniu był czarny i pełen robali i nawet trochę ziemi miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wymieniłem opony na Michelin Crosslimate+ 195/65R15 95V DOT 0417. Podobno made in Germany - więc nie wiadomo czy lepiej to czy gorzej.
Pierwsze wrażenia? Ciszej niż na letnich Continentalach.

Co ciekawe, z konieczności, kupione na Słowacji po 60 €/szt z założeniem a więc na drogiej Słowacji taniej niż u nas. Dziwne, normalnie dziwne.

Edytowane przez JacekJQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jutro zrobię, bo dziś już faza jest to i zdjęcie nie ostre wyjdzie :D

Proszę :D

 

Gdzie to foto wlewu?

Tez mi sie wydaje ze wczesniej byla blaszana klapka, a od jakiegos czasu jest otwarty otwor po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
zajrzałem sobie od dłuższego czasu pod maskę przed chwilą i przewody metalowe od klimy mocno wilgotne tak jakby rosa dość obfita siedziała

 

zasadniczo wobec amplitud temperatur, braku zaobserwowania żeby źle chodziła uznaję to za normalne, ale czy na pewno? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A ja na "wiosnę" postanowiłem zamontować gazowlotek do mojej 1.8. Instalacja KME ze zbiornikiem 52 litry - gazu wchodzi 45l i mieści się we wnęce na dojazdówkę. Autko odebralem wczoraj i jak na razie udało mi się zrobić 100 km po miescie ale już na święta będzie test na autostradzie. Pogorszenia dynamiki nie odczuwam żadnych szarpań ani dziwnego zachowania też nie ma. Na pewno zdam relację po większym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.03.2018 o 23:34, Svetr napisał:

A ja na "wiosnę" postanowiłem zamontować gazowlotek do mojej 1.8. Instalacja KME ze zbiornikiem 52 litry - gazu wchodzi 45l i mieści się we wnęce na dojazdówkę. Autko odebralem wczoraj i jak na razie udało mi się zrobić 100 km po miescie ale już na święta będzie test na autostradzie. Pogorszenia dynamiki nie odczuwam żadnych szarpań ani dziwnego zachowania też nie ma. Na pewno zdam relację po większym przebiegu.

Po ponad 2 tys. kilometrow wszystko dalej działa bez problemu. Na 45 litrach gazu przejeżdżam około 360 - 400 km, więc spalanie wychodzi troche ponad 10l/100 km przy dynamicznej jeździe. Wynik do zaakceptowania. Najwyższe zanotowane spalanie to 13,3 l/100 km. Wydatki na gaz po ok 2 tys. km to około 500 zł. 

Edytowane przez Svetr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...