Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Nie odpala po zamontowaniu siedzeń.


gilera_50
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 Proszę o pomoc z moim x-Trialem T30 rok 2006 2.0 benzyna.

Mam taki problem - wkładałem do auta siedzenia (skóra z elektrycznym sterowaniem), podłączyłem na słupku z prawej strony do przekaźnika. Gdy szukałem z drugiej strony prądu sprawdzałem probówką. Gdy założyłem wszystko okazało się że nie odpala silnik.

Kontrolka check już nie świeci (a świeciła gdy przekręcałem kluczyk) a dioda na desce na podszybiu cały czas świeci.

Pompa nie pompuje, auto nie odpala. 

Proszę o pomoc, nie wiem co mam robić ?

Edytowane przez Thunder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek radzę odpiąć to co podpiąłeś i sprawdzić dokładnie bezpieczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dokładnie dzisiaj :

 

bezpieczniki w nogach po lewej stronie 
bezpieczniki pod maska po prawej stronie 
przekaźniki po lewej stronie. 

 

ale nic nie było spalone :(   

 

 

a to cos nie jest od immobilisera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda jest od immo i świecąc ciągle pokazuje pewnie ,że immo działa. 

Prąd masz ze słupka z oryginalnej wtyczki od siedzień ? Probówałeś odłączyć siedzenia  i zobaczyć czy wróci wszystko do normy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to jeśli świeci czerwona dioda to znaczy ze jest jakis problem w elektronice. Odłączałem i nic nie wraca do normy. Prąd wiązłem z jakiego przekaźnika nie wiem czy to jest od siedzieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie.....jeśli nie masz instalacji to powinieneś zasilanie ciągnąć z aku oddzielnie. Nie możesz brać sobie 12v do takiego obciążenia skąd chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisując to wszystko bardzo chaotycznie nie ułatwiasz diagnozy. Bezpieczniki pod maską są z lewej strony a nie prawej. Co rozumiesz przez "podłączenie się do przekaźnika przy prawym słupku"  którym słupku ?  pod deską rozdzielczą czy tym pomiędzy drzwiami. Jak wyglądał ten przekaźnik ? Nie był przypadkiem brązowy pod schowkiem obok komputera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik brązowy na słupku co jest z niebieski na takiej blaszce. ?? a nie czasem trzeba odblokować alarmu ?? bo sieci cały czas dioda czerwona ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej piszesz niezrozumiale z znakami zapytania.....   powiedz czy podłączyłeś się właśnie do przekaźnika brązowego na blaszce?  To jest przekaźnik od komputera i jeśli tam coś sknociłeś to immo się nie wyłączy bez działającego komputera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość zawsze jest ale jeśli nie doprowadzałeś tam napięcia tylko podłączyłeś fotel to raczej nie powinno było się nic spalić. Przekaźnik  powinien cykać przy przekręceniu stacyjki. Możesz go odłączyć i zewrzeć styki w gnieździe aby na krótko podłączyć( trzeba zewrzeć te dwa zestawy mniejszych pinów jeśli dobrze pamiętam) albo możesz przekaźnik sprawdzić podłączając do 12v kabelkami te dwa większe piny( powinien cykać a jeśli cyka to ewentualnie sprawdzić czy prąd przechodzi przez mniejsze piny)

Spalony komp wymusza podmiankę i chyba ( tu niech ktoś kto wie się wypowie) zaprogramować do niego immobilizer 

Na obrazku zaznaczone czerwonym piny sterujące ( podaje 12v i masę ) i na zielono dwie pary pinów przewodzących prąd do komputera. 

Piszę trochę z głowy ale grzebałem przy tym z 2 miesiące temu

 

Możesz też sprawdzić czy jest napięcie w gnieździe na którymś z tych czterech mniejszych pinów po przekręceniu stacyjki co najmniej na jednym musi być ( jak nie ma to bezpieczniki znów do sprawdzenia)

post-41813-0-89854600-1471643616_thumb.jpg

Edytowane przez chudson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem wymieniłem nawet na nowy i nic nie działa dalej a jest jeszcze jakiś przekaźnik inny niż te przy komputerze albo bezpiecznik ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko ten przekaźnik i bezpiecznik. Jeśli prąd dochodzi do przekaźnika i przekaźnik puszcza dalej napięcie po przekręceniu stacyjki ( co da się sprawdzić miernikiem) to możliwe,że coś z kompem jednak.

A kontrolka check engine  świeci ?  Bo jeśli tak to jednak jakieś sygnały komp wypuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę powiedzieć...chociażbym instalował jakąś pierdółkę...ciągnę wszystko od aku...jest jak, jest gdzie schować instalację...sorry...ale to był nie zbyt mądry pomysł żeby podłączać się pod coś...co ma już swoje obciążenie i działa dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z podłączaniem do instalacji. Wczoraj podłączałem gniazdo 12V z tyłu w podłokietniku do przedniej zapalniczki. Bezpiecznik poległ... mimo, że uważałem aby nie zewrzeć. 

Edytowane przez Bartezm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer to jedno. I tu się nie wypowiem ale numery jakie podajesz nie są niczym co widziałem na wielu komputerach x-trailowych, skąd je zczytałeś ??

Dobra już wiem , co to za numer. Ty masz benzynę a nie diesla i się pomyliłem :D

 

Problemem jest jeszcze pozostała część elektryki komunikująca się po szynie CAN.  Jeśli masz oryginalne radio 2din to nie będzie działać z nowym kompem. Nie wiem jak z modułami ABS, 4wd i centralnego zamka. Do tego nowego kompa i immo potrzebujesz też kluczyk kupić  aby przełożyć transponder do grota którego używasz teraz.

Nie wiem czy nie prościej kupić sam komputer i wgrać mu immo z twojego obecnego. ( Zapewne NISSAN to potrafi a czy inni magicy również to musisz popytać ) 

 

No i jeśli masz tempomat to musisz chyba szukać komputera od 2005 roku wzwyż bo wcześniej z serwisówki wynika ,że nie obsługiwały takiego gadgetu. 

Edytowane przez chudson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem dzisiaj komputer i :

 

pojawiła sie kontrolka chek oraz słyszę jak pompa chodzi ale nie odpala mam imo z tego samego auta kluczyk i stacyjkę ale d*pa nie działa :(


chłopaki a gdzie znajde takie modułu 

 

 

 

http://archiwum.allegro.pl/oferta/modul-sterownik-x-trail-41650e0070-a68-000u06-5530-i5799480277.html

 

 

http://allegro.pl/nissan-x-trail-2-0-modul-sterownik-28550-8h705-i6424684147.html

 

 

 

potrzebuje je wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem dzisiaj komputer i :

 

pojawiła sie kontrolka chek oraz słyszę jak pompa chodzi ale nie odpala mam imo z tego samego auta kluczyk i stacyjkę ale d*pa nie działa :(

chłopaki a gdzie znajde takie modułu 

 

 

 

http://archiwum.allegro.pl/oferta/modul-sterownik-x-trail-41650e0070-a68-000u06-5530-i5799480277.html

 

 

http://allegro.pl/nissan-x-trail-2-0-modul-sterownik-28550-8h705-i6424684147.html

 

 

 

potrzebuje je wymienić

 

Skontaktuj się z tym gościem. Brałem od niego kilka rzeczy mogę go polecić. Może mieć na składzie rzeczy których jeszcze nie wystawił, lub da ci odpowiedź kiedy taką rzecz może zdobyć.

Specjalizuje się właśnie w X'ach sprowadzanych z Anglii na części.

 

http://allegro.pl/sellerInfoFrontend/6130343/aboutSeller

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wszystkie te moduły są pod schowkiem nad kierownicą.Ten większy jest od napędów a mniejszy to TCM od elektryki drzwi między innymi ( chyba nie jest przypisany do immo )  . Nawet jak już odpalisz to do kompletu brakuje jeszcze modułu od pilota centralnego zamka do nowego kluczyka. No i ciekawe co z poduszkami czy też nie mają wpisanego  immo w sterowniku. W instrukcji niewiele informacji na takie tematy jest. 

 

Nie odpala w rozumieniu nie kręci rozrusznikiem czy  kręci ale nie załapuje ? 

 

 

Poczytałem serwisówkę i wychodzi na to ,że w skład immo wchodzą tylko  Komputer i Immo  znajdujące się na stacyjce oraz radio.

 

Co ciekawe napisano tam też ,że wkładając nowy komputer ( nowy znaczy ze sklepu nie używany ) zaprogramuje się on sam do kluczyka . Niestety w przypadku używanego kompa trzeba poprzez consulta wgrać mu ustawienia ale Ciebie to nie dotyczy skoro wymieniasz zestaw cały. 

Edytowane przez chudson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie kreci ale nie pali. Wymieniłem całe imo (stacyjke,kluczyk,komputer i jakis moduł od imo czarny prostokąt i nic) . Świeci się na desce cały czas dioda czerwona. A do zapalenia muszę miec radio ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...