Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lewarek do kół w Qashqai MR20


ownerQQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Kto z Was ma Qashqai J10 z silnikiem 2.0 benzyna na 18" kołach? Potrzebuję informacji o numerze serwisowym lewarka do kół, a najlepiej jego zdjęcia. Spotkała mnie przykra niespodzianka. Oddałem auto do serwisu blacharskiego w jednym z dolnośląskich salonów Nissana. Auto nie zostało prawidłowo naprawione, więc po zgłoszeniu reklamacji auto było jeszcze dwa razy na poprawkach. Tak skutecznie mi poprawiali, że zamienili mi lewarek, o czym przekonałem się dopiero po dwóch tygodniach od odbioru auta. Oczywiście dealer nie poczuwa się do odpowiedzialności i twierdzi, że posiadany przez  mnie lewarek jest od tego samochodu. Jak widać na zdjęciu - nie bardzo. Interwencja w centrali Nissana, również nie przyniosła skutku - nie widzą problemu. Nie wiem, czy zgłoszenie na Policję coś da, bo nowy lewarek kosztuje 600zł a i trudno mi będzie udowodnić winę serwisu. Przyjdzie mi więc kupić jakąś używkę - może ktoś będzie miał na zbyciu?

Pozdrawiam

post-67002-0-41821600-1471881398_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kto z Was ma Qashqai J10 z silnikiem 2.0 benzyna na 18" kołach? Potrzebuję informacji o numerze serwisowym lewarka do kół, a najlepiej jego zdjęcia. Spotkała mnie przykra niespodzianka. Oddałem auto do serwisu blacharskiego w jednym z dolnośląskich salonów Nissana. Auto nie zostało prawidłowo naprawione, więc po zgłoszeniu reklamacji auto było jeszcze dwa razy na poprawkach. Tak skutecznie mi poprawiali, że zamienili mi lewarek, o czym przekonałem się dopiero po dwóch tygodniach od odbioru auta. Oczywiście dealer nie poczuwa się do odpowiedzialności i twierdzi, że posiadany przez  mnie lewarek jest od tego samochodu. Jak widać na zdjęciu - nie bardzo. Interwencja w centrali Nissana, również nie przyniosła skutku - nie widzą problemu. Nie wiem, czy zgłoszenie na Policję coś da, bo nowy lewarek kosztuje 600zł a i trudno mi będzie udowodnić winę serwisu. Przyjdzie mi więc kupić jakąś używkę - może ktoś będzie miał na zbyciu?

Pozdrawiam

Mam 18" koła ale podnośnik nie prostuje się tak jak na zdjęciu. Ma dość spory zapas. Pozostaje chyba Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 18" koła ale podnośnik nie prostuje się tak jak na zdjęciu. Ma dość spory zapas. Pozostaje chyba Allegro.

Mój oryginalny też miał zapas. Na zdjęciu jest lewarek, który "dostałem" od serwisu  :nissan:  "w zamian" za mój. Dodatkowo serwis twierdzi, że jest to oryginalny (ten na zdjęciu). :thumbsdown: Dlatego moja prośba o przesłanie zdjęcia oryginalnego lewarka, z numerami serwisowymi, żebym wiedział, czego szukać na Allegro lub Ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie ładnie mój też aż tak się nie prostował, chociaż przy wymianie kół zawsze podkładam coś pod spód podnośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kto z Was ma Qashqai J10 z silnikiem 2.0 benzyna na 18" kołach? Potrzebuję informacji o numerze serwisowym lewarka do kół, a najlepiej jego zdjęcia. Spotkała mnie przykra niespodzianka. Oddałem auto do serwisu blacharskiego w jednym z dolnośląskich salonów Nissana. Auto nie zostało prawidłowo naprawione, więc po zgłoszeniu reklamacji auto było jeszcze dwa razy na poprawkach. Tak skutecznie mi poprawiali, że zamienili mi lewarek, o czym przekonałem się dopiero po dwóch tygodniach od odbioru auta. Oczywiście dealer nie poczuwa się do odpowiedzialności i twierdzi, że posiadany przez  mnie lewarek jest od tego samochodu. Jak widać na zdjęciu - nie bardzo. Interwencja w centrali Nissana, również nie przyniosła skutku - nie widzą problemu. Nie wiem, czy zgłoszenie na Policję coś da, bo nowy lewarek kosztuje 600zł a i trudno mi będzie udowodnić winę serwisu. Przyjdzie mi więc kupić jakąś używkę - może ktoś będzie miał na zbyciu?

Pozdrawiam

Poniżej zdjęcia mojego podnośnika.

post-43265-0-25970600-1472116278_thumb.jpg

post-43265-0-16146900-1472116299_thumb.jpg

 

Mam nadzieję że się przydadzą w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcia mojego podnośnika.

attachicon.gif1.jpg

attachicon.gif2.jpg

 

Mam nadzieję że się przydadzą w poszukiwaniach.

Dzięki za pomoc, ale coś tu nie gra. Dowiedziałem się, że do mojej "Kaśki" numer serwisowy podnośnika to 99550-EQ56C i jest z pojedynczym uchem na śrubie. Ja też miałem jedno ucho na śrubie. Ale mimo wszystko - dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ale coś tu nie gra. Dowiedziałem się, że do mojej "Kaśki" numer serwisowy podnośnika to 99550-EQ56C i jest z pojedynczym uchem na śrubie. Ja też miałem jedno ucho na śrubie. Ale mimo wszystko - dzięki za pomoc!

To jest oryginalny lewarek do QQ 2011 rok 2l benzyna. Taki mam od początku. O jakie "ucho" Ci chodzi? Przecież jest jedno, ale podwójne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oryginalny lewarek do QQ 2011 rok 2l benzyna. Taki mam od początku. O jakie "ucho" Ci chodzi? Przecież jest jedno, ale podwójne

No tak, masz racje, jest jedno, ale podwójne. W to podwójne nie wejdzie prawidłowo zaczep do pokręcania (musiałem kombinować, żeby skręcić lewarek) jeśli lewarek miał jedno pojedyncze ucho. Ja mam auto z 2009 a Ty z 2011, więc, z tego, co widzę - lewarki mogą się różnić. Zobacz na zdjęcia. Jak podmienili mi lewarek, to mogli to zrobić w komplecie ;-) , a tak mam dodatkowy kłopot.

post-67002-0-66288100-1472372100_thumb.jpg

post-67002-0-23884400-1472372363_thumb.jpg

Edytowane przez ownerQQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, masz racje, jest jedno, ale podwójne. W to podwójne nie wejdzie prawidłowo zaczep do pokręcania (musiałem kombinować, żeby skręcić lewarek) jeśli lewarek miał jedno pojedyncze ucho. Ja mam auto z 2009 a Ty z 2011, więc, z tego, co widzę - lewarki mogą się różnić. Zobacz na zdjęcia. Jak podmienili mi lewarek, to mogli to zrobić w komplecie ;-) , a tak mam dodatkowy kłopot.

To przykre ale musisz jakoś z tego wyjść :). Ja jednak bym pokombinował :). Imadło, młotek, wąska rurka i bym dogiął ten pręt tak aby pasował. Pod lewarek można dociąć kawałek twardego drewna, taką deseczkę. Przyda się też na miękkie podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedź jeszcze raz do ASO i poproś by zademonstrowali Ci jak masz zmienić koło za pomocą tego lewarka. Opier............ ich ostro, bo robią sobie jaja!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przykre ale musisz jakoś z tego wyjść :). Ja jednak bym pokombinował :). Imadło, młotek, wąska rurka i bym dogiął ten pręt tak aby pasował. Pod lewarek można dociąć kawałek twardego drewna, taką deseczkę. Przyda się też na miękkie podłoże.

Dzięki za radę :whistle: , ale nie lubię kombinować ;-). Miałem dobry lewarek, z którego korzystałem jak instrukcja nakazuje, ale złodzieje postanowili, że "ten klient serwisu będzie się męczył, a co, niech się wykosztuje... Damy mu jakąś podróbę, niech się zdziwi jak będzie musiał wymieniać koło". :devil: Z drugiej strony nie powinienem używać tego lewarka, bo jest cechowany na max 0,7t, a oryginalny na 1t. Gdyby poszło coś nie tak, to kto będzie winny? Do kogo po odszkodowanie? To żenada, że serwis połasił się na takie duperele...

Pojedź jeszcze raz do ASO i poproś by zademonstrowali Ci jak masz zmienić koło za pomocą tego lewarka. Opier............ ich ostro, bo robią sobie jaja!

Pewnie tak zrobię, ale jak znam życie, hawno to będzie ich obchodziło. Czekam na jakieś pismo od nich, które rzekomo w odpowiedzi wysłali, ale dwa miechy już na nie czekam.... (porażka).

Rozmawiałem ze znajomymi, którzy mają nissany od tego dealera,o moim przypadku. Myślę, że to też może się przydać. Szwagier sprawdził swojego - niedawno kupionego Tuarega (używka), i oczywiście nie było lewarka. Na szczęście on za 100zł komplecik znalazł. Ja muszę szukać i czekać. Tak więc może dobra rada dla wszystkich, którzy  muszą oddać auto do serwisu, aby dobrze dokumentowali co oddają i co odbierają, albo niech zostawiają WSZYSTKO w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...