Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Porysowane zegary


Gość Jordik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kubalon, to daj proszę znać jak się odważysz użyć pasty ;]

Ja się odważyłem - użyłem tego:

http://www.quixx.com/en/products/repair-system/acrylic-scratch-remover/product-information/

Matowe się nie zrobiło ale rysy też nie zeszły... Dziwne, bo ta pasta na wielu innych przedmiotach różnej maści mi się naprawdę sprawdza.

Chciałbym wymontować ramkę i spróbować wypolerować całą powierzchnię, bo przez te "tuby" do zegarów jest niewygodnie, ale to dopiero jak będę miał środek pewny na 100%. Ewentualnie zdjąć ramkę, wypucować i nakleić folię ochronną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno Meguiar's PlastX uzyty na miekkiej mikrofibrze niezle daje sobie rade z porysowanymi szybkami zegarow

 

pozdrawiam

Tak, zamierzam go właśnie kupić i na czymś wypróbować najpierw, jak się sprawdzi to będę działał. Ale ramkę trzeba wymontować bo to nie robota:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciałbym odnowić temat ->

Czy ktoś próbował dotykać szybki zegarów Meguiar's PlastX lub innym preparatem?

Czy ktoś wymieniał szybkę w serwisie lub chciał złożyć reklamację?

 

Czy ktoś użył takich nakładek?

 

https://www.aliexpress.com/item/Car-Dashboard-Instrument-Panel-Fascia-Screen-Protect-Sticker-for-Nissan-Qashqai-J11-X-trail-T32-2014/32771016043.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.DR1QvE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował użyć takich nakładek,ale nie pochwalił się tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem poorboys ssr 2,5 a nakładek nie sprawdzałem. Efekt nawet niezły, może nie do końca idealny ale to już raczej lenistwo jak brak możliwości pozbycia się rys za pomocą pasty polerskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bo masz jeździć na wyczucie i patrzeć przed siebie,a nie na zegary...jak na nie patrzysz to się rysują!...no....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odnowić temat ->

 

Czy ktoś próbował dotykać szybki zegarów Meguiar's PlastX lub innym preparatem?

 

Czy ktoś wymieniał szybkę w serwisie lub chciał złożyć reklamację?

 

Czy ktoś użył takich nakładek?

 

https://www.aliexpress.com/item/Car-Dashboard-Instrument-Panel-Fascia-Screen-Protect-Sticker-for-Nissan-Qashqai-J11-X-trail-T32-2014/32771016043.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.DR1QvE

Ja używałem Meguiar's PlastX do porysowanych zegarów. Można śmiało użyć, nic złego się im nie stanie. Efekt nie jest powalający ale po kilkukrotnym użyciu widać wyraźną różnicę na plus. Rys jakby mniej, zmatowienia wypolerowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Qashqai ma miesiąc i po pierwszym przetarciu mikrofibrą z Viledy do szyb wygląda jak by ktoś juz te zegary 10 razy przetarł jakaś szmatą niewiadomego pochodzenia ;/. Nie mogę wykluczyć a nawet i mogę podejrzewać, że już tak w salonie sie nim zaopiekowali jak stał na magazynie ok 6 miechów. Mam go z maja 2017 kupiony miesiąc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z tego co szukałem sam,u nas nie znalazłem.Za to na Aliexresie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i tak porysują się od środka :-)) ja przestałem już zwracać na to uwagę bo można dostać coś na k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ponad rok udało się utrzymać ją w nienagannym stanie. Ostatnio jak odebrałem z myjni to ktoś się do niej dobrał i trochę ją pokiereszował. Wydrukuję sobie kartkę i przy następnym myciu położę na licznik "NIE CZYŚCIĆ I NIE DOTYKAĆ!!!"  :withstupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ponad rok udało się utrzymać ją w nienagannym stanie. Ostatnio jak odebrałem z myjni to ktoś się do niej dobrał i trochę ją pokiereszował. Wydrukuję sobie kartkę i przy następnym myciu położę na licznik "NIE CZYŚCIĆ I NIE DOTYKAĆ!!!" :withstupid:

I nie patrzyć

Ja swoje nie wycierałem tylko albo odkurzałem albo sprężonym powietrzem dmuchnąłem od czasu do czasu - jednak są porysowane

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wskazówki zegarów rysują swoim podmuchem od środka te szybki. :D

Temu, kto je wyprodukował kazałbym za karę chodzić w okularach wykonanych z tego materiału. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wskazówki zegarów rysują swoim podmuchem od środka te szybki. :D

Temu, kto je wyprodukował kazałbym za karę chodzić w okularach wykonanych z tego materiału. :P

 

Promienie słoneczne przez szybę rysują szybki zegarów :)

Pewnie ci sami robią szybki zegarów co sondy lambda :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość powiedzieć, że przed zakupem kolejnego samochodu jednym z moich głównych kryteriów wyboru było to czy szybki zegarów się w nim nie rysują. :D

To daje do myślenia jakim piętnem odcisnęły się te szybki z QQ na moim i tak już niezbyt lotnym umyśle. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja będę kolejne auto szukał bez sondy lambda

I najlepiej bez szybek na zegarach.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez rafiros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Active info display  :whistle:

 

Nie lubię tego typu rozwiązań - jestem stary i wolę tradycyjne zegary jednak z porządnymi szybkami co się nie rysują od patrzenia na nie - w poprzednim QQ wycierałem szybki mokrą chusteczką i potem na sucho szmatką z mikrofibry - jak bym tak zrobił w obecnym QQ to chyba bym już nie widział wskazówek licznika i obrotomierza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet tych szybek nie dotykałem niczym i nie zamierzam, po tym co zobaczyłem na zdjęciach to już w ogóle! ;) Może jest to sposób, dzięki temu wyglądają jak nowe po 9 miesiącach. Poza tym patrzę na nie tylko w ostateczności, więc ryzyko ograniczone do minimum. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...