Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oświetlenie zegarów


Pronto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy można wymienić żarówkę oświetlenia zegarów w NOTEsie 2009 po lifcie. W serwisie Japan Motors powiedzieli że prawdopodobnie są tam diody led i z tego powodu nie można ich wymienić. Serwis zaproponował wymianę zestawu zegarów za bagatela 2.104zł +220 robocizna. Może ktoś spotkał się z taką sytuacją i da się to taniej naprawić. A może serwis się myli co do ledów?

post-27790-0-59993100-1472484181_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej moze wyszloby zakupic uzywany licznik i zrobic adaptacje u jakiegos magika? W audicach ludzie to robia, nie wiem jak to ma sie przy nissanach note

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić licznik z rozbiórki...no ale nie wiem czy będzie działał w danym samochodzie. Bo np w Mercedesie licznik jest przypisany do danego egzemplarza i trzeba go "zaprogramować" w komputerze.

Nie wiem jak w Nissanie.....bo zegary na pewno są do kupienia i to za kilkakrotnie mniejszą cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już i tak nie działają można było by się pokusić i wlutować te diody wcześniej wylutowując te niedziałające. Ja zbieram się do takiej operacji, bo ze trzy lata temu padło mi podświetlenie panela klimy. Wówczas na szybko zrobiłem poza ustrojowo, czyli nie ingerując w układ elektroniczny tegoż modułu, dodatkowy obwód podświetlenia wpinając go w istniejący. Wykorzystałem do tego celu, wcześniej już niejednokrotnie wykorzystywane, małe żaróweczki 12V takie jak w tej aukcji;

 http://allegro.pl/zarowka-mini-12v-60ma-zaroweczka-panel-biala-i6182523466.html

Do dziś to działa i dlatego nie chce mi się tego ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelutowanie samych diod moze byc ryzykowne bo moze to nie wina diod, że nie swieca? Chyba, że swieca w stylu szachownica jedna tak inna nie. Szkoda, ze teraz robia takie kiczowate auta i w ogole elektronike. Chyba czas zapolowac na stare peewne auto z lat 90tych od jakiegos Niemca starej daty i jezdzic majac gdzies te unijne gowno tj wzrastajace oplaty podatki na auta o wiekszej pojemnosci itp przynajmniej tamte auta byly robione pod jakosc

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Przelutowanie samych diod moze byc ryzykowne bo moze to nie wina diod, że nie swieca? Chyba, że swieca w stylu szachownica jedna tak inna nie. Szkoda, ze teraz robia takie kiczowate auta i w ogole elektronike. Chyba czas zapolowac na stare peewne auto z lat 90tych od jakiegos Niemca starej daty i jezdzic majac gdzies te unijne gowno tj wzrastajace oplaty podatki na auta o wiekszej pojemnosci itp przynajmniej tamte auta byly robione pod jakosc

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Nie rozumie skali ryzyka. Nawet jeśli wlutujesz diodę odwrotnie, to po prostu nie zaświeci. Identyfikacja gdzie anoda a gdzie katoda też nie jest skomplikowana. No chyba, że będziesz lutował lutownicą do rynien, to szlag może ścieżki  trafić  :whistle: . Tak poza tym wystarczy przemierzyć diody omomierzem, dla pewności wylutowując jedną końcówkę.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Szanowni zdurniałem. Sprzątałem auto żony i tak patrzę na deskę rozdzielczą.......wszystko ładnie podświetlone.......a czy te 3 pokrętła od klimy/nawiewu/ogrzewania szyby były kiedykolwiek podświetlane? w środku w nich pomarańczowe diodki sygnalizujące włączenie świecą się ale czy te okrągłe pokrętła nie były czasem podświetlane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@reS stronka nie wchodzi - o już wchodzi. Tak te zegary były podświetlane ale ja mam 3 pokrętełka:) i czy one są podświetlane......no mam zaćmienie.

Edytowane przez gmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mikrze były podświetlane.....było widać w nocy podświetlenie tych pasków czerwono niebieski i na drugiej gdzie nawiew ustawić i 1-2-3itd......a to ten sam układ.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego kupiłem w lutym i niestety sprzedający nie poinformował mnie o defekcie, mocne zaskoczenie gdy pierwszy raz pojechałem po ciemku. Sposób z bezpiecznikami też się nie powiódł, bezpieczniki dobre, a nadal nie świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo wtyczka albo musisz Notkowi "baypas" założyć :)

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja swojego kupiłem w lutym i niestety sprzedający nie poinformował mnie o defekcie, mocne zaskoczenie gdy pierwszy raz pojechałem po ciemku. Sposób z bezpiecznikami też się nie powiódł, bezpieczniki dobre, a nadal nie świeci.

 

jusef19 czyli w takim razie jest bezpiecznik dedykowany do oświetlenie tego panelu klimy? Kojarzysz który? Bo w skrzynce z bezpiecznikami wewnątrz na pewno nie ma i przyznam, że we wszelkich rozpiskach dot. bezpieczników nie widzę takowego więc nie wiem czy chce mi się w ogóle do tej trudno dostępnej skrzyneczki dobierać, czy czas swój skupić od razu na rozbebeszeniu panelu klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne bezpieczniki takie jak...zapalniczka, radio, oświetlenie środka, światła, okna guzik, centralny, wentylatory są w środku.

W komorze silnika są te które na co dzień nie są potrzebne.

Więc jak w środku bezpieczniki są ok to nic więcej nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jusef19 czyli w takim razie jest bezpiecznik dedykowany do oświetlenie tego panelu klimy? Kojarzysz który? Bo w skrzynce z bezpiecznikami wewnątrz na pewno nie ma i przyznam, że we wszelkich rozpiskach dot. bezpieczników nie widzę takowego więc nie wiem czy chce mi się w ogóle do tej trudno dostępnej skrzyneczki dobierać, czy czas swój skupić od razu na rozbebeszeniu panelu klimy.

 

Ja sprawdziłem po prostu wszystkie w środku i pod maską, wszystkie były ok. Nie wiem czy jest sens rozbierać ten panel, bo tam jest jedna płytka drukowana i to temat raczej dla elektronika. Na tej płytce są 3 żaróweczki, ale wlutowane. W moim przypadku nie są spalone, więc chyba trzeba szukać w tych mikroobwodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja sprawdziłem po prostu wszystkie w środku i pod maską, wszystkie były ok. Nie wiem czy jest sens rozbierać ten panel, bo tam jest jedna płytka drukowana i to temat raczej dla elektronika. Na tej płytce są 3 żaróweczki, ale wlutowane. W moim przypadku nie są spalone, więc chyba trzeba szukać w tych mikroobwodach.

No i niestety nie jest to temat bezpiecznika bo i nie może. ASO wczoraj mi to sprawdziło, ten panel oświetlony od pokręteł klimy nie ma swojego bezpiecznika. Serwisanci zaczęli szukać części w katalogach i jakoby można zamówić żaróweczki do tego panelu (cena ponad 100 zł za szt.). Ale jakoś mnie nie przekonali kompletnie, bo co nagle zdechły 2-3 żaróweczki ot tak? Problem wg mnie leży gdzieś głębiej, a na to jestem za mały podobnie jak i chyba ASO no chyba że mają jakiegoś mechanika z zacięciem elektronicznym, a ja ich nie doceniam. tym przypadkiem chyba się zajmie przyszły właściciel mojego notka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, może ktoś już rozwikłał problem tego nieszczęsnego podświetlenia pokręteł nawiewu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jusef19 jeśli Cię to pocieszy.....ja odpuszczam naprawę chyba że zdarzy się cud. Odwiedziłem ASO oraz polecanych 3 elektryków w okolicy i widząc ich podejście i zadumę bałem się, że przy dobieraniu się do tego dach trzeba będzie odciąć i koła zdjąć.

 

Usterka powoduje wkur..... wieczorową porą i dyskomfort nie powiem ale juz po ciemku opanowałem te 3 pokrętła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozważałem zakup używanego panela, ale jaka pewność że w tamtym będzie działało? też chyba sobie odpuszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...