Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Wymiana radia fabrycznego


wysockip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam to nad nią są 4 śruby ale i pod nią jest zapalniczka na 6 śrubach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część roboty zakończona, radio zamontowane i wyprowadzone pod deską kable do kamery cofania:

 

da42d0fa250b52ffgen.jpg

 

Muszę przyznać, że ten chinol całkiem ładnie odbiera.Śmiem twierdzić, że gra o wiele lepiej od fabrycznego radia. Automapa też śmiga wspaniale, antenę GPS wyprowadziłem na deskę.Teraz pozostało mi tylko przeciągnięcie kabli i montaż kamery cofania.Jak się dowiem w jaki sposób można wywalić zmieniarkę, to w następnej fazie w to miejsce zamontuję CB radio.Trudno wyczuć jak się do tej zmieniarki dobrać. Co do montażu radia to dodam tylko, że potencjalnym chętnym do wymiany radia na 2 din życzę wytrwałości, bowiem niestety trzeba dopasować istniejące uchwyty starego radia do otworów w nowym.To nie było łatwe, ale sposobem można wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsza część roboty zakończona, radio zamontowane i wyprowadzone pod deską kable do kamery cofania:

 

da42d0fa250b52ffgen.jpg

 

Muszę przyznać, że ten chinol całkiem ładnie odbiera.Śmiem twierdzić, że gra o wiele lepiej od fabrycznego radia. Automapa też śmiga wspaniale, antenę GPS wyprowadziłem na deskę.Teraz pozostało mi tylko przeciągnięcie kabli i montaż kamery cofania.Jak się dowiem w jaki sposób można wywalić zmieniarkę, to w następnej fazie w to miejsce zamontuję CB radio.Trudno wyczuć jak się do tej zmieniarki dobrać. Co do montażu radia to dodam tylko, że potencjalnym chętnym do wymiany radia na 2 din życzę wytrwałości, bowiem niestety trzeba dopasować istniejące uchwyty starego radia do otworów w nowym.To nie było łatwe, ale sposobem można wszystko :)

A czy podłączałeś sterowanie z kierownicy? Jeśli tak to czy używałeś do tego jakiegoś adaptera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie podpinałem sterowania z kierownicy, za słaby jestem w te klocki.Może kiedyś się za to wezmę jak będę miał więcej informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś robił coś takiego przy chińczyku z tego co czytałem to sterowanie w t30 jest rezystancyjne i chodzi na 3 przewodach tak też to się podłącza do chińczyka (zapisy w instrukcji) ale które to są przewody w kostkach znalazłem opis kostek od mojego radia ale niestety tam gdzie powinny być przewody od sterowania (zgodnie ze schematem) są puste piny a mimo to przy oryginalnym radiu sterowanie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności wkleję rozpiskę z mojego chińczyka - może ktoś wie, w które piny należałoby się wpiąć z ewentualnym sterowaniem z kierownicy, bo ja tego rozszyfrować nie potrafię.Nie wiem czy u mnie w ogóle taka możliwość jest. To w końcu budżetowy model, choć jeden z ostatnich, bo na allegro ich nie ma, są tylko modele 7020G, a mój jest 7021G.

 

05ca84377b765d12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10


A czy ktoś robił coś takiego przy chińczyku z tego co czytałem to sterowanie w t30 jest rezystancyjne i chodzi na 3 przewodach tak też to się podłącza do chińczyka (zapisy w instrukcji) ale które to są przewody w kostkach znalazłem opis kostek od mojego radia ale niestety tam gdzie powinny być przewody od sterowania (zgodnie ze schematem) są puste piny a mimo to przy oryginalnym radiu sterowanie dziala

musiałeś źle patrzeć albo źle odczytać schemat albo mieć zły schemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze - pin 10 to się nawet sam domyśliłem, ale co dalej - bo gdyby miały na kierownicę iść choćby tylko 3 kable, to jakie są następne dwa po tym 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam ,że twoje radio obsługuje sterowanie cyfrowe jednoprzewodowe i potrzebujesz elektroniki pomiędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak już gdzieś pisałem, potrzebny moduł, ale mi to nie przeszkadza - trudno się mówi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ,ze zależnie od woltażu na kabelku jest sterowanie. Powinno się dać przerobić pilota pod takie sterowanie ale jak nie masz pojęcia to ani nie sprawdzisz czy faktycznie tak jest ani sam nie przerobisz 

Edytowane przez chudson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne , że jakaś teoretyczna szansa na sterowanie przy tym radiu jednak istnieje. tani chinol, ale sporo możliwości ma w sobie.Ciekawy tylko jestem jak długo wytrzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym https://www.wish.com/c/59ed80d9d6886e526bd8e068

Tak coś łazi mi po głowie by zmienić ori na to coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle nie wygląda, pewnie to samo co mój chinol, tylko ponad 2 x droższe.Tyle tylko, że ma mniejszy wyświetlacz , bo tylko 6,2 " , ale ma CD . I ma polskie menu, moje nie ma.

Edytowane przez Kalapan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze właśnie że ma odtwarzacz CD i polskie menu.

Wszystkie to chinole za taką kasę.

Poczekam aż cena pójdzie w dół, większość z tej stronki już jest przeceniona.

Nie śpieszy mi się ale zmiana na pewno będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam chinola ponad 6 lat i działa dobrze :) 

Co do odtwarzacza płyt jedynie mam zastrzeżenia.  jest tam automatyczny przełącznik na odtwarzanie w momencie wkładania płyty i na dziurach potrafi się przełączyć na CD jeśli płyta jest w środku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wywaliłem zmieniarkę i wsadziłem w to miejsce moje stare CB.Wiem, że kolorystycznie niezbyt pasuje, bo powinno być czarne, ale radyjko jest dość dobre (jak dla mnie) i nie będę go na tę chwilę zmieniał.Na jakiś czas może być.Dołożyłem dodatkowy głośnik na zewnątrz i radyjko śmiga jak ta lala :) Przy okazji wymieniłem żarówkę od podświetlenia zapalniczki i popielniczki.Gdybym miał tylko tę żaróweczkę wymieniać to chyba bym się popłakał, już bardziej idiotycznie nie mogli  jej usadowić, a tak przy okazji się zmieniło i światełko świeci :)

 

8a9c4afe977e3914.jpg


Dzisiaj zakończyłem montaż radia, zamontowana kamera cofania  :dribble:  Działa wyśmienicie  :) Na zdjęciu stoję hakiem dokładnie 3 cm od krzesła, styk czyli dotknięcie czegoś co za mną stoi to są te poziome czerwone kreski.Było trochę ustawiania kamery żeby się zgadzało, ale wyszło dobrze. Wszystkie kable pochowane, żadnej dziury nie wierciłem w klapie.Kable przeciągnięte przez oryginalne gumowe przeloty.No powiem , że nie jest to łatwe, przeciągać chinche przez te gumy to masakra, ale dałem radę. Cały dzień się dłubałem z tymi kablami  :angry: . Dobra rzecz taka kamerka.Normalnie oglądając się za siebie w ogóle nie widać tego krzesła, było zbyt niskie, ale w kamerze widać je od początku do końca. Zawsze bezpieczniej, bo jakby jakiś dzieciak przykucnął z tyłu czy jakiś pies, czy mały słupek to widać jak na dłoni. Roboty było, ale nie żałuję  :) Zdjęcie robione jak już się ściemniało, w dzień widać idealnie.

 

a2f041ffb67c92e3.jpg

Edytowane przez Kalapan
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Yosan Turbo JC 3031 M  z panelem drewnopodobnym niestety  :thumbsdown:  Kiedyś mi odbilo, a mogłem kupić ten sam, ale czarny - był nawet ciut tańszy.

Edytowane przez Kalapan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przyciski na gruszce.Samo radio nie jest złe, na ML 145 super odbiór i słyszalność.Niestety x-trail  szczególnie benzyniak zakłóca, ale tylko przy włączonej klimie.Jak tylko wentylator ruszy zaraz jedzie z radiem, wyłączę klimę cisza jak makiem zasiał. To samo radio w innym aucie, ale diesel z klimą - cichutko i żadnych zakłóceń.Zmieniam na inne radio w x-trailu dokładnie to samo. Muszę chyba jakiś filtr zamontować, może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...