Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[n16] Silnik zgasł podczas jazdy, rozrusznik kręci ale nie odpala


Adas1204

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj rano, po przejechaniu jakiś niecałych 100m i wjeździe na drogę główną, która jest pod stromą górką. Jadąc na 2 biegu, nagle silnik zaczął tracić moc, przerzuciłem bieg na 1 ale nie mineła sekunda, silnik się zadławił i zgasł. Niestety pomimo ponownej próby uruchomienia silnika, już się nie uruchomił, a rozrusznik kręcił. 

Kombinowałem żeby odkręcić przewód paliwa przed filtrem paliwowym, ale tam brak tłoczenia, dobrałem się do pompy w zbiorniku, ale tam niestety też brak tłoczenia? Po przekręceniu na rozruch przykładając ucho do pompy w zbiorniku, słychać jakby zwarcie czy styk (nie wiem jak to nazwać) ale paliwo nie jest tłoczone.

Czy to będzie uszkodzona pompa paliwa czy może być inny powod takiej dolegliwości?

 

Od samego początku, jak silnik jest zimny, to był problem z rozruchem, tzn. trzeba dłużej przytrzymać rozrusznik lub dodawać gaz. Również wydaje się, że nie ma tych swoich 110KM
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy to będzie uszkodzona pompa paliwa czy może być inny powod takiej dolegliwości?

 

 

To faktycznie wygląda na uszkodzoną pompę paliwa z tym że wina może być

w jej części elektrycznej - silniczek pompy nie działa: uzwojenie lub styki

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu w profilu wynika że masz diesla, więc jaka pompa paliwa w zbiorniku?

O pompie wtryskowej poczytasz tu http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/76047-n16-22-di-pompa-wtryskowa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, to diesel z 2002 roku, 2.2 110KM

 

Hmm, kurde, wygląda jakby czegoś brakowało, bo wtyczka o dołu nie ma nic podłączone, jakby był podłączony tylko wskaźnik paliwa? Jest to możliwe aby pompa nie tłoczyła nigdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslu nie ma pompy w baku.

Paliwo zasysa pompa wtryskowa.

Uzupełnij profil http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/88228-dlaczego-warto-uzupelnic-profil/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi by pasowało... Bo brakowało przy pompie kabelków.... wyglądało że jest tylko od paliwowskazu :(

 

Czyli to będzie pompa na wtryskach? Czy jest możliwe że tylko jakiś przekaźnik padł?


Sorki, profil uzupełniony


Czy wymiana pompy wtryskowej (kupiona na szrocie) załatwi problem mechaniczny i sterownika?
Gdzie jest sterownik? Jest on na pompie, czy jest może osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...