Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai Tekna Brak światła drogowego oraz kierunkowskazu w prawym reflektorze.


fador88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Niedawno zakupiłem Qashqaia J11 w wersji Tekna. Problem mam taki że w prawej lampie (Full LED) nie świeci kierunkowskaz oraz światła długie(drogowe). Na dzień dobry sprawdziłem żarówke od kierunku bo tylko taka tam jest. Żarówka była dobra. Postanowiłem więc zamienić lampy stronami. Lampa z prawej strony świeci po przełożeniu na lewą normalnie a ta lewa z prawej strony też nie ma kierunku i świateł drogowych. Mierzyłem miernikiem i nie dochodzi napięcie na piny od długich i od kierunku.

 

Czy ktoś może pomóc? Czy jest gdzieś ukryty jakiś bezpiecznik? Czy tez światła te mają po drodze do kostki jakiś moduł sterujący? Dodam że światła mijania oraz diody LED w kształcie tego V działają normalnie. Z góry dzięki za każdą sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto miało mała szkodę i w sumie w tym reflektorze jest jedno ucho ułamane. Czy przez to gwarancja może być nie uznana lub przez to że reflektor był wyciągany? W sumie to reflektora nie rozbierałem, nie rozklejałem. A problem i tak tkwi w elektryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba naprawy dokonywałeś w ASO czy sam sobie grzebałeś (lub w warsztacie u Janusza)?

Jak u Janusza, który wziął za naprawę kasę - to do niego z roszczeniem.

W sprawie Ci nie pomogę - auto jest wg mnie na tyle "świeże" - że osobiście nie oddałbym go w inne ręce niż ASO - tym bardziej, że za naprawę płaci ubezpieczyciel.

Tym bardziej Tekny z jej różnymi elektronicznymi gadżetami.

A masz jakiś schemat?

Diagnozowałeś go na komputerze?

Masz w okolicy ASO Nissana? Postawili jakąś diagnozę? Myślę, że przebadanie nie wzięliby więcej niż 150pln - a powiedzieliby Ci co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź bezpieczniki, z reguły auta maja oddzielny bezpiecznik na światła prawe i lewe aby przynajmniej jedno świeciło w razie uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Okazało się jednak że uszkodzona była wiązka kabli zaraz za grillem. Przy stłuczce grill przyczasnął kable. Problem rozwiązany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Okazało się jednak że uszkodzona była wiązka kabli zaraz za grillem. Przy stłuczce grill przyczasnął kable. Problem rozwiązany. 

Nie do końca. Sprawdź dokładnie izolację przewodów w miejscu przytrzaśnięcia, czy nie jest uszkodzona. Przewody pozbawione izolacji mogą powodować zwarcia z masą oraz śniedzieją. Tym bardziej w pobliżu grilla , gdzie są narażone na wilgoć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...