Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11]Filtr kabinowy


vendetti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

tutaj masz link do allegro:

http://allegro.pl/mann-filtr-kabinowy-cu25003-nissan-qashqai-11-i6010015123.html

Na stronie są wyszczególnione numery OEM możesz po nich szukać.

Akurat link jest też do filtra 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ,że zdjęcie może być raczej poglądowe? Do 1.2 i do 1.6 B są takie same,więc skoro piszą Qashqai od 2014r to nic tylko wykonać upewniający telefon i basta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jaki czas powinno sie taki filtr wymieniac? Moje autko ma 13 miesiecy 16 k km i slad na szybie od kamienia ale naprawiony, prawie niewidoczny i mam do Was pytanie: czy te druty grzewcze sa polaczone szeregowo czy rownolegle, pytam, gdyz udrzenie kamienia bylo dosyc mocne i nie wiem czy ogrzewanie nie zastalo uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nachuchaj na szybę i zobaczysz. Wg mnie tak jak z tylu - każdy drucik szeregowo.

Plus do tego uważam, że są dwie osobne sekcje: lewa i prawa - bo widać, że po środku szyby jest około pół centymetra bez drucików.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem, jak u Was, ale ja dzisiaj wymieniałem. Plus za klapkę, którą demontujesz bez narzędzi. Jednak wyjęcie i włożenie bez zaginania, już tak bardzo łatwo nie poszło.

 

U mnie po roku syfu masa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jaki czas powinno sie taki filtr wymieniac?

Wymieniam co rok, przy serwisie klimy ( czy to napełnianie czy odgrzybianie )

 

Instrukcja dla QQ J11 w pdfie poniżej.

Węglowy czy nie - dla kilku aut, oprócz różnicy w cenie, nie zauważyłem innej....

1355k.pdf

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam co rok, przy serwisie klimy ( czy to napełnianie czy odgrzybianie )

 

Instrukcja dla QQ J11 w pdfie poniżej.

Węglowy czy nie - dla kilku aut, oprócz różnicy w cenie, nie zauważyłem innej....

Tak. Miałem tą instrukcję i wymieniając przypomniał mi się skecz Jachimka o Ikei, bo jak w tym skeczu samo wyjecie i włożenie nie jest to takie proste jak w tej instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie wiem, jak u Was, ale ja dzisiaj wymieniałem. Plus za klapkę, którą demontujesz bez narzędzi. Jednak wyjęcie i włożenie bez zaginania, już tak bardzo łatwo nie poszło.

 

U mnie po roku syfu masa. 

Tak. Miałem tą instrukcję i wymieniając przypomniał mi się skecz Jachimka o Ikei, bo jak w tym skeczu samo wyjecie i włożenie nie jest to takie proste jak w tej instrukcji.

jesli mozesz podpowiedz czy ten filtr kabinowy jest pod schowkiem z boku i czy trzeba demontowac schowek nie kumam z tych zdjec w ktorym dokładnie miejscu to jest. Wiem tylko ze od strony pasazera , pozdrawiam  oczywiscie chodzi mi o QQ z silnikiem 1,2 DIGT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest za środkowym tunelem. Nie trzeba demontować schowka. Ściągasz tylko klapkę w kształcie litery L. Ja miałem problem z założeniem, bo klapka jest krótsza niż bok filtra i musisz go wkładać pod kątem. Mnie się bardzo zaginał filtr i za pierwszym razem nie ułożył się dobrze. Stary przy wyciąganiu potargałem w trakcie wyjmowania. Tak, jakby nie można było tej klapki zrobić na całą długość boku filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

 

ja przy wyjmowaniu podarłem stary. O zakładaniu wolę nie mówić, ale jakoś dałem rady. Jak filtr dobrze leży to klapkę tez dobrze będzie leżeć.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest po wyjęciu odkurzyć miejsce filtra odkurzaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W X-Trail chyba jest taki sam mintaz jak QQ. Dzis przy okazji sprzatania powakacyjnego postanowilem wytrzepac filtr kabinowy. Pomny pocenia sie QQ J10 nastawilem się jak do jeża. A tu niespodzianka. Zdjecie oslony i odpiecie pokrywki i juz po 5 sek filtr w reku. Wytrzepalem z lisci i po kolejnych 10 sek filtr na miejscu. Bajka. Tylko pod kolano warto cos podlozyc bo beton twardy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

może się komuś przyda ta informacja, to tego modelu można kupić filtr kabinowy biofunkcjonalny, który składa się z trzech warstw, zwykłej, z węglem i powłoką chroniącą przed alergenami i bakteriami oraz pleśnią, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj producenta i numer katalogowy,umieścimy go w spisie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...