Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

błąd P1065 i P1065*


domkor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 


tak jak w tytule po złożeniu auta (mała stłuczka )  silnik odpalił wszytko igła i po około 2 dniach wywaliło mi na pomarańczowo kontrolkę silnika .  Auto nadal żadnych problemów silnik pracuje równo,  zarówno na gazie jak i benzynie na wysokich i niskich obrotach pali od strzała ale mnie to denerwuje. 


 


Po podpięciu do kompa pokazuje mi błąd P1065 lub P1065* 


 


Mała prośba do zorientowanych. Co ten błąd oznacza ? ( przeszukując fora znalazłem ten błąd  przy ropniakach -problem z ciśnieniem paliwa- a ja na etylinie śmigam czasami na trasach na gazie). 


 


Pozdrawiam i ponownie proszę o pomoc


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czujnik uderzeniowy...
PS.
Z własnego doświadczenia radzę znaleźć usterkę, bo zwarcie prowadzić może do wielu przykrych wydarzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik uderzeniowy (zakładam że chodzi Ci o sensor airbag) był wymieniony autko jeździło i nic nie świeciło właściwie żadnych oznak usterki poza zapaloną kontrolką silnika. 

Edytowane przez domkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wskazuje na to że ECM po przełączeniu stacyjki na OFF nie utrzymuje w pamięci pewnych ustawień, których się nauczył . Także albo sam ECM jest uszkodzony albo nie dochodzi napięcie podtrzymujące pamieć ECM-u . Należy sprawdzić na którym przewodzie ECM-u po wyłączeniu stacyjki nadal powinno być 12V i czy takowe właśnie tam jest.

Edytowane przez boszax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam nie ma przekaźnika ,który wyłącza się z opóźnieniem aby ECM mógł się poprawnie wyłączyć ?  W dieslu zdaje mi się ,że tak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

 

informacyjnie po wymianie akumulatora problem zniknął. Stary niby był dobry ale podczas rozruchu zwłaszcza przy włączonych innych urządzeniach tak troszkę słabiej kręcił ( mniej energicznie ) . skasowałem błąd wymieniłem aku i jak na razie od dwóch dni problem się nie pojawił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stary może nie dobrze był dokręcony albo zaśniedziałe styki albo masa słaba?

 Nie chce mi się do tego dochodzić zmieniłem jest ok i tyle mi wystarcz.

Tak poza tym to widzę iż też masz columbie czym ta wersja różniła się od innych. Jak szukam w nissanie to w ogóle takiej wersji nie znajduję w tym roczniku 12.2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były były a w 2006 to już popularne były w cennikach, zachowałem sobie taki na pamiątkę.. Ale nie była to jakaś specjalna wersja. Miała naklejkę na klapie i trochę inne wyposażenie ale nie specjalnie lepsze. Raczej chodziło by zwiększyć sprzedaż jakimś trickiem. Był wątek w forum.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Torque pro pokazał P1065 - pomimo tego że klema była skręcona na max miała drobny luz delikatnie można było nią poruszać, podłożyłem blaszkę skręciłem (klema do wymiany) i jest ok bez błędu. 

Edytowane przez lipaV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...