Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana płynu chłodniczego.


leszekns
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale do czego?? zdejmujesz węże wylewasz, wlewasz i po sprawie, jak nie chcesz wymieniać nigdzie dalej to zaciskasz węże pomiędzy chłodnica a silnikiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy koreczek  :)  aby przewodów po Dinowemu nie szarpać  :D

A jakim płynem masz zamiar zalewać ???

Ja zalewałem i zalewam tym - http://www.prestone.pl/produkty/uklad-chlodzenia/plyn-do-chlodnic.html

Jak zalejesz nowy płyn, uruchom silnik i włącz temperaturę  grzania wnętrza na MAX!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjmuje termostat i zaraz jest po sprawie :-) ew. Można wykręcić śrubę spustowa bloku silnika, ale to już trzeba się nasiłować

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci baba narzeka, to pilnuj sasiadow.

Co do spuszczenia plynu to pikus, a jedynym problemem jest prawidlowe odpowietrzenie ukladu, gdyz czasami nic sie nie robi, czasami dmuchawka max, itd.. a czasami trzeba szukac odpowietrznika, gdyz nieprawidlowe odpowietrzenie moze doprowadzic do przegrzania sie silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik wszystko ładnie pokazuje. Tylko gość mógł przepłukać układ .

No i chyba tym płynem PRESTONE co pisałeś zaleje.

Dzięki EDZIO

Edytowane przez leszekns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co  :spoko:

Prestone trzyma jakość od lat! ja na nim nigdy nie miałem problemów z układem chłodzenia  :spoko:

Tylko nie zapomnij dobrze odpowietrzyć układu i dać max temp na nagrzewnicę !

 HR16DE w układzie pływa 6.3l   -   HR18DE pływa 6.8l  

 

Kazik ja już baby nie muszę pilnować :P  ja od 10 lat całego osiedla pilnuję bo żem damski krawiec  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wylaniu i zalaniu nowego płynu złap przewody i ściskaj wtedy powinien wciągnąć kapkę więcej płynu na zimnym !

Kiedy zrobisz Max temperaturę i odpalisz silnik to obserwuj korek zaczną pojawiać się bąbelki powietrza, sprawdzaj przewody muszą być gorące i pełne nie flaki - popompuj górny i dolny przewód dolewaj ubytki na bieżąco! zobacz czy zacznie lecieć ciepłe powietrze!! 

Kiedy zacznie lecieć ciepłe przegazuj na obrotach niech włączy się wentylator musi włączyć się wentylator i dolny przewód i górny musi być gorący !!

Włączył się wentylator to jeśli bąble nie lecą! wyłącz silnik i zamontuj pojemnik dolej do max w wyrównawczym i kontroluj ubytki płynu i uzupełnij  :)

 

Ja to ostro gniotę te przewody aby więcej wlazło płynu, nigdy nie płukałem układu bo nigdy nie doprowadziłem aby płyn jaki by nie był czerwony niebieski żółty stracił klarowność !!!

Ludzie nie zmieniają płynu po 10 lat to tam w układzie szlam jest, tak to trzeba płukać ale nie wodą z kranu tylko wodą dystylowaną i płukanka Prestone :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie wiadomo gdzie znajduję się takowa śruba :)  

Serwis Nissan też nie chciał zdradzić gdzie jest ta śruba odpowietrzająca, powiedzieli że najlepiej do nich przyjechać oni zrobią to lepiej  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdzieś jest ale ja go u siebie nie namierzyłem  :D

Liczę że forumowy fachura przeczyta i nam napiszę gdzie on jest a jak się dowiem to odkręcę go za 5 lat  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W p12 jest na aluminiowej obudowie termostatu, zaraz nad plastikową osłoną termostatu. Nie do pominięcia.

 

odpowietrzanie z nią jest banalne i b. szybko załatwia się temat napełnienia układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...