Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Primera 2006, 1.8 benzyna 170 tyś. km


ganzos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie. Jaki zalecacie olej do Primera P12 z 2006 roku? Samochód ma przejechane 170 tyś. km i ma silnik 1,8 w benzynie. Na razie mam Mobil 1 5W40. Nie wiem ile bierze oleju, bo dopiero go kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostań przy 5w40, ale zmień na pełny syntetyk.

 

Ja zalałem 2 dni temu specola i testuję właśnie ten polski produkt, ale oczywiście możesz spokojnie lać produkty bardziej znane - liqui moly high tech (lub tańszy meguin), amsoil, penrite itp. - fajny poradnik o olejach jest tu: http://www.squadracorse.pl/viewtopic.php?t=1234

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

..Na razie mam Mobil 1 5W40. Nie wiem ile bierze oleju, bo dopiero go kupiłem.

 

sugeruję najpierw zorientować się czy bierze olej (i ile) i dopiero wtedy zadecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruję najpierw zorientować się czy bierze olej (i ile) i dopiero wtedy zadecydować

 

Może inaczej. Bierze olej, ale nie wiem w jakim tempie. Po kartce przy silniku widać, że był wymieniany w marcu 10 tyś. km temu. Poziom zszedł poniżej poziomu min. tak, że jest tylko na końcówce bagnetu.

 

Wiem, wiem... Powinienem to sprawdzić. Nie strzelajcie do mnie. Emocje, emocjami i przegapiłem to podczas oglądania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale każda p12 1.8 pije olej, więc... tylko dziwny sprzedawca, że nei dolał przed sprzedażą... chyba, że jeździł tak zawsze, nie dolewając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale każda p12 1.8 pije olej, więc... tylko dziwny sprzedawca, że nei dolał przed sprzedażą... chyba, że jeździł tak zawsze, nie dolewając

 

Jak nie dolał przed sprzedażą to raczej nigdy nie dolewał. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dolał przed sprzedażą to raczej nigdy nie dolewał. ;-)

 

no właśnie, więc pewnie notorycznie przycierał silnik, albo miał mega fuksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dolał przed sprzedażą to raczej nigdy nie dolewał. ;-)

 

niekoniecznie, mógł przed sprzedażą nie dolać celowo aby być bardziej wiarygodnym

ale teraz to trzeba tylko przejechać 2-3kkm i sprawa będzie jasna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tak zrobić, tylko powiedzcie jaki olej nalać? Może być ten 5W40, czy może lepiej 5W30?

 

Jeśli 5W40 to, czy nada się olej "Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40"?

Edytowane przez ganzos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tak zrobić, tylko powiedzcie jaki olej nalać? Może być ten 5W40, czy może lepiej 5W30?

 

Jeśli 5W40 to, czy nada się olej "Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40"?

 

na razie dolej taki sam jaki jest obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup płukankę jaką możesz np L&M 300ml, wlej do starego oleju w silniku niech popracuje 30 min i zalej Specol Gold 5w40 Olej ten to pełen syntetyk PAO a cena lux niska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....zalej Specol Gold 5w40 Olej ten to pełen syntetyk PAO a cena lux niska :D

 

 

cena faktycznie lux niska tylko czy nie za niska?

A jak ma wyglądać nie pełna wymiana  ???

 

dolewka jeśli spora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak przyłożyć wysokiej marży bo oleje Specol nie są znane na rynku  :bezradny:


 

dolewka jeśli spora

Dolewka taka czy siaka to dolewka oleju  :)

A wymiana to wymiana oleju wraz z filtrem oleju, najlepiej poprzedzona płukanką silnika co wymianę oleju  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specol Gold ,robi teraz karierę na forach tuningowych  :)

I jest jeden film na You z Gold 5W40  :)

 

ten filmik w sumie nic nowego nie wnosi, dobrze by było

przeczytać opinię kogoś kto przejechał na nim te min. 10-15kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja zalałem 2 dni temu specola i testuję właśnie ten polski produkt, ale oczywiście możesz spokojnie lać produkty bardziej znane - liqui moly high tech (lub tańszy meguin), amsoil, penrite itp. - fajny poradnik o olejach jest tu: http://www.squadracorse.pl/viewtopic.php?t=1234

Ja czekam na opis naszego kolegi :whistle:  co zalał własnie Sepcol Gold 5W40  :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie 2 polaków tam 3 zdania ;) póki co sprawdź ile tego oleju bierze (dolej do max taki sam ojej) i wówczas zadecyduj... jak niewiele to możesz zostać przy 5w40, jak wcina olej w stopniu widocznym na bagnecie po przejechaniu 1000 km to spróbuj 5w50. mnie przesiadka z 5w40 na właśnie taki spowodowała, że mniej oleju znika w trasie - w mieście różnice niezauważalne. Jeżeli będzie zużycie na poziomie przewidzianym przez producenta (1 litr na 1000 km ;) to jeszcze można ratować się 10w60 (syntetyk) ale na to może być już za późno - pomoże tylko wymiana pierścieni. Spotkałem się z teorią z ASO Nissana, że jak wymieniali w tych silnikach pierścienie na gwarancji, to po wymianie stosowali zapobiegawczo 10w60 ze względu na słabe smarowanie w tym silniku (masz tylko 2,7 litra oleju - w silnikach w granicach pojemności 1 litra wlewa się około 3 litrów a nie w 1.8!!) dlatego stosowanie większych gęstości wysokotemperaturowych zostawia grubszy film olejowy na cylindrach, przez co pierścienie mają lepsze smarowanie i się nie zapiekają. Co do producenta to sobie wybierz jakiego chcesz... dla mnie to drugorzędna kwestia.

PS. Zainwestuj w oryginalny filtr oleju z ASO Nissna - kosztuje 40 zł (zamiast 20) ale u mnie o dziwo też to zmniejszyło zużycie oleju 5w50.

Powodzenia.

Edytowane przez gall_anonim3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...