Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

szyberdach - ku przestrodze


carbomer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejsza deszczowa pogoda i auto zaparkowane prawym przodem w dół skończyło się małą powodzią po stronie pasażera. Winnym okazał się zatkany prawy przedni odpływ, reszta była ok, także radzę skontrolować ich drożność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kurde ja dziś zobaczyłem pod dywanik kierowcy i wilgno i rudo, to te odpływy zatkane? Dużo zabawy z tym podszyciem bo chyba o to chodzi?

Edytowane przez Glorusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podsufitka mokra? Woda na desce, fotelu? Jeżeli nie, to będzie: jakaś nieszczelność w ścianie grodzi, puściły spawy miedzy grodzią a fartuchem-podłużnicą, brak zaślepki w podłodze, nagrzewnica cieknie lub rura z szyberdachu odczepiła się przy samej podłodze pomiędzy blachami, pod cięgnem otwierania maski. Albo jeszcze jakieś inne licho.

Edytowane przez carbomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza deszczowa pogoda i auto zaparkowane prawym przodem w dół skończyło się małą powodzią po stronie pasażera. Winnym okazał się zatkany prawy przedni odpływ, reszta była ok, także radzę skontrolować ich drożność.

 

 Możesz podpowiedzieć jak skontrolować drożność odpływów lub je przepchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę, aby skontrolować należy otworzyc szyberdach i zobaczyć czy woda nie stoi w miejscu odpływu, w narożnikach, żeby oczyścić należy:

1. Odkręcić osłony przeciwsłoneczne kierowcy i pasażera oraz uchwyt pasażera,

2. Zdemontować: maskownice głośników na desce rozdzielczej, osłony przednich słupków i konsole szyberdachu,

3. Zsunąć uszczelki drzwi i szyberdachu,

4. Odchylić podsufitkę.

Teraz po obu stronach mamy dostęp do rurek które łatwo można odczepić od króćców. W celu ich oczyszczenia dmuchamy w nie haha, syf powinien wylecieć w próg.

Edytowane przez carbomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

WItam, mam problem z szyberdachem, podczas jazdy otworzył się sam i nie chce zamknąć, nie wiem co siędzieje, jak kostke odłączyłem i włączyłem to przycisk działał, udało mi się zamknąć i odłączyłem kostkę żeby mi sięczasem nie otworzył, żona jechała po kilku dniach i podczas jazdy przy odłączonej kostce i jest mega problem bo jest zima a garażu brak... :/ ktoś pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, mam problem z szyberdachem, podczas jazdy otworzył się sam i nie chce zamknąć, nie wiem co siędzieje, jak kostke odłączyłem i włączyłem to przycisk działał, udało mi się zamknąć i odłączyłem kostkę żeby mi sięczasem nie otworzył, żona jechała po kilku dniach i podczas jazdy przy odłączonej kostce i jest mega problem bo jest zima a garażu brak... :/ ktoś pomoże??

Niezrozumiała ta wypowiedź.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy nagle szyber sam się otworzyl, przycisk nie reagował, po upływie 20min przycisk zaczął działać. zamknąłem szyber ale po kilku sekundach znów się otworzyl i tak było kilka razy. udało mi się zamknąć szyber i wyciągnąłem kostke. Po kilku dniach Przy wyłączonej kostce znów się otworzył i nie można go zamknąć, przycisk nie reaguje

Edytowane przez GrzegorzSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdajesz sobie sprawę ,że napisałeś to samo w drugim temacie i dostałeś tam odpowiedź jak zamknąć ręcznie dach oraz instrukcję w pdf-ie do niego ? 

 

 

Nigdy nie interesowałem się szyberdachem ale do otwierania jest automat  ( raz wciśniesz i otwiera do końca ) więc zapewne to z nim jest problem. Nie mam tylko pojęcia czy znajduje się on w silniku czy gdzieś pod deską. 

 

Myślałem ,że prąd idzie przez włącznik i odłączenie go pomoże ale najwyraźniej problem tkwi właśnie w tym module. Odłączenie wtyczki silnika szyberdachu i zamknięcie go ręczne  musi w takim razie pomóc . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdajesz sobie sprawę ,że napisałeś to samo w drugim temacie i dostałeś tam odpowiedź jak zamknąć ręcznie dach oraz instrukcję w pdf-ie do niego ? 

 

 

Nigdy nie interesowałem się szyberdachem ale do otwierania jest automat  ( raz wciśniesz i otwiera do końca ) więc zapewne to z nim jest problem. Nie mam tylko pojęcia czy znajduje się on w silniku czy gdzieś pod deską. 

 

Myślałem ,że prąd idzie przez włącznik i odłączenie go pomoże ale najwyraźniej problem tkwi właśnie w tym module. Odłączenie wtyczki silnika szyberdachu i zamknięcie go ręczne  musi w takim razie pomóc . 

wiesz co pisałem wcześniej pisałem na telefonie wiadomość ale nigdzie mi nie wyświetlała nie mogłem jej znaleźć może dlatego tak wyszło, sorki. dziś po pracy lecę od razu sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...