Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai +2 Drżenie


DiLGT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moj qshqai +2 ma taka przypadlosc jak wjezdzam w zakret na wyzszym biegu albo przy podjezdzie pod gorke i dodaniu powoli gazu wyczuwam drżenie - wibracje. Co moze byc powodem? Ktos mial podobna przypadlosc?

 

Silnik 2.0 dCi

Skrzynia: automat

Zakres obrotow podzas ktorych wystepuje problem 1500-2000

Naped: auto 4x4

Predkosci przy ktoych to zauwazam 40-70

Dzieje sie tak na paliwie ze Shela, BP  i lokalnego dystrybutora Lotos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj qshqai +2 ma taka przypadlosc jak wjezdzam w zakret na wyzszym biegu albo przy podjezdzie pod gorke i dodaniu powoli gazu wyczuwam drżenie - wibracje. Co moze byc powodem? Ktos mial podobna przypadlosc?

 

Silnik 2.0 dCi

Skrzynia: automat

Zakres obrotow podzas ktorych wystepuje problem 1500-2000

Naped: auto 4x4

Predkosci przy ktoych to zauwazam 40-70

Dzieje sie tak na paliwie ze Shela, BP  i lokalnego dystrybutora Lotos

A na innym paliwie nie? :)

A tak poważnie sprawdź przeguby. Mogą mieć już luzy i stąd te drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak telepie budą na niskich obrotach to dwumas sie kończy

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

W automacie ??1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie w automacie z tego czytalem nie ma dwumasy. Natomiast przeguby by wality tez przy powolnym ruszaniu na skreconych kolach a jakis czas temu wibrowalo przy przyspieszaniu na prostej pod gorke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to na 99% obstawiam przegub (prawdopodobnie wewnętrzny - uszkodzony krzyżak). Luzy na przegubie nie muszą skutkować hałasowaniem na skręconych kołach.

Edytowane przez horte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jaka jest szansa ze sie to wysypie podczas jazdy? Musze zrobic trase 700km i nie mam opcji tego naprawic. Jak sie diagnosuje czy to jest lewy czy prawy? W ASO wymieniaja caly przegod czy krzyzak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie, moja Qaśka +2, 2.0 dci automat też drży, ale przy rozpędzaniu auta delikatnie, a przy hamowaniu dużo mocniej.

Czy to mogą być tarcze, czy przeguby, czy dwumas?? W dieslach automat jest dwumas ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, moja Qaśka +2, 2.0 dci automat też drży, ale przy rozpędzaniu auta delikatnie, a przy hamowaniu dużo mocniej.

Czy to mogą być tarcze, czy przeguby, czy dwumas?? W dieslach automat jest dwumas ???

 

Możliwe, że końcówki drążków kończą swój żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dla potomnosci: w ASO potwierdzili ze winna jest polos i przegub wewn. Nowy w aso ok 3tys + 500 za wymiane. Kupilem jedyny zamiennik na rynku za oszalamiajace 400zl + 100 za wymiane u mojego mechanika. Wibracje ustaly, na uszkodzonym przegobie przejechalem ok 2tys km. Ale pod koniec jazda byla bardzo uciazliwa ale nie bylo wyjscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, moja Qaśka +2, 2.0 dci automat też drży, ale przy rozpędzaniu auta delikatnie, a przy hamowaniu dużo mocniej.

Czy to mogą być tarcze, czy przeguby, czy dwumas?? W dieslach automat jest dwumas ???

 

Sprawdź czy to nie krzyżaki na wale. U mnie takie były objawy ich zużycia. Nowy wał 6000 zł, regeneracja 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam !

Mam to samo dodatkowo mam delikatne drgania przy ruszaniu, wiem ze to nie są przeguby bo wymienione na nowe, hamulce tył wymienione na nowe,hamulce przód wymienione 6 miesięcy temu, no chyba że trefne tarcze dodatkowo wymieniona jedna piasta prawy przód łożysko siadało, a drgania dalej są i nasilają się przy hamowaniu i teraz lekko odczuwam to na pedale hamulca i bardzo delikatnie na kierownicy.

 

Ma ktoś jakiś pomysł co może być.

 

Zastanawiam się jeszcze nad tą piastą co była wymieniana.

 

Dodam że to samo jest na oponach letnich i zimowych, letnie na alusach zimowe na stalowych

Edytowane przez pieetreek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy dobrze pamiętam że są trzy?

W aso niby sprawdzali przy wymianie wachacza potem sam sprawdzałem górna i niby ok, ale dla świętego spokoju góną jutro sprawdze a pozostałe musze poczytać jak sprawdzidz, zastanawiam się czy nie podjechać do jakiegoś dobrego mechanika zeby to sprawdzidz bo moze ja zle oceniam stan tej poduchy i jest jednak uszkodzona. Jutro spróbuje sprawdzidz.

Sprawdzałem poduszke i chyba jednak ona nie mam pewności nagrałem filmik jak się zachowuje ale generalnie guma po ruszeniu ręką lata lużno

Powodem drgań okazała się korozja pomiędzy tarczą a piastą

Edytowane przez pieetreek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak drgania są odczuwalne na kierownicy i pedale hamulca to bym obstawiał tarcze. Miesiąc temu miałem sytuację taką, że po zamontowaniu nowych tarcz na przodzie miałem impulsowe hamowanie wyczuwalne również na pedale hamulca. Skrzywiona była nowa tarcza hamulcowa firmy TRW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Panowie potrzebuję wparcia/porady ..... Pacjent Nissan QQ 2009 2.0 benzyna 4x4 Od dłuższego czasu walczę z wibracjami przy przyspieszaniu na biegu 2 oraz 3 pomiędzy prędkościami około 20 do 60 najbardziej jest to odczuwalne przy gwałtownym przyspieszaniu. Objaw ten występuje przy jeździe na wprost oraz strasznie się nasila przy skręcie w lewą stronę podczas dynamicznego przyspieszania. W przypadku skrętu w prawą stronę objawu takiego brak bądź jest niewyczuwalny. Wibracje są wyczuwalne z prawej strony czuć je z pozycji kierowcy oraz pasażera. Wymiana kompletnej lewej półosi nic nie pomogła. Prawa półoś wysłana do regeneracji w Toruniu poprawy brak ........ może ktoś ma jakiś pomysł w która stronę iść .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wymienione wcześniej w tym wątku rzeczy sprawdzałeś ? wał (krzyżak / podpora), poduszki silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie !

 

Ostatnio pisałem ze problem zniknął bo powodem była korozja miedzy tarczą a piasta niestety problem powrócił. Znowu drzy Samochód przy hamowaniu i przy ostrym ruszaniu.

 

Nie mam pojecia co jeszcze mozna sprawdzic mechanik tez juz rozkłada ręce wymienione juz prawie wszystkie elementy napedowe i hamulcowe a problem nadal jest i podobno z tylnej czesci nadwozia.

 

Wymienione sa juz trzy piasty na nowe wymienione obie półosie z przodu z przegubami wymienione tarcze przód i klocki sprawdzone tarcze tył i klocki sprawdzone wachacze przednie i wymienione sworznie. Ma ktos jakis pomysł co jeszcze sprawdzić czy moze to byc wina wachaczy tyl miałem obcierke z prawej strony jakis czas temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam.

Jak masz inne opony lub koła to je zamontuj. Znam z własnego przypadku sytuację, że nowe, wyważone na 0 opony ( u różnych wulkanizatorów) powodowały drgania auta.

 

Aha...

Półosie były wymieniane kompletne? Z przegubem zewnętrznym i wewnętrznym?

Edytowane przez horte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półosie kompletne wszystkie cztery przeguby nowe

 

Koła zmieniałem zimowe i letnie to samo byłem zimowe wyważać u innego wulkanizatora wyważył ale sytuacja sie nie poprawiła

 

Juz pisałem do mechanika dodatkowo zeby moze załozył kola od innego samochodu i sprawdził

Edytowane przez pieetreek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sprzęgłem, to może okazać się słuszna koncepcja. Jeżeli faktycznie wszystko jest posprawdzane, półosie kompletne wymienione, hamulce zrobione i piasty, to chyba tylko dwumas pozostał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...