Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Napęd 4x4


Gość cholo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie o naped jak włanczam auto to swieci 4wd na zielono a jak lock to swieci 4wdlock na pomarańczowo czy tam ma byc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że jestem nowy natym forum więc proszę o wyruzomiałość.

Mam x-traila T-31 2,0 D 150 KM automat/tiptr

onic rocznik grudzień 2007. Mój problem pojawił się jakieś 3 miesiące temu po przejechaniu ok 30km i wyjściu z auta poczułem jak by się coś nagżało, sprawdziłem były to koła tyne, tzn. nagżane tarcze oraz bardzo ciepłe felgi stalowe (mam komplet zimówek na felgach stalowych). Przednie koła w porównaniu z tylnymi były prawie zimne. Samochód na postoju lewarek w położeniu N dał się łatwo przesuwać czyli koła nie blokowały. Po przejechaniu następnych 30km i sprawdzeniu kół było wszystko ok, koła były zimne. W czasie jazdy czułem, że auto jedzie jakby cieżej, jakby silnik głośniej chodził ale zwaliłem to na silny wiatr. I jeszcze jedno, poprzedniego dnia jeździłem po bezdrożach, przełączałem przełacznik napędu na AUTO, koła był mocno obłocone, a po jeździe zaciągnąłem hamulec ręczny. Pomyślałem sobie: błoto, mróz, przyłapał ręczny - na przyszłość nie stawiać z górki i w zimie nie zaciągać ręcznego.

Tak było ok do wczoraj. Po przejechaniu mniej więcej takiego samego odcinka 30km, zauważyłem tym razem że tylko jedno tyne koło (prawe) jest mocno nagżane lewe tylne było takie ledwo ciepłe jak obydwa przednie. no i znowu po chili postoju i po ponownej jeżdzie wszystko ok.

Mam więc pytanie, może ktoś wie co jest przyczyną tego, może ktoś się z tym spotkał.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy grzeją ci się także półosie od tylnego mostu i sam tylny most. Wymieniałeś kiedykolwiek olej w tylnym moście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy grzeją ci się także półosie od tylnego mostu i sam tylny most. Wymieniałeś kiedykolwiek olej w tylnym moście?

 

 

Na 99%jestem pewny ,ze ewidentnie przyczyna jest w samym kole.Prawdopodobnie zapiekają sie ślizgi klockow hamulcowych lub blokuje sie ręczny hamulec.

Gdyby było cos z półosiami-raczej z ich łożyskami- to bardzo głosno słychac i zwiekszony poziom halasu napewno by zwrócił Twoja uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam, posiadam Nissana X-Traila 2006r. Podczas dłuższej przerwy ( 2m-cy ) samochód stał z powodu lekkiej kolizji, gdy w końcu wyjechałem sam. z garażu po przekroczeniu 60 km/h zapaliła się kontrolka 4WD . Po zgaszeniu i ponownym przekroczeniu 60-tki to samo. Jeżeli przełączę panel na pozycję 4x4 po ruszeniu momentalnie pojawia się pomarańczowa kontrolka 4WD na desce.

Proszę o pomoc, gdyż zbliża się zima i jazda z świecącą pomarańczową kontrolką bardzo mnie irytuje.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

skombinuj sobie x-trail t30 manual, z tego co pamiętam to komputery znajdują się pod głośnikami przód podszybia, pod zegarem. Dojście może być też od strony pedałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...