Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony zimowe


Yawag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To będzie moja pierwsza zima z x-trailem.

Chciałem się zapytać użytkowników T32 jaki rozmiar opon zimowych macie ( bądź zamierzacie kupić) ?

Ja mam lenie 19''.

Do zimowych raczej kupię stalowe felgi. Tylko nie wiem w jaki rozmiar uderzyć?

Zakup 19'' jednak trochę boli ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem również nowy użytkownikiem i posiadaczem od lutego br nowego X-Traila 1,6 dci 4x4

Również zastanawiam się nad zakupem opon zimowych (letnie 19"). Zamierzam pozostawić alufelgi i zakupić Continental WinterContact TS 850P 19"

Będę wdzięczny za porady i wasze doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zalecany przez producenta, czyli 17 cali również montowane na autach do sprzedaży. Moim zdaniem, stalowa już tutaj nie przystoi i zakupiłem http://allegro.pl/4x-felgi-borbet-re-si-17-5x114-3-et40-honda-mazda-i6544223261.html?reco_id=32c3c8a6-8f86-11e6-b4a4-56847afe9799&ars_rule_id=201

a do tego Hankook W320 225/65 ( jak zawsze myślałem o Sava Eskimo, które kupowałem już 2-3 razy na inne auta, ale trafiłem dobrą cenę na Hankook, a opinie mają podobne ).

Myślałem nad samymi zimówkami 19 cali, ale dobry komplet kosztuje niewiele mniej niż alu17 + zimówka.

Zawsze łatwiej i szybciej przerzucić całe koła niż bawić się w zamiany opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To będzie moja pierwsza zima z x-trailem.

Chciałem się zapytać użytkowników T32 jaki rozmiar opon zimowych macie ( bądź zamierzacie kupić) ?

Ja mam lenie 19''.

Do zimowych raczej kupię stalowe felgi. Tylko nie wiem w jaki rozmiar uderzyć?

Zakup 19'' jednak trochę boli ;)

Pozdrawiam.

ja nabyłem zestaw alu (Enzo) i opony Falken HS 449 225/65/R17 + czujniki ciśnienia - calosc 3.500 zł

 

ps. dobre w T32 jest to ze mozna wgrac 8 czujników i nie trzeba przy zmianie kół znowu wgrywać (np Opel Astra nowa ma tylko 4 czujniki w pamieci)

  zKlasa średnia Falken HS 449

 

Czytaj więcej: http://www.oponeo.pl/dane-opony/falken-hs-449-225-65-r17-102-h#121267129

Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad samymi zimówkami 19 cali, ale dobry komplet kosztuje niewiele mniej niż alu17 + zimówka.

 

 

Wg moich wyliczeń różnica może być jednak całkiem spora, np. dla opon Hankook Winter i*cept evo2:

 

19:

4 * opona = 4 * 566 zł (http://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook-winter-i-cept-evo2-suv-w320a-225-55-r19-99-h#117124995) = 2264 zł

 

17:

4 * opona = 4 * 495 zł (http://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook-winter-i-cept-evo2-suv-w320a-225-65-r17-102-h#116219785) = 1980 zł

4 * felgi alu z podanej oferty Allegro = 1429 zł

4 * czujniki ciśnienia = ok. 800 zł

= 4209 zł

 

Czyli różnica to prawie 2000 zł.

 

Sam stoję przed takim samym dylematem i pewnie gdyby nie czujniki, to brałbym komplet kół, ale chyba jednak przy takiej kwocie zostanę przy samych oponach.

 

Edytowane przez Yukka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze masz pole manewru i rezygnacji z czujników ciśnienia.

 

PS opony kupiłem w sierpniu i zapłaciłem 415 zł/szt. ( produkcja 2016 ) - pierwszy raz nie kupowałem na tzw ostatnią chwilę :)


 

ps. dobre w T32 jest to ze mozna wgrac 8 czujników i nie trzeba przy zmianie kół znowu wgrywać (np Opel Astra nowa ma tylko 4 czujniki w pamieci)

 

Wszystkie Ople po 2014 tak mają ( ale np insignia ma już samoprogramujące ), skąd informacja, że w Nissanie jest pamięc na 8 szt.? A co z zapasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze masz pole manewru i rezygnacji z czujników ciśnienia.

 

PS opony kupiłem w sierpniu i zapłaciłem 415 zł/szt. ( produkcja 2016 ) - pierwszy raz nie kupowałem na tzw ostatnią chwilę :)

Wszystkie Ople po 2014 tak mają ( ale np insignia ma już samoprogramujące ), skąd informacja, że w Nissanie jest pamięc na 8 szt.? A co z zapasem?

nie posiadam zapasu tylko dojazdowe, wiec wiadomo :wave:

 

ad. 8 szt w pamięci - bo już zmieniałem z letnich na zimowe i znowu na letnie - i....effortless :icecream:

Wszystkie Ople po 2014 tak mają ( ale np insignia ma już samoprogramujące ),

co to znaczy samoprogramujące? Jak to działa? Wiem ze np Fiat ma czujniki "ciśnienia" ale na ABS i te daja jedynie info ze kicha jest a nie dokladny pomiar.

Ale ze samoprogramujące?  Coś mi tu nie konweniuje :pc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn, że nie musisz jechać do serwisu na programowanie ( jak sam pisałeś, standardowo jest pamięc na 4 szt )

poza insignią, samoprogramujące są również w nowej corsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn, że nie musisz jechać do serwisu na programowanie ( jak sam pisałeś, standardowo jest pamięc na 4 szt )

poza insignią, samoprogramujące są również w nowej corsie

 

czyli słowo "samoprogramujące" jest nieprecyzyjne.

BTW - a co jeśli zamienisz koła między osiami tj. po zakupie masz zaprogramowane czujniki na okreslone miejsca a w kolejnym sezonie zamienisz miedzy osiami (przyjmuję ze strona zostaje ta sama)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem, podobnie zakładam, ze jest w nissanie. Czujnik nie jest przypisany do danego miejsca. Na pewno nie jest tak w nowym mondeo i nie jest tak w 3MPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem, podobnie zakładam, ze jest w nissanie. Czujnik nie jest przypisany do danego miejsca. Na pewno nie jest tak w nowym mondeo i nie jest tak w 3MPS.

 

jak rozumieć ze czujnik nie jest przypisany do danego miejsca? Komputer pokazuje cisnienie dla danego koła konkretnie przecież. Czyli skoro pokazuje lewy przód 2.3  a lewy tył 2.1 to co będzi pokazywał jak zamiensz koła miejscami pomiędzy osiami? Sadze ze ID czujnika jest przypisane do konkretnego koła w kompie i dlatego pokazuje na schemacie to konkretne cisnienie. Jesli zamienisz przód z tyłem to nadal ID czujnika jest przypięte do konkretnego miejsca. Chyba ze sie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dla każdego koła jest osobny odbiornik z tak krótkim zasięgiem, że łapie sygnał nadajnika tylko z najbliższego mu koła

nie sądzę. Wtedy nie byłoby problemu z wgrywaniem i szopek z tym związanych.  Znalazłem właśnie tekścik

 

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/jak-dzialaja-uklady-kontroli-cisnienia-w-oponach/xqnemd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec ze np rotujac kola w trakcie sezonu, za każdym razem pędzisz do serwisu?? Jeszcze raz napisze, insignia, nowa corsa, nowe mondeo i mps, nie maja przypisanego kola do miejsca, czujniki programuja sie same, do zadanego zakresu.

Oprócz komunikacji radiowej i przypisania czujnika do auta, nie ma innego rodzaju programowania, typu - lewa/prawa, przod/tyl.

Chcesz się przekonać, zamień kola miejscami.

Co do testu, nie ma reguły, ale pismaki nie uczą sie na własnych bledach, bo nikt od nich tego nie wymaga. Zreszta często pracownicy serwisów, uczą sie od klientów bo sa niezoinformowani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec ze np rotujac kola w trakcie sezonu, za każdym razem pędzisz do serwisu?? Jeszcze raz napisze, insignia, nowa corsa, nowe mondeo i mps, nie maja przypisanego kola do miejsca, czujniki programuja sie same, do zadanego zakresu.

Oprócz komunikacji radiowej i przypisania czujnika do auta, nie ma innego rodzaju programowania, typu - lewa/prawa, przod/tyl.

Chcesz się przekonać, zamień kola miejscami.

Co do testu, nie ma reguły, ale pismaki nie uczą sie na własnych bledach, bo nikt od nich tego nie wymaga. Zreszta często pracownicy serwisów, uczą sie od klientów bo sa niezoinformowani

  • nie pędzę bo mam 8 czujników wgranych
  • a jak się zachowają po zmianie pomiedzy osiami to napisze po zmianie - specjalnie dam z poprzedniej zimy z przodu na tył

BTW - kolega w nowej Astrze ma tylko 4 w kompie i zimowe musi wgrywać wiec nie wierzę ze nowa corsa ma inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do serwisu Opla i zapytaj :)

Z tego co wiem, niektórzy użytkownicy opli ( poza tymi przeze mnie wymienionymi ), zaopatrują się w programatory ( allegro, alibaba ) i sami to robią.

 

Edit: poszukałem i np na forum Opla Mokka, temat http://mokkaforum.pl/topic/32-zmiana-opon-na-letnie-a-czujniki-ci%C5%9Bnienia/

poczytaj wypowiedzi użytkownika Arkos ( wydaje się, że pracownik ASO Opla ) na temat samoprogramujących się czujników. To potwierdza to o czym pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do serwisu Opla i zapytaj :)

Z tego co wiem, niektórzy użytkownicy opli ( poza tymi przeze mnie wymienionymi ), zaopatrują się w programatory ( allegro, alibaba ) i sami to robią.

 

Edit: poszukałem i np na forum Opla Mokka, temat http://mokkaforum.pl/topic/32-zmiana-opon-na-letnie-a-czujniki-ci%C5%9Bnienia/

poczytaj wypowiedzi użytkownika Arkos ( wydaje się, że pracownik ASO Opla ) na temat samoprogramujących się czujników. To potwierdza to o czym pisałem wyżej.

 

NO I PRZECZYTAŁEM. tylko utwierdziło mnie w przekonaniu ze to co nazywasz samoprogramowaniem NIE ISTNIEJE. Muszą być wgrane i kropka. I to dodatkowo każde na określone miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....nooo ale samo-programowalne to nie znaczy, że same przypiszą się do auta, nie o tym piszę

cytując samego siebie: "Oprócz komunikacji radiowej i przypisania czujnika do auta, nie ma innego rodzaju programowania, typu - lewa/prawa, przod/tyl."

Piszę o tym, że mając wgrane, nie latasz co sezon do aso na ponowne programowanie, tzn że Twoje info o możliwości przypisania w x-trailu 8szt, jest prawdopodobnie tym samym co w insignii czy corsie

Jeszcze raz napiszę, nie przyporządkowuje się ich do danego miejsca, aż tak skomplikowany system to nie jest.  Impuls z czujników + częstotliwość 433 MHz - to prostota jak w pilocie do bramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę, nie przyporządkowuje się ich do danego miejsca, aż tak skomplikowany system to nie jest.

nadal nie czuję się komfortowo z tezą jak wyżej. Parowanie ID czujnika do kompa to raczej nieskomplikowana rzecz (tylko urządzonko trzeba mieć).

A skoro az tak nieskomplikowany jest to dlaczego komp pokazuje dokładnie na rysunku z samochodem ciśnienie każdego koła i dlaczego jest ono zgodne z tym ile napompuję na stacji?

 

BTW. w sobotę zmieniam koła na zimowe. Dam na tył te z przodu z poprzedniego sezonu i dam znać czy miałem rację ze komp pokaze niskie cisnienie z przodu a wysokie z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące się choć nie mam czujników ciśnienia. W Renault jest tak że czujniki mają różne kolory i na drzwiach kierowcy jest pokazane jaki kolor na jakie koło. Sam chciałem nabyć takowe czujniki na znanym chińskim portalu aukcyjnym i również czujniki przyporządkowane są do kół tzn. LP, PP, LT, PT.

Ponieważ jest to prosty system to czujnik sam raczej nie rozpozna na jakim jest kole.System także nie bedzie wiedział, że nagle ktoś pozamieniał miejscami koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące się choć nie mam czujników ciśnienia. W Renault jest tak że czujniki mają różne kolory i na drzwiach kierowcy jest pokazane jaki kolor na jakie koło. Sam chciałem nabyć takowe czujniki na znanym chińskim portalu aukcyjnym i również czujniki przyporządkowane są do kół tzn. LP, PP, LT, PT.

Ponieważ jest to prosty system to czujnik sam raczej nie rozpozna na jakim jest kole.System także nie bedzie wiedział, że nagle ktoś pozamieniał miejscami koła.

to mi się konweniuje :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OEM Nissan/Renault - jedno licho, zadzwoń do ASO niech podadzą Ci nr i sprawdzisz

ja na swoich mam te numery z logo Renault, na białej naklejce z drugiej strony

 

PS Opony i felgi kupowałem u jednego sprzedawcy, odbierałem osobiście i ten zrobił mi "niespodziankę" bo zmontował zestaw :), czujniki miałem w domu więc póki co, nie zakładam ich z premedytacją i jakoś chyba nie czuję się mniej bezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...