Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony zimowe


Yawag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety Kolego Moruniek ale żadna opona, jaka by nie była nie równa się w żadnym razie z łańcuchem na stoku...Żadnych szans.

Przejechałem w swoim życiu wile, wiele kilometrów dróg w Alpach, Dolomitach, Tatrach, wiele przełęczy górskich, stromych podjazdów więc coś o warunkach ultra-zimowych wiem. Większość osób zbyt szybko zakłada łańcuchy jak widzi drogę pokrytą śniegiem, dobra zimówka naprawdę daje radę (chyba że trafisz żywy lód). 

 

Ten zestaw, o którym piszę przetestowałem na Chopoku (0,5 metra kopnego śniegu i droga, która nie widziała pługa) a opony + napęd 4x4 dały spokojnie radę. Podjazd pod sam ośrodek (na górę) też bez problemów. Co prawda potrafiłem podjechać swego czasu ośką na Stożek, a niektórzy potrafili zakopać auta 4x4. 

 

Ja do domu na co dzień muszę dojechać leśną drogą o długości około 800 metrów (swego czasu miała inny przebieg i długość 2,5 kilometra). Nie jest ona odśnieżana regularnie, przypomina wiosną błotnisty potok, czasem jest zasypana śniegiem, a czasem to lodowa rynna. U mnie jazda w zimowych warunkach to codzienność i konieczność.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem w swoim życiu wile, wiele kilometrów dróg w Alpach, Dolomitach, Tatrach, wiele przełęczy górskich, stromych podjazdów więc coś o warunkach ultra-zimowych wiem. Większość osób zbyt szybko zakłada łańcuchy jak widzi drogę pokrytą śniegiem, dobra zimówka naprawdę daje radę (chyba że trafisz żywy lód).

 

Ten zestaw, o którym piszę przetestowałem na Chopoku (0,5 metra kopnego śniegu i droga, która nie widziała pługa) a opony + napęd 4x4 dały spokojnie radę. Podjazd pod sam ośrodek (na górę) też bez problemów. Co prawda potrafiłem podjechać swego czasu ośką na Stożek, a niektórzy potrafili zakopać auta 4x4.

 

Ja do domu na co dzień muszę dojechać leśną drogą o długości około 800 metrów (swego czasu miała inny przebieg i długość 2,5 kilometra). Nie jest ona odśnieżana regularnie, przypomina wiosną błotnisty potok, czasem jest zasypana śniegiem, a czasem to lodowa rynna. U mnie jazda w zimowych warunkach to codzienność i konieczność.

No to sie zgadzamy, na pierwszym miejscu umiejetnosci, a pozniej cala reszta, nigdy na odwrot

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam 19 + opony Continetala. Spędzam na stokach narciarskich ponad 40 dni w sezonie, jazda w ultra zimowych warunkach, opony przetestowane (tam gdzie inni na łańcuchach ja na oponach). Poszukaj dobrze, bo można je kupić w dobrej cenie, czasem kupione w Niemczech są tańsze o około 1000 zł na komplecie niż u nas. Do tego zestawu przy częstych wyjazdach w góry warto mieć skarpety (coś co zastępuje tradycyjne łańcuchy).

Kiedy jest alternatywa to wyższy  profil  a nie niższy  lepiej poradzi sobie w opisywanych warunkach zimowych.

Dlatego jak juz to zdecydowanie  lepsza bedzie 17 calowa opona do tego modelu niz 19".

A w rzeczywistosci i tak  najwiecej  znaczą umiejetnosci kierowcy niz cokolwiek innego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie stanęło na:

Czujniki wezmę w salonie. W Warszawie mają komplet za 680/kpl

 

Niestety z zakupem muszę poczekać te kilka dni do stycznia. Jak się nic nie zmieni to będzie to ten komplecik :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październiku zakupiłem kompletne koła używane; felgi aluminiowe  , opony zimowe YOKOHAMA 225/55/19 z 2015r., czujniki.

Wizyta w serwisie na sprawdzenie i wyważenie kół oraz wymiana jednego czujnika 270.

Na razie śniegu jak na lekarstwo [nie tęsknię] .Letnie i zimowe mają ten sam rozmiar i profil i identyczne felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie stanęło na:

Czujniki wezmę w salonie. W Warszawie mają komplet za 680/kpl

 

Niestety z zakupem muszę poczekać te kilka dni do stycznia. Jak się nic nie zmieni to będzie to ten komplecik :icecream:

Bedzie Pan zadowolony , nie zapomnij wrzucic foty na nowych kolach , tez zastanawialem sie nad srebrnymi, ale malzonka zdecydowala o black'ach, ktore tez mi sie juz podobaja na tym aucie. No i dzieki, ze nie oszpeciles x'a 17stka , a do wszystkich, ktorzy je maja to naprawde nic osobistego, o gustach sie przeciez nie dyskutuje, ja tylko uwazam , ze temu autu nie przystoi wiec wybaczcie

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez nori76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No i dzieki, ze nie oszpeciles x'a 17stka, a do wszystkich, ktorzy je maja to naprawde nic osobistego, o gustach sie nie dyskutuje, ja tylko uwazam , ze temu autu nie przystoi wiec wybaczcie

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

O gustach owszem masz racje nie dyskutuje sie ,tylko w tym watku raczej nie o wygladzie tylko bezpieczeństwie jazdy zimą.

Nie spodziewalem sie ,ze dla  kogos kolor felgi czy profil opony jest wazniejszy od zalet opon zimowych ,gdzie bezapelacyjnie wyzszy profil daje lepsza trakcje na sniegu jak rowniez i komfort jazdy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O gustach owszem masz racje nie dyskutuje sie ,tylko w tym watku raczej nie o wygladzie tylko bezpieczeństwie jazdy zimą.

Nie spodziewalem sie ,ze dla kogos kolor felgi czy profil opony jest wazniejszy od zalet opon zimowych ,gdzie bezapelacyjnie wyzszy profil daje lepsza trakcje na sniegu jak rowniez i komfort jazdy..

Nie jestem zdaje sie odosobniony w ocenie, ze bezposredni wplyw na bezpieczenstwo jazdy ma kierowca i jego umiejetnosci. To czy na 17, 18, 19 calowych kolach to sprawa drugorzedna, bardziej skupilbym sie jesli juz to na rzezbie samego bieznika. Natomiast zalet opon zimowych bym nie przecenial az tak bardzo oczywiscie do momentu kiedy nie spotkamy kopnego puchu, bo na lodzie to i tak jest posprzatane. Nie zebym nie zdawal sobie sprawy z zalet opony zimowej, ale nie przecenialbym jej nad umiejetnosci i zdrowy rozsadek kierowcy. Niektorym wydaje sie pewno, ze jak zaloza zimowa opone to sa niesmiertelni. Jesli dla Ciebie nie ma znaczenia jak wyglada Twoje auto, a 17calowe kolo w x'ie gwarantuje Tobie bezpieczenstwo to ja ten wybor akceptuje, ale sie z nim nie zgadzam bo kupowalem auto przede wszystkim oczami

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym tylko zgoda-podstawa to umiejetnosci kierowcy i styl jazd.

Ale mylisz sie bardzo piszac " czy na 17, 18, 19 calowych kolach to sprawa drugorzedna"-wysokośc opony  jest nie mniej ważna  od rzeźby bieżnika.

A jak juz ktos kupuje auto "oczami"to juz nic wiecej nie pisze w tym temacie..Zrozumialbym bym kobiete ,ale..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale mylisz sie bardzo piszac " czy na 17, 18, 19 calowych kolach to sprawa drugorzedna"-wysokośc opony jest nie mniej ważna od rzeźby bieżnika.

A jak juz ktos kupuje auto "oczami"to juz nic wiecej nie pisze w tym temacie..Zrozumialbym bym kobiete ,ale..

Szanuje kolegi opinie

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem kobietą , choć nie mam kobiecego pierwiastka w sobie to tez kupowałem auto oczami...

tzn . kiedy pierwszy raz zobaczyłem Pathfandera powiedziałem iz takie auto chcę i muszę je kupić!

 

a wybór konkretnego egzemplarza też był szybki, na zdjeciach super, w realu troszkę mniej ,wiadomo na zdjęciach nie widać rys itd...

ogólnie wszystko było OK więc kupiłem.

Ktoś kto pisze iz niczego nie kupuje oczami sam siebie okłamuje bowiem niejednokrotnie robi to podświadomość za nas.... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to sie wydac niewiarygodne ale ja akurat nalezę do tych kierowców dla których wyglad auta ,jego kolor jest sprawa nawet nie drugorzedna-moze trzeciorzedną

Dla mnie podstawą przy wyborze auta sa jego  walory techniczne,niezawodnośc ,koszt serwisu,komfort ,czy utrata wartości w czasie .

Kiedy w garazu  "przerobiło sie"kilkadziesiąt aut a jeździło sie jeszcze 2 x wieksza iloscią wyglad -kolor ma na prawde najmniejsze znaczenie .

A jak juz mam wybór co do koloru to oczywiscie najlepszy jest srebrno-szary-bo najmniej na nim widać brud.

Dlatego smieszy mnie kiedy w temacie doboru opon zimowych ,szczególnie kiedy ktos spodziewa sie jazdy w trudnych warunkach,w górach,sniegu ,dobiera jak najmniejszy możliwy profil opony(a w sniegu im wyzszy profil tym lepsza trakcja) ,a dodatkowo jeszcze bardzo wazny jest kolor ..felgi :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może to sie wydac niewiarygodne ale ja akurat nalezę do tych kierowców dla których wyglad auta ,jego kolor jest sprawa nawet nie drugorzedna-moze trzeciorzedną

Dla mnie podstawą przy wyborze auta sa jego walory techniczne,niezawodnośc ,koszt serwisu,komfort ,czy utrata wartości w czasie .

Kiedy w garazu "przerobiło sie"kilkadziesiąt aut a jeździło sie jeszcze 2 x wieksza iloscią wyglad -kolor ma na prawde najmniejsze znaczenie .

A jak juz mam wybór co do koloru to oczywiscie najlepszy jest srebrno-szary-bo najmniej na nim widać brud.

Dlatego smieszy mnie kiedy w temacie doboru opon zimowych ,szczególnie kiedy ktos spodziewa sie jazdy w trudnych warunkach,w górach,sniegu ,dobiera jak najmniejszy możliwy profil opony(a w sniegu im wyzszy profil tym lepsza trakcja) ,a dodatkowo jeszcze bardzo wazny jest kolor ..felgi .

Osz kurde, wyjadacz sie trafil i to z jakim poczuciem humoru .

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie stanęło na:

Czujniki wezmę w salonie. W Warszawie mają komplet za 680/kpl

 

Niestety z zakupem muszę poczekać te kilka dni do stycznia. Jak się nic nie zmieni to będzie to ten komplecik :icecream:

 

No i zakupione. Teraz tylko czekam na autko i powyższy zestawik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne felgi tyle ze 17'.

To ile PLN komplet?

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne felgi tyle ze 17'.

To ile PLN komplet?

 

Suma z podanych linków daje 4356 zł (brutto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie niewiele wiecej niz za komplet '17

Ze znizkami ASO zaplaciłem 3500 z oponami Falken HS449

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyzanc, ze "fajne" te zimowe Nokiany WR SUV3

Na sylwka bylem w Bialce i rewelacyjnie sie sprawdzily na dosyc kretych  drogach osniezonych z Bialki do Zakopca (dolem) a i na lekko oblodzonej nawierzchni ale ze sladowymi ilosciami sniegu tez sobie dobrze radzily - tuz przed Sylwestrem spadl tam snieg ;)

Podjazd oblodzona droga pod gore na jakims skrzyzowaniu nie byl problemem, oczywiscie 4x4 bylo niezastapione ale oponki z pewnoscia dopiely calosci

Teraz z czystym sumieniem moge je polecic, tyle ze ja mam na 17" felgach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyzanc, ze "fajne" te zimowe Nokiany WR SUV3

Na sylwka bylem w Bialce i rewelacyjnie sie sprawdzily na dosyc kretych  drogach osniezonych z Bialki do Zakopca (dolem) a i na lekko oblodzonej nawierzchni ale ze sladowymi ilosciami sniegu tez sobie dobrze radzily - tuz przed Sylwestrem spadl tam snieg ;)

Podjazd oblodzona droga pod gore na jakims skrzyzowaniu nie byl problemem, oczywiscie 4x4 bylo niezastapione ale oponki z pewnoscia dopiely calosci

Teraz z czystym sumieniem moge je polecic, tyle ze ja mam na 17" felgach

 

Miód na moje uszy.

Komplet opon i felg już u mnie na balkonie.

Dzwoniłem do salonu i prawdopodobnie po weekendzie będą mogły już być zamontowane na moim nowym Iksie :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem,że koła ,albo opony zimowe to dodają jako standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jak uda Ci sie wytargowac takie frzeczy to tak, mnie nie chcieli juz zimowek dolozyc i dokupilem komplet zimowy w dosyc dobrej cenie  - a przynajmniej tak mi sie wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają jak bierzesz auto w cenie z promocyjnego cennika. Jak dostajesz upust z "innej/lepszej puli" to już nie chcą dać. Mi pasowało. Wyszedłem na swoje. :)


No i stało się. X już w garażu. Oponki + czarne felgi w rozmiarze 18" wyglądają super.

Jako, że mnie czeka niebawem wyjazd w górki z fotkami wstrzymam się do powrotu z wyjazdu co by tło do zdjęć było lepsze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dają jak bierzesz auto w cenie z promocyjnego cennika. Jak dostajesz upust z "innej/lepszej puli" to już nie chcą dać. Mi pasowało. Wyszedłem na swoje. :)

 

No i stało się. X już w garażu. Oponki + czarne felgi w rozmiarze 18" wyglądają super.

Jako, że mnie czeka niebawem wyjazd w górki z fotkami wstrzymam się do powrotu z wyjazdu co by tło do zdjęć było lepsze. :D

No to czekamy

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzask być może

znalazłem takie coś w sieci (nissan rouge service manual) a tam schemat

post-95769-0-13839500-1516536953_thumb.png

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...