Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik temp. zewnętrzej - gdzie szukać


gryf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój żuk to wersja z manualną klimatyzacją. Odkąd kupiłem nie pokazuje temperatury na zewnątrz. Czy ktoś wie gdzie jest zamontowany czujnik/termometr ?


Czy ktoś byłby w stanie podpowiedzieć jaki termistor użyć w miejsce ori czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój żuk to wersja z manualną klimatyzacją. Odkąd kupiłem nie pokazuje temperatury na zewnątrz. Czy ktoś wie gdzie jest zamontowany czujnik/termometr ?

Czy ktoś byłby w stanie podpowiedzieć jaki termistor użyć w miejsce ori czujnika?

Witam, na załączonym pliku miejsce montażu przy automatycznej klimie ( nie wiem czy przy manualnej występuje jeżeli tak powinien być w tym samym miejscu-dla działania nie jest potrzebny jedynie dla informacji-  w 21 wieku powinien być ale w nissanie nigdy nic nie wiadomo)- o termistorze informacji brak.

Pozdrawiam

czujnik.pdf

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On, się pyta o temperaturę na zewnątrz a nie od klimy.  "Odkąd kupiłem nie pokazuje temperatury na zewnątrz".

Ponieważ osobiście przerabiałem lusterka w Juku na grzane mogę dać się ogolić że u mnie nie ma żadnych czujników temperatury "w" lub pod lusterkami. Jedyny czujnik temperatury otoczenia, tzw ambiente sensor pokazałem na załączonym wcześniej pliku. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odzew w tym wątku. Potwierdzam kolega Krzycho59 wskazał poprawnie miejsce gdzie znajduje się czujnik temp zewnętrznej, czyli ten odpowiedzialny za wskazania temp. za oknem. Instalacja czujnika idzie od strony kierowcy wychodzi z wiązki klaksonu i czujnika zderzeniowego. U mnie nie działało bo kuna zjadła kable :D.


Żeby nie zakładać nowego tematu pytam tutaj. Czy istnieje opcja dołożenia klimatronika do mojego żuka zamiast ręcznej regulacji nawiewów (pokręteł)? czy ktoś to robił już lub posiada jakiś schemat elektryki klimatronika i zwykłej regulacji ?

Edytowane przez gryf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moim zdaniem jest to bez sensu. Załączam plik z porównaniem klimy a właściwie ich komponentów auto i manual. Myślę że części nawet można by było tanio kupić ale kto ogarnie elektronikę sterowanie przez bcm, wiązki do czujników wewnętrznych, nasłonecznienia itp. Jasne zrobić można wszystko tylko za jaką cenę. Będziesz miał taką wolę to jakieś schematy mogę podrzucić.

Pozdrawiam

klima.pdf

Edytowane przez krzycho59
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to fanaberia, choć na chwilę obecną to tylko kwestia znalezienia odpowiedniego dawcy części. Z drugiej strony cena części na rynku wtórnym ciągle zabija. Na pewno trzeba zdemontować konsolę i wrzucić cały kompletny zespół nawiewów z nagrzewnicą. Kwestia sterowania klapami :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to fanaberia, choć na chwilę obecną to tylko kwestia znalezienia odpowiedniego dawcy części. 

 

 

Biorąc pod uwagę sposób działania automatycznej klimatyzacji w Juke dałbym sobie spokój - w praktyce ten automatyzm jest mocno umowny, bo i tak bez korygowania siły czy kierunków nawiewu efekty działania nigdy nie były zadowalające. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...