Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Koła i felgi PATROL LONG Y61


Sensson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Właśnie nabyłem mojego wymarzonego Patrola. Chciałbym mu zmienić koła gdyż przy tej bryle samochodu oryginalne wygladają komicznie. I teraz pytanie do znawców tematu. 

 

Jakie felgi ET i opony rozmiar żeby auto wyglądało jak auto. Dodam tylko, że nie chcę nic przerabiać, ciąć i dystansów. 

Czy opona 32/11.5/15 podejdzie ? Jeśli tak czy felgi 15" da się założyć ? 

 

Proszę o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudy, to mi wygląda jak et +10 z dystansami 30mm - ale mogę się mylić


Witam, 

 

Właśnie nabyłem mojego wymarzonego Patrola. Chciałbym mu zmienić koła gdyż przy tej bryle samochodu oryginalne wygladają komicznie. I teraz pytanie do znawców tematu. 

 

Jakie felgi ET i opony rozmiar żeby auto wyglądało jak auto. Dodam tylko, że nie chcę nic przerabiać, ciąć i dystansów. 

Czy opona 32/11.5/15 podejdzie ? Jeśli tak czy felgi 15" da się założyć ? 

 

Proszę o podpowiedź

Opona podejdzie, felgi da się założyć - aczkolwiek ja bym kupił 16x8 felgi i opony 265/75 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokleje sie do tematu.. czy moze ktos wie jakie mniej wicej maja ET te o to felgi z patrola?

Zmierzyłem miarką fizycznie na feldze

cała felga ma 230mm

od wewnętrznego rantu do przylgni na piaście 125mm

od przylgni na piaście do zewnętrznego rantu 105mm

Czyli tak jak pisał Saydack ET+10

Felgi faktycznie wychodziły jako fabryczne w Y61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już jest zboczenie , tak jak jest zboczeniem po pomalowanych  oczach poznać jakie specyfiki i jakich producentów o jakich odcieniach w jakiej serii były stosowane .

a mnie zdziwiło że ten patrol ma chlapacz to takie rzadkie  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje to to na tym zdjęciu, to raczej nie jest Patrol, sprzęgiełka też tam nie widzę, jedynie stały zabierak, a takich w Patrolach widywałem, na pewno nie w europejskich wersjach

ale ja się nie znam  ;)


no to zagadka co to za auto, dla ułatwienia dodam, że jedno że zdjęcie nr 3 w tym ogłoszeniu, to jest zdjęcie, które wkleił chudy

http://allegro.pl/kola-patrol-land-cruiser-275-70-16-6x139-7-8-i6579248428.html#thumb/3

:punk:  :ball:  :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensson` daj koło z ET -25 i opony takie jak wymieniłeś i nic nie powinno trzeć w seryjnym Y61. Tylko przy zakupie felg zwróć uwagę czy o zacisk nie będą obcierać. Mi koła, które kiedyś miałem w Y60 po założeniu do Y61 nie chciały się kręcić ;)

zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensson` daj koło z ET -25 i opony takie jak wymieniłeś i nic nie powinno trzeć w seryjnym Y61. Tylko przy zakupie felg zwróć uwagę czy o zacisk nie będą obcierać. Mi koła, które kiedyś miałem w Y60 po założeniu do Y61 nie chciały się kręcić ;)

zdjecie.jpg

 

 

myślę, że te felgi co się nie chciały kręcić nie miały -25, tylko conajmniej -35

jeszcze się nie spotkałem z felgą stalową nie ważne czy 15" czy 16" żeby nie pasowała do Patrola

Reasumując

Felga 15" , opona 33x12,5,x15

Felga 16" opona 285x75x16 (33x11x16)

Felgi w obu przypadkach ET-25 (nie będzie wystawać poza obrys auta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...