Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaz stacji multimedialnej w Nissan Pulsar


Florek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Meczyl mnie brak ekranu na przedniej konsoli to wymyslilem sobie kupno Chinskiej navi jak koledzy w QQ.

Najwiekszy problem byl z panelem od wersji z nawigacja gole ramki (zamienniki) sa drogie 500-700zl.

Wertowalem allegro i dorwalem kompletny panel za 172zl z wysylka :)

 

20161026-174856.jpg

 

673773170-1307985853.jpg

 

1702651033808442869.jpg

 

1573962423-1737736213.jpg

 

Czekam jeszcze na radio wraz z okablowaniem do Nissana, karta 8gb (haha) oraz kamere cofania.

Prawdopodobnie badzie potrzebna ramka do wypelnienia luki po bokach.

Montaz kamery obok raczki do otwierania klapy.

 

20161024-183742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam nadzieje, ze bedzie wygladalo dobrze jak dostane wszystko i poskrecam.

Sterowanie podobno dziala trzeba radio nauczyc jaki przycisk za co odpowiada bez adaptera.

Jak dojadzie reszta elementow to wkleje zdjecia.

 

EDIT:

Wczoraj dotarla ramka pod stacje multimedialna.

Dalej czekam na radio i kamere mam nadzieje, ze w tydzien sie wyrobia.

 

 

20161103-155210.jpg

A wiec stacja i kamera dotarla w poniedzialek.

 

Najwiekszy problem byl z ramka niby jest do Pulsara i radyjek 2 din a mimo to nie pasowala i ramke za sporo $ jak na kawaleczek plastiku trzeba bylo pociac i zeszlifowac inaczej by nic z tego nie bylo :/

 

Montaz kamery jest banalny trzeba podlaczyc kable do masy i plusa od wstecznego.

 

Do radia dostalem adapter ale nie jest on idealny nie mam sterowania w kierownicy jednak idzie to obejsc juz wiem jak tylko nie mam na to czasu aby to teraz zrobic.

 

Aby dzialal port USB w podlokietniku trzeba zastosowac przejsciowke z mini usb na usb:

 

278786-206639-product_original-adapter-u

 

Ogolnie polecam radyjko dobrze wykonane ladna jakosc obrazu a dzwiek poprawil sie i to bardzo w porownaniu do fabrycznego radia nawet stacje FM sa duzo lepszej jakosci.

 

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

20161108-190719.jpg

 

20161108-190926.jpg

 

Jak ktos ma pytania to zapraszam.

Edytowane przez Florek
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cacko dodaje uroku wnętrzu :D

Plus dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajowo, mnie niestety montaż takiego sprzętu raczej przerasta. A szkoda, bo kamera cofania by się przydała, bez niej musze przy cofaniu nasłuchiwać czy nie słychać chrupania, które oznacza, że coś z tyłu jednak stoi ;-)

 

Powiedz proszę jak ma się dźwięk z tej stacji multimedialnej wobec fabrycznego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do przewodu do kamery musiałeś podłączać przewód inicjujący (+) żeby stacja przełączała się na kamerkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki mi tez sie podoba :)

Co do dzwieku to jest o niebo lepszy z Chinskiej stacji niz z fabrycznego badziewnego radia. Jak ktos ma mozliwosci i ochote to zmieniejcie u siebie podpowiem (prosty montaz).

 

Qashtan1.2 tak podpinalem od radia wychodzi kabelek specjalnie do tego polaczylem i tyle.

 

Jest tez opcja kupna innych stacji tylko ta byla sprawdzona przez kolegow z QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki chlopaki mi tez sie podoba :)

Co do dzwieku to jest o niebo lepszy z Chinskiej stacji niz z fabrycznego badziewnego radia. Jak ktos ma mozliwosci i ochote to zmieniejcie u siebie podpowiem (prosty montaz).

 

Qashtan1.2 tak podpinalem od radia wychodzi kabelek specjalnie do tego polaczylem i tyle.

 

Jest tez opcja kupna innych stacji tylko ta byla sprawdzona przez kolegow z QQ.

A to jeszcze zapytam, bo jak wybebeszaleś to pewnie wiesz. Kto jest prorducentem fabrycznego radia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam, ale jest napisane, ze wyprodukowane przez Chinskie raczki.

Jak by kogos interesowaly fabryczne glosniki tak to wyglada.

 

20161121-123509.jpg

Q

20161121-123547.jpg

 

20161121-123609.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam, ale jest napisane, ze wyprodukowane przez Chinskie raczki.

Jak by kogos interesowaly fabryczne glosniki tak to wyglada.

 

20161121-123509.jpg

Q

20161121-123547.jpg

 

20161121-123609.jpg

O proszę Vietnam ;)

 

Ty masz wersję bez gwizdków w przednich słupkach? Nie wyglądają za dobrze te głośniki już nawet nie chodzi i wielkośc magnesu. Może sama ich wymiana coś da przy radiu std.

 

Jak masz gwizdki to gdzie jest zwrotnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gwizdki w slupkach.

Zobaczymy moze w tym tyg dostane wszystko to sie pobawie.

Przednie glosniki Audio System M165

Sub RockFord P1S4-10

Wzmacniacz Crunch GTX2400

Powinno wystarczyc :)

Skrzynia i wzmacniacz sa czekam na kable i gloniki na przod.

 

20161122-212633.jpg

 

20161122-212836.jpg

 

Gdzie byscie zamontowali wzmacniacz?

Z tylu miedzy oparciem a glosnikiem jest miejsce ja myslalem aby zamintowac go jak na zdjeciach albo z tylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Chciałbym zapytać o to jak się ma sprawa wyświetlania na ekranie licznika godziny i radia, i co do ustawiania godziny z radia tak żeby w liczniku pokazywało.Czy wyszły z tym jakieś problemy? Drugie pytanko odnośnie tego sterowania z kierownicy i portu USB w podłokietniku, jak to ogarnąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, a czy ktoś się orientuje czy elektryka w pulsarach jest jednakowa dla każdego modelu czy są różne? W almerach były np. ponoć dwie platformy elektryczne, ja miałem tą "lepszą". Objawiało się to m.in. tym, że miałem pociągnięte wiązki do świateł przeciwmgielnych, których nie posiadałem. Pytam, bo grzebiąc w necie idzie znaleźć oryginalne radio z nawigacją, gps, maskownicę i kamerę w cenie do 1500 zł. Z demontażu i ponoć sprawne. Tak się zastanawiam czy jeśli elektryka jest przygotowana to wystarczy rozkręcić, zamienić, podpiąć i będzie działać czy jednak takie proste to nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy aso nie musi oryginalny zestaw parowac z autem consultem, do tego dochodzi koszt aktualnej mapy i ich aktualizacji, a to drogie jest. I nie wiem jak w autach na aurope czy oryginalna navi nie jest mocno ograniczona w sensie programowania w czasie jazdy. Czy jak to sie wszystko zliczy to nie lepiej kupic jakas inna wypasiona stacje multimedialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś, Dedykowane ponoć do pulsara. GMS Adayo CE4KU7. Z opisu wynika, że wystarczy wpiąć poustawiać i będzie hulać, bardzo ładne z wyglądu. Fajne funkcje. To, plus maskownica, plus kamera i szło by się zamknąć w 2000 zł. Jak dla mnie ok. Ktoś ma może w pulsarze to adayo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczna navi nie zadziała trzeba by przerabiać pamięć.

Polecam stacje z androidem jest lepsza niż na windowsie. Zresztą aby sterować przyciskami z kierownicy potrzebny będzie adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pytam, bo grzebiąc w necie idzie znaleźć oryginalne radio z nawigacją, gps, maskownicę i kamerę w cenie do 1500 zł. Z demontażu i ponoć sprawne.

Za 1500 zł kupisz Eleganckie urządzenie TT, z dożywotnią aktualizacją map i fotoradarów, z wbudowaną kartą SIM do korzystania z bieżącej aktualizacji sytuacji drogowej ...

Na Connecta wybulisz kasiorę, aktualizacja map, to min. 350 zł / rok a i tak będziesz śmigał na mocno nieaktualnych mapach.

Przemyśl sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałbym pod uwagę oryginalnego Connecta, bo funkcjonalności i aktualizacje (i ich ceny) to raczej pomyłka przy tym, co oferują inne stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodia przyszłości. Jeśli coś będę zmieniał to najwcześniej za 1-1,5 roku. Już sobie dałem spokój z myślami o oryginalnym. Mam nadzieję, że jednak nie trzeba będzie przerabiać za bardzo z produktem GMS, ewentualnie jakimś innym, by to działało. Nie jestem dobry w samodzielnych przeróbkach. Znaczy dam radę pewnie przerobić by działało, ale robię to strasznie niechlujnie. Zatem najlepiej jakby to było - odkręcić, wypiąć, wpiąć i przykręcić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cześć,

 

mam do forumowicza Florka pytania co do samej kamery i jej sposobu montażu obok rączki na klapie tylnej.

Czy możesz podać model tej kamery i jak ją zamocowałeś do klapy? wierciłeś otwór i potem przykręcałeś ją nakrętką?,

którędy przeprowadziłeś przewody od kamerki?Możesz mi to proszę opisać

 

z góry dzięki

 

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera to chińczyk, ale zdaje egzamin. Z montażem zrobiłem dokładnie jak napisałeś. Kable przeprowadzilem tak jak idzie fabryczna wiązka w klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Ogarniał ktoś temat odtwarzaczy dvd/nawigacji/radia 2din do pulsara? Chodzi mi nie o chińczyki, a o radia z kenwooda, pioniera, jvc, sony. Znajduje na ebay niby od sprzedawców z Niemec mnóstwo takich radyjek, które wg opisu są dedykowane do pulsara, ale jak wejdzie się w opisy na stronach producentów to nie ma słowa o kampatybilności z daną marką. Są też takie kwiatki, że w nagłówku aukcji jest, że do pulsara, a w opisie jednak, że tiida, j11. Jeszcze mam z rok na wybranie radia, ale im więcej szukam to coraz bardziej skołowany jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...