Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaz stacji multimedialnej w Nissan Pulsar


Florek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Gdzie można znaleźć stacje multimedialną na androidzie z pasującą ramką? Szukałem dużo i nawet nie ma na aliexpres, tam są do tych azjatyckich wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepska sprawa. To co jest na ali pasuje do tiidy c13, z tego co patrzyem wszystko wydaje się być identyczne poza pokrętłami nawiewów - są wewnątrz. Nie wiem jak by pasowaly to kanałów wentylacji i nie wiem co z ikonami blokady zamka i poduszki pasazera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ta kratka nie będzie pasować. C12  pulsar i tiida to w sumie inne auta. Najbardziej pasuje kształtem chiński pulsar - tiida c13. Ale tam pokrętła nawiewów są po wewnętrznej gdzie my mamy sygnalizacje poduchy i blokady zamka. O ile dla tiidy c13 na ali dają instrukcję jak przełożyć elementy chowające się kratką o tyle w pulsarze c13 moze to być problem. No chyba, że da się przełożyć pokrętła nawiewów i nawiewy (o ile trzeba), a sygnalizację poduchy i zamka olać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć , 

panowie ma ktoś z was może zdjęcie tylu oryginalnego radia z nawigacja od pulsara ? Chciałbym zainstalować takie radio

https://www.sony.pl/electronics/radioodtwarzacze-odtwarzacze-samochodowe/xav-ax100c2#product_details_default

serwis przed montażem pyta mnie jakieś OEM fabrycznego radia . Z góry dzięki za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie fachowcy zainstalowali mi to :

Urządzenie wygląda i gra rewelacyjnie (obsługuje Car Play i Android auto),  o niebo lepiej od fabrycznego radia, które notabene wyprodukował ku memu zdziwieniu Bosch .Wymieniłem też kamerę cofania gdyż fabryczna z tym modułem nie współpracuje. Jedyny minus, który chyba muszę załatwić w serwisie, to zegarek na wyświetlaczu między zegarami pokazuje inną godzinę ( musiał się zresetować podczas montażu), a w menu kompa pokładowego gdy chcę ustawić czas, nie ma takiej mozliwości, tylko info żeby ustawić w systemie fabrycznej nawigacji. 

56614530339__F2369CD9-3EF5-42C1-A52C-285B8698B268.JPG

IMG_7658.JPG

IMG_7660.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz skąd oni wytrzasnęli tą maskownicę wokół radia? Ja ją widziałem na aukcjach m. In. na ebayu dąłączaną do radia, ale ze wszystkich zdjęć wynikało, że układ nawiewów i kontrolek jest taki jak dla tiidy c13 (pulsar w chinach). Podejrzewam, że mogą mieć opcję dla wersji europejskiej i chińskiej, ale nie miałem okazji wyciągnąć tej informacji. Jaki koszt i gdzie to zamawiałeś? Działa sterowanie z kierownicy? Radio z nawigacją czy bez? Planuję też wymianę po wakacjach. 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramkę zamówił spec który wymieniał mi radio. Koszt bardzo dobrze wykonanej ramki to ok 400 zł . Koszt stacji multimedialnej ok 1800 jest to stacja Apple car play i android auto wiec podpinasz telefon i nawigację masz z telefonu. Sterowanie z kierownicy działa poprzez adapter sprzedawany osobno . 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Jakby ktoś się przymierzał do wymiany i nie wie jak znaleźć tą ramkę, a szuka tej ramki to trzeba wpisać w gogle: MA57013/T+KIT

Znajdziecie w ten sposób ramkę wyglądającą na identyczną jak u kolegi na zdjęciach. Czy to ta sama to nie wiem. Ja dopiero zbieram się do wymiany, ale właśnie planuje najpierw kupić tą ramkę.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomkek1912 napisał:

Witam. Jakby ktoś się przymierzał do wymiany i nie wie jak znaleźć tą ramkę, a szuka tej ramki to trzeba wpisać w gogle: MA57013/T+KIT

Znajdziecie w ten sposób ramkę wyglądającą na identyczną jak u kolegi na zdjęciach. Czy to ta sama to nie wiem. Ja dopiero zbieram się do wymiany, ale właśnie planuje najpierw kupić tą ramkę.

Fajnie, ale cenę to ma konkretną. Chętnie bym zmienił radio na jakieś markowe 2DIN, bo to fabryczne to wybitny syf, ale robi się bardzo drogo, już nie mówiąc o stacji multimedialnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nistety koszt tej ramki to min. 520 zł. Produkuje to firma, która robi na rynek automotive dla konkretnych firm i aftermarket dla reszty. Jakość nie powinna odbiegać od oryginału. Ja tak liczę min. 2500 zł z kamerką cofania. Może stanieje z czasem. Kilka miesięcy temu nie było jeszcze nawet tej ramki, więc jest postęp. Można kombinować zawsze na raty. Najpierw ramkę, a potem np jakieś radio na allegro na 0% od firmy, która jednocześnie robi montaże, albo montować samemu, ewentualnie w konsultacji lub z pomocą kolegi znającego się na tym. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Proszę o instrukcję jak ściągnąć panel , aby wymienić radio. Czy gdzieś trzeba odkręcić, w którym miejscu pociągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Pogadałem z dasaitą z aliexpress. Pokazałem ramkę, konsolę i wg nuch takie pasuje do naszych:

https://pl.aliexpress.com/item/32913206438.html

https://pl.aliexpress.com/item/33011761275.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kilkuletnim użytkownikiem Pulsara ale stosunkowo nowym na forum. Proszę o wyrozumiałość jeśli mój wątek już się pojawil. Chciałbym do mojej Acenty wstawić oryginalną navi wraz z kamerami, jaka była oferowana bodajże w Teknie. Czy ktoś ten temat już przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewarte świeczki. Lusterka z kamerami to obecnie 400-600 sztuka na alledrogo, olx, otomoto. Oczywiście można wydzwaniać do sprzedawców i może coś ściągną i ugadywać się poza portalami. Potrzeba wiązkę konsoli na allegro 200-300 zł. Kamera przód 150-300 zł. Moduł kamer 200-400 zł. Wiązka w środku auta jest przygotowana najpewniej, ale potrzeba wiązkę do kamery tył i zmiana przy blendzie lub całej blendy. Wiązka komory silnika, musi być dopasowana pod automat, manual, 1,5 dci lub 1,2 digt z odczepem na radar i przednią kamerę, niedostępna większość na portalach i szrotach. Najbardziej zróżnicowana wiązka z pozostałych. Jeśli chciałbyś spryskiwanie tylnej kamery to jeszcze zmiana układu spryskiwaczy - zawór, pompka powietrza, sterownik tylnej kamery - z grubsza min. 400 zł. Nawigacja 400-1000 zł. Ale ogólnie są na allegro aukcje gdzie jeden gość ma zdezelowaną klapę na której są wężyki spryskiwacza i pompki powietrza z zaworem i wiązką pod kamerę za 430 zł + wysyłka. Drugi gość ma komplet nawigacji za 600 zł z kamerą tylną pod spryskiwacz, ale bez przedniej. Przednią miał w aukcji z drugim kompletem nawigacji ale tam nie miał tylnej kamery z układem pod spryskiwacz (o ile nie pomyliłem czegoś). Wiązka konsoli 200, 300 też są. Kamera przednia jest w ofertach. Problemem będą wiązki drzwiowe pod lusterka boczne i wiązka komory silnika pod kamerę przód. A jakbyś chciał czujnik martwego pola to dochodzą jeszcze zaślepki przy lusterkach i najpewniej zmiana oprogramowania komputera BCU. Tak więc materiały to ze 2000-3000 zł i jeszcze trzeba zrobić. Lepiej było dorzucić na pakiet IT te 2500 zł (bo chyba ten pakiet tyle kosztował w cennikach nissana) i były wtedy kamery 360, ale chyba bez asystenta parkowania i spryskiwacza tylnej kamery. Wiązki można zrobić samemu ale bez schematów ani rusz, a do pulsara nie ma póki co w sieci. Sorki za troche chaotyczny post. 

 

Edit. Trochę źle napisałem. To n-connecta miała za 2100 safety shield z kamerami 360. 2500 w acencie to był pakiet, auto, a pakiet IT był za 7500 i tam była chyba nawigacja z kamerą cofania, chyba. Bo widziałem w ofertach acenty z pakietem technologicznym i na zdjęciach widać było, że są elektrycznie składane lusterka, a w pulsarze składane lusterka mają kamery... Ogólnie jak czasem odpytuje o coś w aso to oni czasem sprawiają wrażenie, że sami nie wiedzą co sprzedają i co było dokładnie w danym pakiecie. 

 

Edit 2. Dobra do pierwszego kwartału 2016 w cennikach jest, że IT dla acenty zawierał kamery 360. W cennikach gdzie doszła n-connecta (czyli acenta +) kamery 360 znikły z opisu pakietu IT (albo zubożyli, albo zapomnięli dopisać). Tak czy inaczej 7500 zł to kosztowało. Pakiet IT zawierał pakiet auto, czyli m. in. keylessa.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Maramosz napisał:

Chciałbym do mojej Acenty wstawić oryginalną navi wraz z kamerami, jaka była oferowana bodajże w Teknie.

Szczegóły związane z kamerami, radarami, czujnikami i spryskiwaczami już opisał kolega wcześniej. Chyba już Ci sprawę "wybił z głowy".

Ja odniosę się do elementu którego nie poruszył - nawigacji. Nie spotkałem jeszcze programu nawigacyjnego z tak rzadko aktualizowanymi mapami, a nawet jak wychodzi nowa karta, to zawiera dane drogowe sprzed ponad roku. No i cena - w ASO w granicach 500 stówek, a w necie trafi się za 180 zeta.

Osobiście uważam, że inwestowanie w NC Nissana, to "poroniony" pomysł. Masz na forum kilka namiarów co ludzie instalowali w miejsce fabrycznego radia. Są eleganckie sprzęty zarówno pod Androida jak i WinCE na których masz możliwość zainstalowania "różnistych" programów nawigacyjnych, a na dodatek aktualizowanych na bieżąco.

Jak się będziesz nudził, to poprzeglądaj nissan pulsar c13 nawigacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert mógłbyś fizycznie zmierzyć wycięcie w ramce wokół korpusu radia? Na stronie producenta nie ma wymiarów, a u jednego sprzedawcy są podane wymiary wycięcia 173,5 na 98 podczas gdy wszyscy producenci stacji, w tym kenwood podają 178 na 100-101,5. Jestem coraz bliższy decyzji zakupu ale nie chciałbym się wbić na minę jak ramka nie spasuje się do radia. Ale widać, że u Ciebie pasuje, więc albo ramka ma źle podany wymiar albo coś... Ewentualnie czy masz możliwość ustalenia czy twoja ramka to ta sama na którą podawałem namiary. Firma per.pic

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wybrać. GMS czy Dasaita? GMS 4 stówki droższy bez dekodera CAN (najprawdopodobniej) ale z firmy z Polski i niby dwa lata gwarancji.

 

O Dasaicie czytałem różne rzeczy. Zakupu na aliexpress się nie boję. Nawet nie tego, że przyjdzie cegła.Sklep jest oficjalny itd... boje się jak się coś zrypie to zabawy w reklamacje mogą być, wysyłanie tego itd...

navix_9501.jpg

Dasaita_max10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dasaita odpada. Do dedykowanej ramki pod pulsara nie będzie pasować. Można kupić jak komuś się chce bawić w szlifowanie ramki. Albo kupić orginalną z nawigacji i bawić się w wkładanie ramki w ramkę. To jest jedna z wad niepopularnego modelu. Jakby się pulsara sprzedawało przynajmniej po 100 tys. szt. to nie dość, że by go nadal produkowali to na dodatek chińczycy robili by do niego radia z całymi ramkami, jak w qq :)

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem ramke do mojego od podstaw. W sumie to góra / dół wlazło na styk jedynie boki trzeba było zasłonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
13 godzin temu, tomkek1912 napisał:

Szkoda, że załączone zdjęcie konsoli nie jest już po montażu... Plastik a'la black piano raczej nie matowy...  W necie nie znalazłem więcej informacji, jeszcze poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...