Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

- - - - -

[T31] 2,0 dCI Problem z odpalaniem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Luczak

Luczak

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 43 postów
  • Flaga:
  • Model:X-Trial II
  • Silnik:2.0 173 KM
  • Time Online: 20h 58m 47s

Napisano 05 listopad 2016, 00:51

Od zakupu auta mam problem z odpalaniem X traila silnik 2.0 173 km problem jest przy pełnym baku i poniżej połowy objaw jest jakby schodziło paliwo po prostu trzeba dłużej kręcić, generalnie auto chodzi jak igła, co to może być?

• 0

#2 OFFLINE   berater

berater

Debeściak

• Użytkownik
  • 679 postów
  • Model:X-TRAIL LE T31 2008, kaszlak M9R, manual, kiedyś podobno 173 KM
  • Silnik:2.0 DCI
  • Nr rejestracyjny:WI
  • Time Online: 72d 11h 40m 9s

Napisano 05 listopad 2016, 17:02

Zlituj się. Popraw to co napisałeś. Niechlujna pisownia jest oznaką braku szacunku dla czytającego. 

• 0

#3 OFFLINE   guma

guma

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 8 postów
  • Flaga:
  • Model:T-31
  • Silnik:dci 2.0 173kM
  • Time Online: 6h 59m 51s

Napisano 06 listopad 2016, 11:23

miałem to samo i nic z tym nie robiłem i tak po miesiącu już mi autko nie odpala , sprawdź czy nie ma wycieków paliwa z listwy przelewowej zrobili ja z tworzywa i jest tam wbudowany zawór utrzymujący wysokie ciśnienie , jak miałem przebieg 140tys to ta listwa sie posypała , wymieniłem na nowa w serwisie koszt ok 380zł ale po przebiegu 20 tys znowu mam zalany silnik paliwem .listwa wygląda na cała ale może sączy się z oringów na których to jest uszczelnione

• 0

#4 OFFLINE   Qzynka Edyta

Qzynka Edyta

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 118 postów
  • Flaga:
  • Kraj:POLAND
  • Model:X-trail T31
  • Silnik:2.0 dci 183KM
  • Time Online: 1d 23h 7m 51s

Napisano 09 listopad 2016, 11:09

Taki objaw może też wystąpić po wymianie filtra paliwa gdy na którymś z zacisków na filtrze jest nieszczelność (niedokładne założenie przewodów paliwowych). Miałem tak, na deklu filtra widać było paliwo i usunięcie tego to drobiazg. Objawy zniknęły. Może to to. Pozdrawiam

• 0

#5 OFFLINE   Luczak

Luczak

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 43 postów
  • Flaga:
  • Model:X-Trial II
  • Silnik:2.0 173 KM
  • Time Online: 20h 58m 47s

Napisano 28 grudzień 2016, 07:18

Fakt filtr wymieniałem, jutro to sprawdzę, listwę również, czy problem z odpalaniem może również mieć coś wspólnego z zapchanym dpf? Aktualnie wyskoczył mi błąd, po podłączeniu pod kompa diagnoza to czujnik temperatury spalin, niestety nie ma zamienników. Podobno czujnik nr 2 i 3  w układzie wydechowym są takie same, czy ktoś to potwierdzi, czy te czujniki z renaulit np. laguny 2.0 dci są takie same? Może ktoś to sprawdzał, różnica w cenie jest spora.

Ps Berater czasami tak jest, że pracujesz dłużej niż 8 h robisz wiele rzeczy na raz i nagle masz 2 min wolnego czasu i chcesz napisać posta ponieważ masz kłopot z autem, nie jesteś humanistą itd. więc zlituj się i wybacz :)

filtr sprawdzony, listwa również a objawy nie zniknęły. Jakieś nowe podpowiedzi?

• 0